Techgame.pl
mount and blade 2 bannerlord steam

Steam

Mount & Blade II: Bannerlord - premiera na Steam i ogromny sukces wczesnego dostępu

31 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Fani cyklu Mount & Blade czekali przez wiele lat na ukazanie się oficjalnej kontynuacji. Gdy premiera w końcu nastąpiła, okazało się, że tytuł nawet we wczesnym dostępie jest bardzo pochwalany przez graczy. Studio TaleWorlds pochwaliło się imponującym

Sukces Mount & Blade II: Bannerlord był w zasadzie do przewidzenia - trudno było sobie sytuację w której oczekiwana przez fanów produkcja nie spełni pokładanych w niej nadzieji. Studio TaleWorlds jest pod wrażeniem zainteresowania graczy.

Mount & Blade, czyli gry legendy

O serii Mount & Blade można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest przystępna. W końcu poprzednie odsłony były dość "drewniane" i zdecydowanie nie dla wszystkich. Okazało się jednak, że seria zaliczyła ogromny sukces, stając się chociażby w Polsce niemal kultowa. Przez ostatnie lata fani czekali z rozżewieniem na wzmianki dotyczące kontynuacji, bo w końcu do tej pory wyszła jedynie jedna oficjalna część i szereg spin-offów. Mount & Blade II: Bannerlord zadebiutowało właśnie na Steam w Early Access. Produkcja kosztująca tam na ten moment 161, 99 zł (albo 143,99 dla posiadaczy którejkolwiek z poprzednich części), oferuje dość sporo, jednak należy pamiętać, że twórcy chcą ją stale rozwijać na podstawie opinii graczy. Te okazują się jednak bardzo pozytywne. Na platformie Valve średnia ocen graczy wynosi w chwili pisania tego newsa 84 procent na ponad 14 tysięcy opinii! To ogromny sukces zważywszy na to, że gra premierę miała w zeszły poniedziałek. 

TaleWorlds notuje rekordy

Co jednak najważniejsze to statystyki początkowe. Studio TaleWorlds pochwaliło się, że w ciągu zaledwie 100 minut od premiery w grze jednocześnie znajdowało się aż 100 tysięcy graczy! W szczytowym momencie mówimy aż o 178 tysiącach graczy. Oznacza to, że jak na ten moment uznać można Mount & Blade II: Bannerlord za największą premierę w tym roku na platformie Steam. Niewątpliwie przyczyniła się do tego globalna pandemia koronawirusa, jednak to i tak zaskakujący sukces. Warto zanotować, że gracze chwalą sobie generalną wizję produkcji, spełnienie na ten moment pokładanych w grze nadziei i systemy gameplayu. Zaś wśród negatywów wymienia się wkradająca się z czasem nudę i słabą optymalizację (choć głosy są tu podzielone). Mimo wszystko Bannerlord znajduje się w early access, czyli nie jest to jeszcze produkt końcowy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >