Techgame.pl
Nokia 8000

nokiatomb

Nokia powraca do klasyki. Wyciekły zdjęcia i specyfikacje nowych modeli

6 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Nokia wraca do branży telefonów komórkowych. Po nieduanym mariażu z Microsoftem, fińska firma powraca z nowym smartfonem, który nawiązuje do jednego z najbardziej klasycznych modeli w swojej historii. Właśnie wyciekły zdjęcia i specyf

Nokia przygotowuje się do wydania dwóch nowych modeli swoich smartfonów. Telefon 6300 i 8000 będą korzystały z systemu operacyjnego KaiOS. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia i specyfikacje techniczne obydwu modeli.

Pierwsze kroki w erze smartfonów nie były udane

Nokia była niegdyś największym producentem telefonów komórkowych na świecie. Posiadanie urządzenia fińskiej firmy wiązało się z ogromnym prestiżem i nowoczesnymi technologiami. Niespodziewanie jednak Nokia przegrała walkę ze smartfonową rewolucją. Największym błędem dla fińskiej firmy było dołączenie do Microsoftu, który chciał opanować rynek swoimi smartfonami, które bazowały na mobilnej wersji systemu Windows 8. Eksperyment się nie udał, a Nokię doprowadziło to do bankructwa. Po latach odbudowy, głównie w innych gałęziach branży technologicznej (np. modemy, anteny telekomunikacyjne), fińska firma nieśmiało puka do drzwi świata smartfonów. 

Nowe modele telefonów Nokii nawiązują do klasyki

Jeżeli po przeczytaniu nazwy pierwszego z nadchodzących modeli smartfonów od Nokii coś Wam zaświtało w głowach, to spieszymy z wyjaśnieniem. Nazwa nawiązuje do jednego z ostatnich “legendarnych” modeli Nokii jeszcze przed erą smartfonów. Telefon w swojej budowie przypominał nieco unowocześnioną budowę telefonu Sony Ericsson T230 i ze względu na swoją wytrzymałość i ofertę u głównych dostawców sieci komórkowych był swego czasu bardzo popularny w Polsce.

Nokia 6300

Jego nowa wersja z przytupem chce wejśc na rynek smartfonów. Nokia 6300 zostanie wypuszczona w dwóch wariantach: pojedynczej karty SIM i dualSIM. Te dwa nietypowe smartfony będą znacząco różniły się od tego, co obecnie możemy znaleźć na rynku. 6300 będzie posiadało 4 MB pamięci RAM oraz 512 MB przestrzeni na dane (z możliwością rozszerzenia do 32 GB). Wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala nijak się ma do flagowych smartfonów, których ekrany przekraczają obecnie 6 cali, a do tego bateria o pojemności 1500 mAh. Telefon będzie obsługiwał technologię 4G i WiFi.

Nokia 8000

Kolejny model, który w nostalgicznej wersji powraca na rynek, to Nokia 8000. Jest to duchowy spadkobierca Nokii 8800. Urządzenie będzie posiadało wyświetlać o przekątnej 2,8 cala, będzie również obsługiwało 4G oraz WiFI, prawdopodobnie wyjdzie również w wersji DualSIM. W środku znajdziemy 4 MB pamięci RAM oraz 512 MB przestrzeni dyskowej na dane (również z możliwością rozszerzenia o kolejne 32 GB). Ciężko powiedzieć do kogo “smartfony” tego typu będą skierowane, jednak jest to na pewno ciekawy ruch marketingowy fińskiej firmy.

Nie tylko nostalgią człowiek żyje

Jednak reedycje legendarnych modeli telefonów, to nie jedyne czym zajmują się inżynierowie z Nokii. Obecnie w przygotowaniu jest smartfon z prawdziwego zdarzenia, czyli Nokia 10 PureView. Urządzenie będzie bazowało na procesorze Snapdragon 875, a jego wyświetlacz będzie pokryty szafirowym szkłem. Nokia rozwija również inne gałęzie branży tech. W produkcji są inteligentne telewizory i gadżety smart.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >