Kanye West
Źródło: rodrigoferrari, CC BY-SA 2.0

Raper Kanye West chciał stworzyć grę z Nintendo. Japoński gigant odmówił

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Grudnia 2020

Znany amerykański raper Kanye West przyszedł do Nintendo z propozycją współpracy. Japoński gigant musiał odrzucić jego ofertę. Wcześniej West pracował na mobilną grą wideo o podróży jego zmarłej matki do nieba. Co w ogóle stało się z tamtą produkcją?

  • Kanye West spotkał się kiedyś z zarządem Nintendo aby przedstawić pomysł na grę
  • Nintendo grzecznie odmówiło raperowi tłumacząc się brakiem czasu i środków
  • Raper już wcześniej tworzył produkcję mobilną, o której słuch zaginął

Kanye West to obecnie jeden z najlepiej zarabiających i najpopularniejszych raperów na świecie. Prawdopodobnie duża w tym zasługa jego żony - Kim Kardashian. Oboje złożyli wizytę Nintendo w celu przekonania firmy do współpracy.

Kanye West namawia Nintendo

Nintendo to jeden z największych molochów związanych z komputerową rozrywką. Pomijając oczywiście kwestię rewolucyjnego sprzętu wprowadzanego na rynek (najpierw Game Boy, potem DS, teraz Switch), firmę kojarzymy z wielkimi growymi franczyznami.

Chodzi tu oczywiście o takie serie jak Donkey Kong, The Legend of Zelda i niezliczoną ilość pozycji osadzonych w świecie nigdy niezmęczonego hydraulika Mario. Do panteonu sław Nintendo chciał dołączyć również Kanye West, który złożył kiedyś wizytę w amerykańskim oddziale firmy przedstawiając pomysł na swoją grę.

Reggie Fils-Aimé, były CEO Nintendo of America w niedawnym odcinku podcastu Talking Games With Reggie & Harold powiedział, że zarząd firmy spotkał się z Westem i jego żoną, Kim Kardashian, aby przekonać się, jaką ofertę ma raper. Ten pokazał im swój pomysł na grę.

Już wkrótce Cyberpunk 2077 doczeka się pierwszych darmowych DLC. Znamy szczegółyJuż wkrótce Cyberpunk 2077 doczeka się pierwszych darmowych DLC. Znamy szczegółyCzytaj dalej

Nintendo odmawia

Ponoć West bardzo angażująco opowiadał o swoim projekcie i wydawał się przy tym bardzo nim pochłonięty. Raper chciał od Nintendo nie tylko współpracy przy tworzeniu produkcji, ale też liczył na rekomendację i opinie specjalistów co do pomysłu. Sam projekt miał być rzekomo dość dobrze rokujący jeżeli chodzi o jego rozwój w przyszłości.

Nintendo jednak odmówiło raperowi. W tamtym momencie firma nie chciała inwestować w nowe pomysły, ani nawet za bardzo nie miała czasu na tego typu przedsięwzięcia ze względu na wypełniony grafik nadchodzącymi premierami. Nie wykluczone, że w późniejszym czasie raper mógłby podpisać upragnioną umowę.

Kanye, nie chcesz z nami pracować, ponieważ traktujemy gry bardzo poważnie, jesteśmy twardzi, koncentrujemy się na dostarczaniu najlepszej zawartości gry. Nintendo nie jest partnerem, którego potrzebujesz - odpowiedział raperowi Reggie Fils-Aimé.

Kanye West już tworzył grę

Niestety nie wiemy, o jaką dokładnie grę chodziło raperowi. Być może to kolejne wcielenie jego produkcji Only One zapowiedzianej pierwotnie w 2015 roku. Only One miało być mobilną grą, w której gracz wcielał się w zmarłą matkę rapera, którą musi doprowadzić do nieba.

Problem w tym, że po trailerze z 2016 roku słuch o produkcji zaginął. Serwis The Gamer postanowił zapytać o to twórców produkcji, studio Encyclopedia Pictura, które, jak się okazało, nie uczestniczy więcej w tworzeniu tej gry. Oznacza to tym samym, że najpewniej Only One aktualnie nie powstaje i istnieje spora szansa na to, że to właśnie tej produkcji dotyczyło spotkanie Westa z zarządem Nintendo.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł