Ładowarka do smartfona
Źródło: Unsplash

Oppo i najszybsza ładowarka na świecie. Pełna bateria w 20 minut

Artur ŁokietekArtur Łokietek
16 Lipca 2020

Bateria w pełni naładowana w ciągu zaledwie 20 minut? To możliwe dzięki nowemu pomysłowi Oppo. Firma zaprezentowała ładowarkę 125W! Jest to jednocześnie najszybsza ładowarka do smartfonów na świecie.

Najszybsze ładowanie na świecie może finalnie zostać wydane dzięki chińskiemu Oppo.

Technologia szybkiego ładowania czy pojemna bateria?

Producenci smartfonów na całym świecie od paru lat powinni już zajmować się opracowaniem nowej, pojemniejszej baterii. To jednak okazuje się niezwykle trudnym zadaniem, bo w tej kwestii od dłuższego czasu nic się nie zmienia. W końcu smartfony wyposażane są w coraz więcej rozbudowanych funkcji, które w istocie są "prądożerne". Zamiast tego wielkie firmy technologiczne idą skrótem i proponują swoje autorskie pomysły na szybkie ładowanie.

Oppo i najszybsza ładowarka na świecie

Chyba najciekawiej zapowiadającym się sprzętem z kategorii superszybkich ładowarek jest ta, którą niedawno zaprezentowało chińskie Oppo. Ich ładowarka zdolna jest ładować z mocą aż 125 W. Zdaniem firmy przekłada się to na pełne ładowanie baterii 4000 mAh w ciągu zaledwie 20 minut! To naprawdę ogromny krok w przód - inni producenci zapowiadają podobne sprzęty tego rozdzaju, jednak propozycja Oppo zapowiada się na najszybszą.

Obrazy techgame

Plusy i minusy szybkich ładowarek

Problem w tym, że Oppo nie informuje o smartfonach zdolnych wspierać tak szybkie ładowanie. Być może będzie to następca Reno Ace, czyli smartfona od Oppo, który jak dotąd ładowany był z mocą nawet 65 W. Jaki jest jednak koszt takich prędkości? Tego nie wiemy, ale zazwyczaj im większa jest podaż prądu, tym krócej trzyma bateria. Oppo zapowiedziało również ładowarkę indukcyjną 65W, jednak na ewentualne daty premier tych sprzętów pójdzie nam trochę poczekać.

Następny artykuł