Kanye West
Źródło: rodrigoferrari, CC BY-SA 2.0

Raper Kanye West chciał stworzyć grę z Nintendo. Japoński gigant odmówił

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Grudnia 2020

Znany amerykański raper Kanye West przyszedł do Nintendo z propozycją współpracy. Japoński gigant musiał odrzucić jego ofertę. Wcześniej West pracował na mobilną grą wideo o podróży jego zmarłej matki do nieba. Co w ogóle stało się z tamtą produkcją?

  • Kanye West spotkał się kiedyś z zarządem Nintendo aby przedstawić pomysł na grę
  • Nintendo grzecznie odmówiło raperowi tłumacząc się brakiem czasu i środków
  • Raper już wcześniej tworzył produkcję mobilną, o której słuch zaginął

Kanye West to obecnie jeden z najlepiej zarabiających i najpopularniejszych raperów na świecie. Prawdopodobnie duża w tym zasługa jego żony - Kim Kardashian. Oboje złożyli wizytę Nintendo w celu przekonania firmy do współpracy.

Kanye West namawia Nintendo

Nintendo to jeden z największych molochów związanych z komputerową rozrywką. Pomijając oczywiście kwestię rewolucyjnego sprzętu wprowadzanego na rynek (najpierw Game Boy, potem DS, teraz Switch), firmę kojarzymy z wielkimi growymi franczyznami.

Chodzi tu oczywiście o takie serie jak Donkey Kong, The Legend of Zelda i niezliczoną ilość pozycji osadzonych w świecie nigdy niezmęczonego hydraulika Mario. Do panteonu sław Nintendo chciał dołączyć również Kanye West, który złożył kiedyś wizytę w amerykańskim oddziale firmy przedstawiając pomysł na swoją grę.

Reggie Fils-Aimé, były CEO Nintendo of America w niedawnym odcinku podcastu Talking Games With Reggie & Harold powiedział, że zarząd firmy spotkał się z Westem i jego żoną, Kim Kardashian, aby przekonać się, jaką ofertę ma raper. Ten pokazał im swój pomysł na grę.

Nintendo odmawia

Ponoć West bardzo angażująco opowiadał o swoim projekcie i wydawał się przy tym bardzo nim pochłonięty. Raper chciał od Nintendo nie tylko współpracy przy tworzeniu produkcji, ale też liczył na rekomendację i opinie specjalistów co do pomysłu. Sam projekt miał być rzekomo dość dobrze rokujący jeżeli chodzi o jego rozwój w przyszłości.

Nintendo jednak odmówiło raperowi. W tamtym momencie firma nie chciała inwestować w nowe pomysły, ani nawet za bardzo nie miała czasu na tego typu przedsięwzięcia ze względu na wypełniony grafik nadchodzącymi premierami. Nie wykluczone, że w późniejszym czasie raper mógłby podpisać upragnioną umowę.

Kanye, nie chcesz z nami pracować, ponieważ traktujemy gry bardzo poważnie, jesteśmy twardzi, koncentrujemy się na dostarczaniu najlepszej zawartości gry. Nintendo nie jest partnerem, którego potrzebujesz - odpowiedział raperowi Reggie Fils-Aimé.

Kanye West już tworzył grę

Niestety nie wiemy, o jaką dokładnie grę chodziło raperowi. Być może to kolejne wcielenie jego produkcji Only One zapowiedzianej pierwotnie w 2015 roku. Only One miało być mobilną grą, w której gracz wcielał się w zmarłą matkę rapera, którą musi doprowadzić do nieba.

Problem w tym, że po trailerze z 2016 roku słuch o produkcji zaginął. Serwis The Gamer postanowił zapytać o to twórców produkcji, studio Encyclopedia Pictura, które, jak się okazało, nie uczestniczy więcej w tworzeniu tej gry. Oznacza to tym samym, że najpewniej Only One aktualnie nie powstaje i istnieje spora szansa na to, że to właśnie tej produkcji dotyczyło spotkanie Westa z zarządem Nintendo.

Następny artykuł