Kadr z gry Beyond Good & Evil
Źródło: Kadr z gry Beyond Good & Evil

Netflix kontynuuje ekranizację klasyków. Beyond Good & Evil otrzyma własny film

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
2 Sierpnia 2020

Ubisoft znalazł nowy ciekawy sposób na odświeżanie swoich klasyków. Po informacji o ekranizacji przygód Sama Fishera, Netflix podał informacje o rozpoczęciu prac nad filmem przenoszącym nas do świata Beyond Good & Evil.

Parę dni temu informowaliśmy o tym, że gigant streamingowy stworzy serial animowany o przygodach agenta znanego z serii gier Tom Clancy’s Splinter Cell. Teraz media obiegła informacja o tym, że własnej ekranizacji, tym razem pod postacią filmu pełnometrażowego, doczekał się inny klasyk od Ubisoftu, a więc Beyond Good & Evil.

Beyond Good & Evil, czyli klasyk, który się nie sprzedał

Beyond Good & Evil swoją premierę miało w 2003 roku i trafiło od razu na PC-ty, konsolę PlayStation 2, pierwszego Xboxa oraz Nintendo GameCube. Pomimo tego, że produkcja została przyjęta niezwykle ciepło zarówno przez graczy jak i przez krytyków, to nigdy nie osiągnęła kasowego sukcesu. Po latach coraz więcej graczy wraca do tej produkcji, dzieje się tak za sprawą remastera, który w 2011 roku trafił na PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Beyond Good & Evil HD trafiło również na PC-ty i jest dostępne w sklepie GOG.

Wielki powrót Splinter Cella. Legendarny agent pojawi się w nowym wydaniuWielki powrót Splinter Cella. Legendarny agent pojawi się w nowym wydaniuCzytaj dalej

Prequel, na który czekamy od lat

W 2017 roku podczas jednego z największych wydarzeń branżowych, czyli E3, został zaprezentowany zwiastun najnowszej części Beyond Good & Evil. Gra ma dotyczyć wydarzeń sprzed pierwszej części, a swoją konstrukcją ma przypominać “kosmiczne GTA”. Kolejny zwiastun produkcji zobaczyliśmy podczas tej samej imprezy rok później i od tego czasu temat ucichł. Fani tytułu wierzą, że Ubisoft zaprezentuje jakieś nowe materiały dotyczące tego tytułu na kolejnej konferencji z cyklu Ubisoft Forward, na razie jednak muszą się zaspokoić informacją, że Netflix wyprodukuje film na podstawie uniwersum Beyond Good & Evil.

Reżyser Detektywa Pikachu wyreżyseruje Beyond Good & Evil

Na temat filmu o Beyond Good & Evil na razie nie wiadomo zbyt wiele. Informacje na ten temat podał Hollywood Reporter. Według doniesień, reżyserem produkcji zostanie Rob Letterman, czyli człowiek odpowiedzialny za reżyserię Detektywa Pikachu. Wzorem tego filmu, produkcja o przygodach Jade również będzie łączyć grę aktorską z animacją komputerową. Nie wiemy na razie kto zajmie się scenariuszem, poszukiwania odpowiedniej osoby na to stanowisko wciąż trwają.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki powrót Splinter Cella. Legendarny agent pojawi się w nowym wydaniu
  2. PlayStation 4 mogło być ostatnią konsolą Sony. Były dyrektor wykonawczy wyjawił tajemnicę
  3. Pałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażenie
  4. Ogromny atak hakerski związany z Microsoftem. Tłumaczymy, jak bronić się przed phishingiem

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł