Fragment moda wprowadzającego do Skyrima lokacje z Morrowinda.
Źródło: tesrskywind.com

Morrowind w nowej odsłonie. Twórcy moda Skywind zaskoczyli

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Sierpnia 2020

Miłośnicy starych gier z uniwersum The Elders Scrolls mają powody do zadowolenia. Najnowszy mod do TES V: Skyrim wprowadza do rozgrywki fragmenty z Morrowinda.

Za moda odpowiadają twórcy modyfikacji Skywind. W ostatnich dniach udostępnili oni 15-minutowe nagranie prezentujące rozgrywkę, którą starsi gracze mogą pamiętać jako Bitwa o Nchurdamz z serii The Elders Scroll III: Morrowind.

Legendarna gra z dzieciństwa

Gracze urodzeni w latach 90. XX wieku i wcześniej z pewnością świat Morrowinda znają jak własną kieszeń. Jest to jeden z tytułów, który obok Gothica, czy Age of Empires kradł wiele godzin z naszego życia. Chociaż tytuł zestarzał się przeciętnie (uroki wczesnej technologii 3D), to w produkcję Bethesdy wciąż gra się przyjemnie, a odświeżone wersje, które są kompatybilne z nowszymi systemami operacyjnymi działają bez zarzutów. Teraz jednak, moderzy odpowiedzialni za ogromną modyfikację Skywind przenieśli część świata znanego z Morrowinda do bardziej współczesnego Skyrima.

Scena moderska przycichła

Od wydania modyfikacji Skywind, twórcy tego rozszerzenia zniknęli z mediów społecznościowych. Ostatnie informacje od nich pojawiały się w styczniu, teraz jednak wrócili z całkiem dużą niespodzianką dla wszystkich miłośników świata The Elders Scroll. Dzięki ich najnowszej modyfikacji, gracze będą mieli szansę zagrać w część zawartości legendarnego Morrowinda w Skyrimie. Taka mała TES-owa incepcja.

Prace trwają, daty wydania brak

Chociaż nagranie prezentujące najnowszego moda od twórców Skywind sprawia wrażenie, że rozszerzenie jest ukończone, to twórcy podkreślają, że prace nad dodatkiem wprowadzającym do świata Skyrima fragmenty rozgrywki z Morrowinda wciąż trwają. Autorzy nie zdradzili jeszcze daty premiery modyfikacji, wiadomo jednak, że wszystko idzie zgodnie z zakładanym planem, a twórcy informują, że prace przebiegają szybciej niż kiedykolwiek w historii tworzenia modyfikacji.

Następny artykuł