Techgame.pl
Heroes of might and Magic 3

Materiały własne

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Gry, które się nie zestarzały

Są takie gry, które pomimo upływu 10, czy 20 lat nadal się nie starzeją i wciąż zachwycają rozgrywką. Przejdźmy więc do krótkiej listy nieśmiertelnych gier.

Gothic

Rok 2001 był dla wielu Polaków magiczny, otóż właśnie wtedy premierę miała gra, która wpłynęła na życie wielu z nas, a mianowicie Gothic. Ten tytuł do dziś wzbudza ogromne emocje w naszych sercach i pomimo prostoty Pyranha Bytes osiągnęło ciekawe efekty. Pierwsza część tej kultowej serii była dość rewolucyjna. Studio stworzyło otwarty, dobrze zaprojektowany świat, który jak na tamte czasy rzeczywiście sprawiał wrażenie żywego. W Polsce jednak Gothic został zapamiętany i pokochany przez 2 niezwykle ważne czynniki — niską cenę i fantastyczny dubbing.

Heroes of Might and Magic III

Gry z serii Heroes of Might and Magic są obecne na rynku gier komputerowych od 1995 roku. W Polsce szczególną popularnością cieszyła się trzecia część serii, która debiutowała w 1999 roku. Było tak ze względu przede wszystkim na niezwykle wciągający i prosty w zrozumieniu system rozgrywki, chociaż nie bez znaczenia była również bardzo dobra polonizacja oraz przystępne wymagania sprzętowe gry. Teraz wszyscy gracze mogą przypomnieć sobie jak to kiedyś się grało w strategie turowe.

Medal of Honor

Co prawda najważniejszymi grami z kategorii shooterów wojennych są przedstawiciele serii Call of Duty, aczkolwiek musimy pamiętać, że szlaki przetarł inny, odrobinę dziś zapomniany tytuł, a mianowicie wydany w 1999 roku Medal of Honor. Ta gra dość wiernie oddawała realia wojny i chyba każdy, kto w nią grał, do dziś pamięta scenę lądowania w Normandii. Ci bardziej spostrzegawczy mogą zauważyć sporo podobieństw między filmem Szeregowiec Ryan i Medal of Honor. I rzeczywiście ta gra powstała nijako na podstawie hitowego filmu Stevena Spielberga.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Ten tytuł jest niedoścignionym wzorem, na którego kontynuacje gracze czekają już od blisko 18 lat. Czy słusznie? Czas to pokaże. Rzecz jasna mowa tu o wydanym w 2003 Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Gamedeveloperzy z Lucas Arts dokonali w tym tytule czegoś niesamowitego, a mianowicie stworzyli fenomenalny i dość realistyczny system walki na miecze świetlne. Ze względu na to, tytuł ten ma do dziś bazę wiernych graczy i moderów.

Dungeon Keeper 2

W tym zestawieniu musiał się znaleźć przynajmniej jeden RTS. Postanowiłem jednak nie rzucać, aż tak oczywistym tytułem jak StarCraft, Warcraft, Age of Empires, czy kultowa Diuna. Uważam, że do grona doskonałych gier, które do dziś się nie zestarzały zwyczajnie musi trafić tytuł Dungeon Keeper 2. W tej produkcji wcielamy się w mrocznego władcę lochów i poniekąd sterujemy swoimi pupilami. Użyłem tu słowa poniekąd, bo ten system rozgrywki przypomina mieszaninę Simsów i Black and White.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >