iPhone w dłoni podczas robienia zdjęcia zachodzącego Słońca.
Źródło: PxHere

mObywatel z nowymi funkcjami. Będą szczególnie przydatne podczas wakacyjnych wyjazdów

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Lipca 2020

Aplikacja mObywatel otrzymała właśnie aktualizacje dodającą kilka ważnych funkcjonalności. Mogą one się przydać szczególnie w okresie wakacyjnym.

mObywatel może zastąpić dowód osobisty. Za jej pomocą możemy między innymi się wylegitymować w trakcie kontroli biletów, w hotelach czy chociażby wypożyczalniach sprzętu różnego rodzaju. Nie jest to jednak koniec pomocnych funkcjonalności.

mObywatel coraz popularniejszy

Z rządowej aplikacji mobilnej mObywatel korzysta już przeszło 1,3 miliona Polaków. Jej najważniejszą funkcją jest to, że może zastępować dowód osobisty. Do korzystania z aplikacji niezbędny jest profil zaufany, który można stworzyć logując się do swojego banku.

Aplikacja przydatna na wakacjach

Podczas wakacyjnych podróży często chcemy nosić ze sobą jak najmniej rzeczy. Idąc na plaże zabieramy tylko najpotrzebniejsze przedmioty co minimalizuje ryzyko ich kradzieży lub zgubienia. Telefon jednak zawsze mamy przy sobie, a dzięki aplikacji mObywatel mamy ze sobą jednocześnie dokument tożsamości. To sprawia, że możemy korzystać z wielu atrakcji wymagających wylegitymowania się (np. wynajem sprzętu).

Nowe funkcjonalności w aplikacji

Aplikacja mObywatel cały czas się rozwija, najnowsza aktualizacja dodała kolejne funkcjonalności. Od teraz dzięki oprogramowaniu będziemy mogli potwierdzać, uwierzytelniać i przekazywać swoje dane osobowe. Nowe funkcjonalności mogą okazać się przydatne przy okazji rejestracji w usługach zaufanych instytucji, potwierdzenia danych/tożsamości, przekazywania danych do zaufanych instytucji, systemów miejskich i gminnych, wypełniania formularzy rejestracyjnych, procesów rekrutacyjnych, odbioru dokumentacji.

Następny artykuł