Techgame.pl
Netflix

Netflix

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

15 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Netflix wchodzi w świat gamingu

Netflix kompletnie zmienił rynek video. Można narzekać na najnowsze produkcje wypuszczane na tej platformie, można zarzucać im płytkość i banalność, ale trzeba pamiętać, że Netflix kompletnie zmienił zasady gry i wpłynął na gigantyczny rozwój produkcji seriali i filmów.

Okazuje się, że ta amerykańska firma nie zamierza spocząć na laurach i już wkrótce na platformie VOD będziemy mogli nie tylko oglądać filmy i seriale, ale również grać w gry. 

Duża konkurencja

Jak donosi portal Bloomberg właśnie doszło do zatrudnienia Mike’a Verdu w Netflixie, który wcześniej pracował w Electronic Arts oraz Facebooku. Ponoć ma być on odpowiedzialny za produkcję i dystrybucję gier na Netflixowej stronie. Co to może oznaczać w praktyce? Czy ten rynek nie jest już czasem przesycony?

Na te pytania nie ma prostej odpowiedzi. Według plotek usługa gamingowa nie ma być dodatkowo płatna i ma wchodzić w skład zwykłego, podstawowego abonamentu. Co za tym idzie, każdy użytkownik Netflixa dostanie równocześnie dostęp do biblioteki gier. Czy będzie ona jednak na tyle duża, by konkurować z Ge Force Now, czy Xbox Game Pass? 

Wiele zależy od tego, czy gry dostępne w Neflixie będą wspierały technologię chmury, która to może być przyszłością gamingu. Dzięki niej potencjalni gracze nie muszą posiadać gamingowego komputera, czy konsoli by grać w tytuły AAA.

Problem tkwi w tym, że tę technologię inwestuje już potężna konkurencja w postaci Google, Microsoft czy Apple. Może więc wkrótce dojść do przesycenia rynku, co ma już miejsce w przypadku platform VOD.

Przypomnijmy, że w samej Polsce Netflix konkuruje już z HBO, Amazonem, Mobi czy Apple TV. Ma on jednak przewagę, ponieważ pojawił się w naszym kraju jako jeden z pierwszych graczy i został na stałe w domach wielu Polaków, wszak klient lubi się przyzwyczajać. 

Trudne zadanie

Wydaje mi się jednak, że na inwestycje w rynek gamingowy może być już zbyt późno, no chyba, że Netflix planuje wykupić jakieś pomniejsze konkurencyjne firmy. W innym wypadku przebicie się przez ściane przwyczajeń konsumentów będzie niewiarygodnie trudne.

Nie pozostaje nam nic innego jak obserwować tę sytuację. Możemy być jednak pewni, że na takiej konkurencji gigantów skorzystają gracze, co jest dobrą informacją.Tagi:

Netflix

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >