Techgame.pl
Tył 2 modeli Oppo Reno5 Pro+ w jasnym i ciemnym wariancie kolorystycznym

youtube.com/SparrowsNews/kadr z filmu https://www.youtube.com/watch?v=_yI1g2R_3Ac

Premiera nowego Reno5 Pro+ 5G. Kolejny flagowiec od Oppo może nieźle namieszać

26 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Historia Xiaomi pokazuje, że odpowiednia strategia pozwala zawojować rynek smartfonów. Jeszcze wcześniej do skostniałego towarzystwa dołączył Huawei. Oppo wypuszcza naprawdę interesujące modele i chce powalczyć o wejście do komórkowej ekstra

  • Oppo chce zaprezentować swój potencjał w dopieszczonym Reno5 Pro+

  • Smartfon serwuje pełną gamę fotograficznych możliwości

  • Klejnotem koronnym jest aparat Sony IMX766

  • Telefon sprawdzi się także u graczy, proponując im odświeżanie 90 Hz i dodatkowe funkcje

W swoich materiałach reklamowych twórcy Oppo dużo miejsca poświęcają możliwościom fotograficznym swojego nowego produktu. Za zdjęcia i filmy odpowiadają aparaty, wśród których znajduje się sensor IMX766 od Sony.

Kapitalne możliwości fotograficzne nowego Oppo

Technologia Sony zapewnia jakość wartą podkreślenia w każdej broszurce. Główny aparat gwarantuje 50 Mpix, HDR i ulepszony system przeciw trzęsieniu stabilizujący dynamiczne nagrania

Specjalny czujnik zadba o doświetlenie obrazu, by zdjęcie nie powstało zbyt ciemne. Pozostałe soczewki dodają do fotograficznego wachlarza szerokokątność (16 Mpix), teleobiektyw (13 Mpix) oraz tryb makro (2 Mpix). Do tego dochodzi 32 Mpix przedniego obiektywu.

Imponuje także potencjał nagrywania filmów, które wspomaga struktura 2x2OCL. Dzięki temu 8192x6144 ukazanych pikseli w każdym miejscu zachowuje odpowiednią szczegółowość i ostrość.

Telefon rozpozna też tonację kolorystyczną zdjęcia oraz upiększy twarz, jeżeli mamy do niej zastrzeżenia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest jednoczesne rejestrowanie aparatów z obu stron, dzięki czemu możemy przygotować łączone ujęcia z podglądem na nie w czasie rzeczywistym.

Dzięki Oppo Reno5 Pro+ błyskawicznie przygotuje się zdjęcie do CV lub prywatnych dokumentów bez uwzględniania kłopotliwego tła. Można też zdecydować o szczegółowości lub rozmyciu świateł w tle podczas nocnych ujęć.

Reno5 Pro+ nada się także do rozrywki

W urządzeniu wykorzystano procesor Snapdragon 865 i RAM 12GB+256GB. Podzespoły te sprzyjają wielozadaniowości i komfortowemu korzystaniu z gier.

Wśród pozostałych atrybutów wypada wymienić odświeżanie na poziomie 90 Hz i HDR 10+. Mobilnych graczy ucieszą dodatki w postaci wibracji 4D oraz wyciszania wszelkich powiadomień mogących wytrącać z koncentracji.

Na razie nie podano informacji odnośnie premiery w Polsce. Sprzedaż w Chinach rozpocznie się natomiast 29 grudnia bieżącego roku. Liczymy jednak, że model ten i tak pojawi się w naszym kraju, choć na ten moment nie jest to aż tak pewne.

Cena przeliczona z chińskiej waluty niekoniecznie odda rzeczywistą kwotę na innych rynkach, jeżeli smartfon i na nich się pojawi. Można spodziewać się cen wyższych niż tamtejsze około 2 500 złotych.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >