Techgame.pl
metoo

Unsplash

Streamingowy gigant zabrania swoim pracownikom patrzeć na siebie dłużej, niż przez 5 sekund

8 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Poprawność polityczna w jak najlepszej formie! Streamingowy gigant z USA wprowadził komiczne zasady dla pracowników swojej firmy. Nie mogą oni m.in. patrzeć się na siebie przez więcej niż pięć sekund. Wszystko w trosce o ogólne dobro. Firma

Choć Netflix "umie w biznes" i jest bodaj największym serwisem streamingowym na świecie, jako firma potrafi czasami zaskoczyć. Tym razem niekoniecznie pozytywnie.

Netflix Originals

Nie ukrywajmy, że równouprawnienie czy poprawność polityczna to tematy, które w naszym kraju dopiero kiełkują i to nie we wszystkich sektorach. W Stanach Zjednoczonych jest to jednak jeden z głównych tematów poruszanych przez wszelkich aktywistów, a coraz częściej również i przez znanych ludzi czy polityków. Wielokrotnie mogliśmy obserwować długie debaty na takie tematy. Serwis streamingowy Netflix i jego oryginalne produkcje już od jakiegoś czasu padają obiektem żartów czy drwin - wiele osób zarzuca im, że stosują się politycznej poprawności w praktycznie każdym wyprodukowanym przez siebie filmie czy serialu. Czy słusznie? To zostawiam wam. Teraz jednak chodzi wyłącznie o nowo wprowadzone zasady, do których zobowiązani są od niedawna stosować się pracownicy.

"Nie flitruj"

"Starszy personel odbył już spotkanie, na którym poinformowano ich, jakie zachowania na planie są odpowiednie" - stwierdził cytowany przez The Sun pracownik firmy. Twierdzi on, że nowy sposób zachowania dyktuje szereg zasad, w tym reguła zabraniająca patrzeć się na swoich współpracowników dłużej, niż przez pięć sekund. Nie można także pytać kolegów czy koleżanki z pracy o numery telefonów (chyba, że wyrazili zgodę na jego dystrybucję). Zasady dotyczą również podawania sobie dłoni na przywitanie. Netflix zachęca do jednogłośnego wyrażania swojej opinii, przy czym (jak donosi The Sun) sugerują własne hasła w stylu: "Nie flirtuj", "Nie ściskaj, ani nie dotykaj nikogo przez dłuższy czas" czy "Przestań, nie rób tego ponownie". Wszystko to jako narzędzia polityki zapobiegającej molestowaniu w pracy. Pracownicy zareagowali rzekomo na nowe zasady z duża dozą poczucia humoru. "To wywołało żarty, ludzie patrzyli na siebie, licząc do pięciu, a potem odwracali wzrok" - stwierdza anonimowy pracownik. Sama firma nie zaprzecza żadnym doniesieniom, a wręcz tłumaczy takie decyzje. "Jesteśmy dumni ze szkolenia przeciwdziałającego molestowaniu, które oferujemy naszym pracownikom. Chcemy, aby każda produkcja Netflix była bezpiecznym i pełnym szacunku środowiskiem pracy. Uważamy, że zasoby, które oferujemy, umożliwiają ludziom na naszych planach otwartość" - napisano w oświadczeniu.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >