Techgame.pl > Gry > Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 19.03.2022 05:29

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Curse of the Dead Gods
IGDB

Jeżeli jesteście fanami gier niezależnych to ten artykuł jest zdecydowanie dla Was. Jeśli nie jesteście, to tym bardziej go przeczytajcie. Przygotowaliśmy listę fenomenalnych indyków z abonamentu Xbox Game Pass, w które musicie zagrać!

Hollow Knight

Hollow Knight to niesamowita, przygodowa gra akcji autorstwa Cherry Team. Ten wielokrotnie nagradzany, wydany w 2017 roku tytuł, charakteryzuje się fantastyczną i nietuzinkową oprawą audio-wizualną oraz niezwykle wciągającym gameplayem. Jeśli lubicie ciekawe gry z wysokim poziomem trudności, to zdecydowanie Hollow Knight powinien znaleźć się na waszych dyskach.

Monster Train

Monster Train jest bardzo ciekawym roguelike'iem z wciągającą karcianą rozgrywką. Gra otrzymała bardzo pozytywne recenzje od krytyków, dzięki czemu była nominowana do nagrody Game Awards 2020 w kategorii najlepsza gra strategiczna. Monster Train nieco odświeża gatunek karcianek, wprowadzając mechanikę poziomów, która wymusza na graczu dokładne planowanie rozgrywki.

Darkest Dungeon

Darkest Dungeon to już klasyka wśród roguelike’ów.  Red Hook przygotowało w 2016 roku tytuł, który nijako wskrzesił gatunek single-playerowych gier karcianych. Tytuł charakteryzuje się mrocznym klimatem, fantastyczną muzyką i wciągającą rozgrywką, która często zachęca do wyrzucenia komputera przez okno. Rzecz jasna odrobinę przesadziłem, aczkolwiek musicie się przygotować na to, że Darkest Dungeon kładzie ogromny nacisk na element losowości, który czasami potrafi człowieka doprowadzić do szału. Ot taka już cecha tego gatunku.

Curse of the Dead Gods

Zapewne wielu z Was czeka na Hades w Xbox Game Pass. Mamy świetne wieści, wszak już teraz w abonamencie znajduje się gra, która może dostarczyć Wam wiele godzin fenomenalnej rozgrywki. Curse of the Dead Gods jest ewidentnie wzorowane na Hadesie, ale nie tylko, bo twórcy czerpali również z takich gier jak Dark Souls, czy Darkest Dungeon. Mamy tu mrocznego roguelike'a z dynamicznym systemem walki i wielopoziomową wciągającą rozgrywką. 

The Ascent

Czas na najlepszą cyberpunkową grę roku 2021. The Ascent jest RPG-iem akcji stworzonym przez szwedzkie studio gier niezależnych Neon Giant i opublikowanym przez Curve Digital. Gdy tylko tytuł wylądował w abonamencie automatycznie zrobił furorę i zagarnął serca graczy. Jak widać, fani wciąż czują niedosyt po premierze polskiego Cyberpunka. Nic dziwnego, wszak hype na tę grę był gigantyczny, a CD Projekt Red niestety zawiódł. Dzięki temu, sukces odniosły tak ciekawe tytuły jak Ghostrunner czy właśnie The Ascent. Trzeba tu jeszcze zaznaczyć, że w The Ascent zaimplementowano fabularną kampanie kooperacyjną, także możecie przejść tego indyka z grupą znajomych.

Więcej już wkrótce

Rzecz jasna w Xbox Game Pass jest jeszcze wiele innych doskonałych tytułów niezależnych, trudno jednak zmieścić je na jednej liście. Nie martwicie się, niedługo przygotujemy kolejne zestawienia.

Powiązane