Techgame.pl
LAN router modem

Unsplash

Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić

24 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ostatnie liczne burze, które nawiedziły nasz kraj poważnie dały się we znaki operatorom. Orange donosi o poważnych problemach z dostępnością sieci. Istnieje też poważniejsze zagrożenie - routery i modemy mogą się spalić. Jak ustrzec się przed niebe

Orange zanotował ostatnio zwiększoną liczbę awarii. Winne są burze nawiedzające nasz kraj. 

Orange i problemu z infrastrukturą 

Nie od dziś wiadomo, że problemy pogodowe potrafią bardzo dotkliwie przełożyć się na działanie choćby naszej sieci, ale też niektórych sprzętów elektronicznych. Dostawcy usług internetowych bądź telewizyjnych często zgłaszają awarie, gdy wokół szaleje potężna burza. Tak stało się niedawno z Orange. Jeden z największych operatorów w naszym kraju informuje, że w ostatnim czasie rzeczywiście mogło dochodzić do zwiększonej liczby awarii. W samym tylko minionym tygodniu dostawca zarejestrował niemal półtora raza więcej awarii, niż zazwyczaj. 

Kłopoty z dostępem do internetu

Orange wyjaśnia, że winne wszystkiemu są coraz poważniejsze burze. Powodują one straty w infrastrukturze, a spadające gałęzie zrywają linie sieci, co wpływa zarówno na sieć telefoniczną, jak i domową. Jednocześnie poinformowano, że najbardziej kłopoty z dostępem do sieci dotknęły mieszkańców takich miejscowości, jak choćby Zamość, Olsztyn, Radom, Lublin, Białystok, Bielsko-Biała, Opole, Warszawa, Toruń czy Bydgoszcz. Wiadomo, że łącznie w celu rozwiązania problemów zostało wysłanych aż 3 tysiące specjalistów. Oczywiście nie wszystkie awarie są tak samo łatwe do ogarnięcia, więc Orange zaleca, aby ci, którzy nadal napotykają na problemy uzbroili się w cierpliwość. 

Spalony modem... Jak temu zaradzić?

Dla użytkowników routerów czy modemów Orange przygotowało któtki poradnik dostępny pod tym adresem. W końcu burza jest w stanie spalić nasze domowe urządzenia, co jest groźne nie tylko ze względu na to, że w takiej sytuacji musimy liczyć się z brakiem internetu przez jakiś czas, ale powoduje również zagrożenie naszego zdrowia poprzez na przykład wywołanie pożaru w skrajnych sytuacjach. Na takie problemu zresztą narażony jest cały sprzęt elektroniczny podłączony w naszym domu, więc najlepszym wyjściem jest po prostu... odpiąć wszystko z gniazdek.

Tagi:

BurzaPogodaPolska

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >