Techgame.pl
FIFA 22

EA SPORTS FIFA

Nie usłyszymy już Szpakowskiego? Nowe informacje o FIFA22

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Przyszedł moment, na który czeka absolutnie każdy fan najlepszego symulatora piłki nożnej, a mianowicie ogłoszenie nowości nadchodzących w najnowszej Fifie.

W końcu zaprezentowano nam najnowszą odsłonę tej kultowej serii, a przy okazji rozwiano sporo wątpliwości. Dowiedzieliśmy się, który piłkarz będzie na okładce FIFA22, ujawniono nowe rozwiązania technologiczne oraz poznaliśmy pikantne szczegóły na temat polskiego duetu komentatorskiego.

Okładka gry

Na okładce najnowszej odsłony gry EA Games pojawi się nie kto inny jak Kylian Mbape. Nie jest to zbyt duże zaskoczenie, jako że ten młody francuz uchodzi za największy talent obecnej generacji piłkarskiej. Ta wiadomość mogła zawieść polskich fanów, którzy zapewne liczyli na twarz Roberta Lewandowskiego na okładce. Kto wie, może w przyszłym roku?

HyperMotion

Przy tworzeniu nowej FIFY twórcy użyli rozbudowanej metody HyperMotion, która pozwala na przechwycenie i zintegrowanie ruchu 22 piłkarzy równocześnie. Co za tym idzie, AI będzie w stanie znacznie lepiej symulować ruch piłkarzy, ich zachowania na boisku i zmiany formacji podczas rozgrywki.

Nowa liga

W nowej odsłonie FIFY gracze otrzymają do dyspozycji blisko 17000 zawodników i ponad 700 drużyn. Dodatkowo opróćz znanych nam lig w grze pojawi się również Liga Konfederacji UEFA.

Nowy tryb

Przejdźmy teraz do trybów gry. Wiemy już na 100%, że otrzymamy usprawnienia dla systemu Volta, to jednak nie wszystko. Gamedeveloperzy tym razem przygotowali całkowicie nowy tryb kariery, o nazwie “Stwórz klub”. Na tego typu model gracze czekali od wielu lat, pozostaje liczyć na to, że sprosta on ich oczekiwaniom.

Jeszcze inteligentniejsza sztuczna inteligencja

Wróćmy jeszcze do aspektów technicznych, twórcy zapewniają, że dzięki mocy obliczeniowej nowych konsol i gamingowych PC-tów, sztuczne inteligencja będzie działała znacznie lepiej. W ramach doprecyzowania, AI ma podejmować nawet 6-krotnie więcej decyzji na sekundę niż w poprzednich odsłonach serii.

Realistyczne zachowania zawodników

Teraz kilka niuansów na temat zachowań zawodników. Co to oznacza w praktyce? Piłkarze będą znacznie bardziej realistycznie przyjmować i podawać piłki. Poprawią się animacje i możemy być, chociażby świadkami sytuacji, w której sterowani przez nas piłkarze rozmawiają ze sobą podczas krótkiej przerwy.

Nowy duet komentatorski?

A no i na koniec smutna bądź odświeżająca wiadomość, w zależności od Waszego stosunku do Dariusza Szpakowskiego. W sieci pojawia się coraz więcej plotek, wg, których w tegorocznej odsłonie FIFY nie usłyszymy już tego legendarnego komentatora. Przy mikrofonie mają natomiast zasiąść Jacek Laskowski z Tomaszem Smokowskim.Podobne artykuły

Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >
mount and blade 2 bannerlord

Gry

Mount & Blade 2: Bannerlord z przesuniętą datą premiery. Jest dobrze!

Czytaj więcej >