Pokemon Unite
Źródło: youtube.com

Nintendo zapowiedziało nową grę z Pokemonami. Nadchodzi pogromca League of Legends?

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Lipca 2020

Nintendo ma zamiar zwalczyć z gigantem. Szykuje się pojedynek Dawida i goliata? Niekoniecznie

Kolejna firma zawalczy z Riot Games

Nadchodzi nowa gra z japońskimi ulubieńcami dzieci — Pokemon Unite. Nie będzie ona jednak przypominała klasycznych Pokemonów, okazuje się, że gra łudząca przypomina League of Legends firmy Riot Games. Produkt przygotowuje studio TiMi Studios, twórcy Arena of Valor. Czy jest to gra warta świeczki?


Niejedna firma próbowała już zawalczyć z popularnym LoLem o tytuł najlepszej MOBY na rynku. Żadnej jednak jeszcze się to nie udało. Najbliżej sukcesu była Dota 2 studia Valve, jednakże pomimo ogromnych nagród kuszących esportowców z całego świata, gra nigdy nie przebiła wyników League of Legends. Zawalczyć próbował również Blizzard ze swoim Heroes of The Storm, niestety amerykański również poległ i zawiesił wszelkie oficjalne rozgrywki esportowe związane z tym tytułem.

Czy Pokomon Unite ma szansę na sukces?

Czy Pokemon Unite ma w takim razie szansę na sukces? I tak i nie. Tak, ponieważ gra jest skierowany na inny target, a mianowicie graczy na urządzeniach Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że firma nie będzie musiała konkurować bezpośrednio z PC-tową bazą graczy. Nie, ponieważ Riot Games ma zamiar również wypuścić mobilną wersję LoLa, która może zmieść wszystkie inne mobilne moby z powierzchni ziemi.

Warto jednak pamiętać, że Nintendo może zagrać jedną kartą, której nie posiada Riot Games, a mianowicie nostalgią. Bo kto z nas nie oglądał Pokemonów, gdy był dzieckiem? Kto z nas nie zbierał kapsli chipsów i kart kolekcjonerskich? I co najważniejsze, prawdopodobnie każdy z nas zetknął się kiedyś z gameboyowymi Pokemonami, nawet jeśli nie na sprzęcie Nientendo, to na wszelkiego rodzaju emulatorach.

Jedno jest pewne, będzie ciekawie.

Poniżej zamieszczamy link do oficjalnego trailera gry:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedyne takie zdjęcia. Tak wyglądały owady miliony lat temu, został zachowany ich kolor
  2. Nintendo Switch łączy się z zabawkami erotycznymi. Teraz możesz dosłownie poczuć wibracje bez potrzeby używania kontrolera
  3. Błędy w PES 2020 niemal doprowadziły do tragedii. Uczeń groził wysadzeniem siedziby Konami
  4. W co pogramy w lipcowym PS Plus? Bardzo ciekawe tytuły

Następny artykuł