Techgame.pl
tes 6 teaser

/watch?v=OkFdqqyI8y4 - Bethesda Softworks - wideo

Nowe plotki na temat The Elder Scrolls VI i Starfield - mnóstwo informacji i przecieków!

9 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Zapowiedziane w 2018 roku nowe The Elder Scrolls spowodowało radość u wielu fanów marki. Do tej pory nie uzyskaliśmy jednak żadnych potwierdzonych informacji o tytule. W serwisie Reddit pojawił się użytkownik, który twierdzi, że dysponuje in

Użytkownik forum Reddita o pseudonimie ToddIsMyMom wstawił pufne informacje o nowej części przebojowej serii The Elder Scrolls, którymi jakoby dysponuje wprost ze źródła, czyli studia Bethesda. Internauta podzielił się także informacjami o nowej marce studia, czyli kosmicznej grze RPG Starfield. Pamiętajmy jednak, że są to wyłącznie niepotwierdzone plotki, których na razie nie da się zweryfikować.

Na nowego TESa długo poczekamy

Zacznijmy od świata. ToddIsMyMom stwierdził, że wbrew temu, co wielu fanów myślało - pierwszy i jedyny trailer produkcji okazuje Yokudę, czyli pozostałości z zatopionego archipelagu z którego wywodzą się Redgardzi. Mamy jednak, zgodnie z tym, co wielu fanów spekulowało, trafić także do Hammerfell i High Rock. Dużą rolę ma też mieć znana z drugiej części serii (Daggerfall) wciąż aktywna Adamantowa Wieża. Głowną istotą fabuły ma być jednak konflikt na linii High Rock - Hammerfell z pobocznym udziałem organizacji Thalmor. Dlatego też podtytuł tej części ma nosić nazwę "Redfall". Przy pierwszych zapowiedziach nowej produkcji spod znaku The Elder Scrolls usłyszeliśmy, że Todd Howard, prezes Bethesdy, stwierdził, iż firma nie dysponuje aktualnie technologią, która mogłaby ziścić jego wziję. Użytkownik Reddita twierdzi, że słowa te dotyczyły chęci Howarda, aby nowy TES pozbawiony był całkowicie ekranów ładowania. Te jednak najpewniej zostaną, ale wyłącznie przy szybkiej podróży, wchodzeniu do domu gracza lub lochów. Nowy TES ma nie mieć losowo generowanej zawartości, dlatego, że deweloperzy chcą postawić na "ręczne" skonstruowanie świata, z jak największą pieczołowitością. Z rzeczy typowo gameplayowych:

  • Alchemia ma stać się bardziej istotną częścią rozgrywki

  • Wiele zadań ma bazować na magii, dlatego twórcy chcą jak najlepiej ulepszyć ten system

  • Powróci lewitacja

  • Pojawią się nowe czary, a stare zostaną wyrównane pod kątem przydatności

  • Crafting ma być wzorowany na tym z Fallouta 4

  • Gildie mają zostać udoskonalone, ich questy wyrównane, pojawi się dużo politycznych intryg

  • Powróci wiele elementów z poprzednich odsłon, jak na przykład gildie wampirów skupione na różnych istotach wampiryzmu

The Elder Scrolls: Redfall ma pojawić się najpewniej dopiero w okoliacach 2025 roku. Studio aktualnie skupia się na powstawaniu innej gry, czyli...

Starfield

Starfield to kosmiczne RPG Bethesdy, prezentujące zupełnie nowe uniwersum. Według użytkownika Reddita, Todd Howard jest bardzo zadowlony z osiągnięć jakich deweloperzy dokonali przy produkcji tej gry, a sam projekt jest jednym z najważniejszych dla Bethesdy. Rzekomo jeszcze przed E3 mamy dostać oficjalne informacje. Osobiście zgaduję, że na E3 dostaniemy je na pewno. Z aktualnych przecieków wiemy, że w grze pojawi się wiele różnych ras kosmitów, questy nie będą bazowały na formule "idź do z, zabij x i przynieś y", a mają mieć zupełnie nową formułe. Przede wszystkim będą rozbudowane, a w ciągu ich wykonywania mają pojawiać się różne komplikacje zmuszające gracza do podejmowania wyborów i strategii. Starfield ma mieć mocno RPGowe korzenie, pozwalajac graczom na "bycie, kim się chce", a każdy build postaci ma być przydatny w grze. Deweloperzy chcą, aby każdy pomysł gracza na rozwijanie postaci spotkał się z "docenieniem" przez grę. Rozgrywka ma wystarczać na 70-120 godzin, ale pojawi się mnóstwo elementów budujących lore i zadań pobocznych, dzięki którym czas z produkcą ma się wydłużyć.

Na resztę informacji pozostaje nam czekać, szczególnie, że te powyżej nie są oficjalnymi, więc radzę odnosić się do nich z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >