Techgame.pl
FIFA 22

EA SPORTS FIFA

Nie usłyszymy już Szpakowskiego? Nowe informacje o FIFA22

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Przyszedł moment, na który czeka absolutnie każdy fan najlepszego symulatora piłki nożnej, a mianowicie ogłoszenie nowości nadchodzących w najnowszej Fifie.

W końcu zaprezentowano nam najnowszą odsłonę tej kultowej serii, a przy okazji rozwiano sporo wątpliwości. Dowiedzieliśmy się, który piłkarz będzie na okładce FIFA22, ujawniono nowe rozwiązania technologiczne oraz poznaliśmy pikantne szczegóły na temat polskiego duetu komentatorskiego.

Okładka gry

Na okładce najnowszej odsłony gry EA Games pojawi się nie kto inny jak Kylian Mbape. Nie jest to zbyt duże zaskoczenie, jako że ten młody francuz uchodzi za największy talent obecnej generacji piłkarskiej. Ta wiadomość mogła zawieść polskich fanów, którzy zapewne liczyli na twarz Roberta Lewandowskiego na okładce. Kto wie, może w przyszłym roku?

HyperMotion

Przy tworzeniu nowej FIFY twórcy użyli rozbudowanej metody HyperMotion, która pozwala na przechwycenie i zintegrowanie ruchu 22 piłkarzy równocześnie. Co za tym idzie, AI będzie w stanie znacznie lepiej symulować ruch piłkarzy, ich zachowania na boisku i zmiany formacji podczas rozgrywki.

Nowa liga

W nowej odsłonie FIFY gracze otrzymają do dyspozycji blisko 17000 zawodników i ponad 700 drużyn. Dodatkowo opróćz znanych nam lig w grze pojawi się również Liga Konfederacji UEFA.

Nowy tryb

Przejdźmy teraz do trybów gry. Wiemy już na 100%, że otrzymamy usprawnienia dla systemu Volta, to jednak nie wszystko. Gamedeveloperzy tym razem przygotowali całkowicie nowy tryb kariery, o nazwie “Stwórz klub”. Na tego typu model gracze czekali od wielu lat, pozostaje liczyć na to, że sprosta on ich oczekiwaniom.

Jeszcze inteligentniejsza sztuczna inteligencja

Wróćmy jeszcze do aspektów technicznych, twórcy zapewniają, że dzięki mocy obliczeniowej nowych konsol i gamingowych PC-tów, sztuczne inteligencja będzie działała znacznie lepiej. W ramach doprecyzowania, AI ma podejmować nawet 6-krotnie więcej decyzji na sekundę niż w poprzednich odsłonach serii.

Realistyczne zachowania zawodników

Teraz kilka niuansów na temat zachowań zawodników. Co to oznacza w praktyce? Piłkarze będą znacznie bardziej realistycznie przyjmować i podawać piłki. Poprawią się animacje i możemy być, chociażby świadkami sytuacji, w której sterowani przez nas piłkarze rozmawiają ze sobą podczas krótkiej przerwy.

Nowy duet komentatorski?

A no i na koniec smutna bądź odświeżająca wiadomość, w zależności od Waszego stosunku do Dariusza Szpakowskiego. W sieci pojawia się coraz więcej plotek, wg, których w tegorocznej odsłonie FIFY nie usłyszymy już tego legendarnego komentatora. Przy mikrofonie mają natomiast zasiąść Jacek Laskowski z Tomaszem Smokowskim.Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >