Techgame.pl
LAN router modem

Unsplash

Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić

24 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ostatnie liczne burze, które nawiedziły nasz kraj poważnie dały się we znaki operatorom. Orange donosi o poważnych problemach z dostępnością sieci. Istnieje też poważniejsze zagrożenie - routery i modemy mogą się spalić. Jak ustrzec się przed niebe

Orange zanotował ostatnio zwiększoną liczbę awarii. Winne są burze nawiedzające nasz kraj. 

Orange i problemu z infrastrukturą 

Nie od dziś wiadomo, że problemy pogodowe potrafią bardzo dotkliwie przełożyć się na działanie choćby naszej sieci, ale też niektórych sprzętów elektronicznych. Dostawcy usług internetowych bądź telewizyjnych często zgłaszają awarie, gdy wokół szaleje potężna burza. Tak stało się niedawno z Orange. Jeden z największych operatorów w naszym kraju informuje, że w ostatnim czasie rzeczywiście mogło dochodzić do zwiększonej liczby awarii. W samym tylko minionym tygodniu dostawca zarejestrował niemal półtora raza więcej awarii, niż zazwyczaj. 

Kłopoty z dostępem do internetu

Orange wyjaśnia, że winne wszystkiemu są coraz poważniejsze burze. Powodują one straty w infrastrukturze, a spadające gałęzie zrywają linie sieci, co wpływa zarówno na sieć telefoniczną, jak i domową. Jednocześnie poinformowano, że najbardziej kłopoty z dostępem do sieci dotknęły mieszkańców takich miejscowości, jak choćby Zamość, Olsztyn, Radom, Lublin, Białystok, Bielsko-Biała, Opole, Warszawa, Toruń czy Bydgoszcz. Wiadomo, że łącznie w celu rozwiązania problemów zostało wysłanych aż 3 tysiące specjalistów. Oczywiście nie wszystkie awarie są tak samo łatwe do ogarnięcia, więc Orange zaleca, aby ci, którzy nadal napotykają na problemy uzbroili się w cierpliwość. 

Spalony modem... Jak temu zaradzić?

Dla użytkowników routerów czy modemów Orange przygotowało któtki poradnik dostępny pod tym adresem. W końcu burza jest w stanie spalić nasze domowe urządzenia, co jest groźne nie tylko ze względu na to, że w takiej sytuacji musimy liczyć się z brakiem internetu przez jakiś czas, ale powoduje również zagrożenie naszego zdrowia poprzez na przykład wywołanie pożaru w skrajnych sytuacjach. Na takie problemu zresztą narażony jest cały sprzęt elektroniczny podłączony w naszym domu, więc najlepszym wyjściem jest po prostu... odpiąć wszystko z gniazdek.

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >