Techgame.pl
Kurier

Pxhere

OLX zapowiada kolosalne zmiany. Dotkną one wszystkich użytkowników, warto się zapoznać

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

OLX zapowiedziało bardzo ważną zmianę w regulaminie serwisu. Dotknie ona wszystkich kupujących.

OLX poinformowało, że już w przyszłym miesiącu na platformie sprzedażowej wystartują płatności online i usługa, mająca na celu zapewnienie należytej ochrony wszystkim kupującym przed oszustami.

OLX się zmienia

OLX wyszło naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Kupujący czekali na takie rozwiązanie już od bardzo dawna. Podobna usługa jest dostępna dla klientów Allegro. Już od bardzo dawna. Największy serwis ogłoszeniowy zapowiedział wprowadzenie Płatności OLX. Będzie to system płatności online. Zostanie on udostępniony dla ogłoszeń z opcją dostawy. Jego działanie przedstawia się następująco. Pieniądze są wypłacane sprzedawcy dopiero w momencie odebrania przesyłki przez kontrahenta. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie uniknie wielu oszustw. Są one zmorą portalu. Wielu nieuczciwych kontrahentów czyha na pieniądze kupujących. Jest to oczywiście bardzo smutne, ale po prostu tak jest.

Ważna zmiana dla wszystkich

Dzięki takiemu rozwiązaniu, kupujący jest dużo lepiej chroniony. Nie musi się martwić np. o to, że zamiast np. wymarzonego smartfona znajdzie w opakowaniu cegłę. Chciałoby się rzec - w końcu!. Warto pamiętać, że płatności OLX nie będą mogły być wykorzystywane do opłacenia każdego zamówienia. Serwis zaznacza, że przygotował specjalną listę produktów i usług niedozwolonych. Będą one wyłączone z obsługi - płatności OLX. Platforma zapowiada również kilka innych istotnych zmian. Będą one dotyczyć przede wszystkim dwóch działów. Mowa o ogłoszeniach o pracę i działu Motoryzacja. Najnowszy regulamin ma zacząć obowiązywać od 9 września 2020 roku. Dużo więcej informacji na jego temat znajdziemy na oficjalnej stronie OLX. Warto również pamiętać o tym, że w ostatnim czasie serwis ogłoszeniowy zmienił swoje logo oraz wygląd platformy Trzeba przyznać, że jest to pokaźna ilość zmian. OLX rozwija się bardzo dynamicznie i wprowadza wiele zmian, aby utrzymać pozycję lidera rynku.

Podobne artykuły

Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
PS5

Bezpieczeństwo

Oszuści oferują darmowe PlayStation 5. Kaspersky ostrzega przed atakiem phishingowym

Czytaj więcej >
Cyberprzestępcy

Bezpieczeństwo

Uwaga, oszuści podszywają się pod użytkowników BlaBlaCar. Wykradają dane oraz pieniądze ofiar

Czytaj więcej >
Karty kredytowe

Bezpieczeństwo

Poważne ostrzeżenie od CERT Polska. Polacy otrzymują fałszywe maile od "Ministerstwa Finansów"

Czytaj więcej >
Chat

Bezpieczeństwo

Uwaga na nową metodę oszustów. Podszywają się pod znajomych i proszą o przelew

Czytaj więcej >
Fałszywa aplikacja

Bezpieczeństwo

Eksperci ostrzegają przed fałszywą aplikacją IKO. Atak hakerski na klientów PKO BP

Czytaj więcej >