Techgame.pl
iPhone w dłoni podczas robienia zdjęcia zachodzącego Słońca.

PxHere

mObywatel z nowymi funkcjami. Będą szczególnie przydatne podczas wakacyjnych wyjazdów

22 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Aplikacja mObywatel otrzymała właśnie aktualizacje dodającą kilka ważnych funkcjonalności. Mogą one się przydać szczególnie w okresie wakacyjnym.

mObywatel może zastąpić dowód osobisty. Za jej pomocą możemy między innymi się wylegitymować w trakcie kontroli biletów, w hotelach czy chociażby wypożyczalniach sprzętu różnego rodzaju. Nie jest to jednak koniec pomocnych funkcjonalności.

mObywatel coraz popularniejszy

Z rządowej aplikacji mobilnej mObywatel korzysta już przeszło 1,3 miliona Polaków. Jej najważniejszą funkcją jest to, że może zastępować dowód osobisty. Do korzystania z aplikacji niezbędny jest profil zaufany, który można stworzyć logując się do swojego banku.

Aplikacja przydatna na wakacjach

Podczas wakacyjnych podróży często chcemy nosić ze sobą jak najmniej rzeczy. Idąc na plaże zabieramy tylko najpotrzebniejsze przedmioty co minimalizuje ryzyko ich kradzieży lub zgubienia. Telefon jednak zawsze mamy przy sobie, a dzięki aplikacji mObywatel mamy ze sobą jednocześnie dokument tożsamości. To sprawia, że możemy korzystać z wielu atrakcji wymagających wylegitymowania się (np. wynajem sprzętu).

Nowe funkcjonalności w aplikacji

Aplikacja mObywatel cały czas się rozwija, najnowsza aktualizacja dodała kolejne funkcjonalności. Od teraz dzięki oprogramowaniu będziemy mogli potwierdzać, uwierzytelniać i przekazywać swoje dane osobowe. Nowe funkcjonalności mogą okazać się przydatne przy okazji rejestracji w usługach zaufanych instytucji, potwierdzenia danych/tożsamości, przekazywania danych do zaufanych instytucji, systemów miejskich i gminnych, wypełniania formularzy rejestracyjnych, procesów rekrutacyjnych, odbioru dokumentacji.

Tagi:

PolskaAplikacja mobilna

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >