Bohaterowie Overwatch ze Smugą na czele w dynamicznym ujęciu na tle nieba
Źródło: IGDB

Overwatch za darmo. Trwa czasowa promocja na najpopularniejsze gry Blizzarda

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
23 Grudnia 2020

Overwatch ma już za sobą kilka okresów próbnych oraz obecność w paczce Humble Monthly. Regularnie jest też przeceniany. Tym razem mamy do czynienia zarówno z możliwością darmowego przetestowania, jak i zakupu w niższej cenie.

  • W Overwatch nadal można spotkać wielu graczy
  • Jeżeli ktoś jeszcze nie posiada gry, Blizzard pozwalą ją wypróbować przez kilkanaście dni
  • Trwa też promocja na ten i inne tytuły z Battle.netu
  • Poszczególne produkty można dostać do 65% taniej

Overwatch liczy już sobie 4 lata i można dywagować, czy przez ten czas zdołał spełnić oczekiwania. Wejście na rynek spotkało się z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnymi recenzjami krytyków. Gra jest duchowym spadkobiercą niezwykle żywotnego Team Fortress 2.

Overwatch wciąż chętnie ogrywany

Wydaje się, że Overwatch w zamyśle parę lat po premierze miał cieszyć się nieco większą popularnością medialną. Na Twitchu zdecydowanie przegrywa pod względem wyników oglądalności z wieloma innymi e-sportowymi tytułami.

Mówi się jednak, że w grze miesięcznie aktywnych są miliony użytkowników, a ogólna baza sięga dziesiątek milionów. Podczas okresu próbnego można spodziewać się wzrostu aktywności.

Nie ma zatem obaw, że pod koniec 2020 roku nie będzie już z kim grać. Darmowa próbka pozwala z kolei sprawdzić, czy graczom odpowiada taki typ gameplay'u i specyficzna oprawa graficzna.

Został jeszcze ponad tydzień na taką weryfikację sympatii do Overwatch. Trial potrwa do 4 stycznia 2021 roku.

Jeżeli okres próbny przypadnie do gustu, można pokusić się o zakup pełnej wersji, która znajduje się teraz w promocji. Zwykła edycja kosztuje 14,99 euro (niecałe 70 złotych).

Dostępna jest również Edycja Legendarna, która dodaje 15 skórek, w tym wyjątkowo rzadkie. To także masa elementów do innych gier Blizzarda. Otrzymuje się zwierzaka do World of Warcraft, bohaterkę w Heroes of the Storm, portret Starcraft II, rewersy kart Hearthstone oraz przedmiot kosmetyczny do Diablo III. Wydanie wyceniono na 19,99 euro (około 90 złotych), czyli połowę normalnej kwoty.

Okazje świąteczne na Battle.net wiążą się zresztą nie tylko z Overwatch, ale i pozostałymi tytułami. Taniej kupimy na przykład Eternal Collection Diablo III czy też kampanie do Starcrafta II. Rabaty to tylko 25%, także nie są to oszałamiające zniżki, ale jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z tytułami akurat podczas gwiazdkowej przerwy, to lepsze to niż nic.

Nieoczywista forma sequela

Przed rokiem oficjalnie zapowiedziano Overwatch 2, co wzbudziło niemałe zainteresowanie. Tym bardziej że pojawiły się informacje, jakoby nie miała to być pełnoprawna nowa gra.

Postęp z Overwatch będzie przeniesiony do kontynuacji w razie zakupu nowej odsłony przez posiadacza poprzedniej. Co ciekawe, także użytkownicy jedynki otrzymają dostęp do map i bohaterów z sequela.

Dlaczego zatem komukolwiek miałoby przejść chociaż przez myśl nabycie dwójki? Poza ulepszoną grafiką dostarczy ona rozbudowanego trybu PvE wraz z angażującym tłem fabularnym.

Overwatch 2 opowie historie bohaterów i świata, które możliwe będą do poznania wraz ze znajomymi w kooperacji. Pozostaje mieć nadzieję, że wycena będzie rozsądna. Liczymy, że posiadacze pierwszej wersji będą w stanie zbić około połowy ceny przy zdecydowaniu się na ulepszenie.

Następny artykuł