Monitor
Źródło: pixabay.com

Pamiętasz tę aplikację? Działający w przeglądarce Paint z Windowsa XP

Kuba WielochKuba Wieloch
11 Lipca 2020

Nie ma to jak trochę nostalgii. Prawdopodobnie każdy z Was używał tej aplikacji, teraz jest dostępna za darmo i działa w przeglądarce

Jak ten czas leci


Niedawno pisaliśmy o systemie Windows 98, który działa w przeglądarce. W wielu z Was wywołało to silne uczucie nostalgii. Tym razem znaleźliśmy coś równie ciekawego.

Pierwsze zabawy w grafika


Microsft Paint jest podstawowym i jednym z najprostszych programów graficznych, jakie kiedykolwiek powstały. Któż z nas nie bawił się nigdy opcją spray? Kto nie próbował rozwinąć swoich umiejętności plastycznych przy pomocy pędzelka? Ja próbowałem, choć nigdy mi to nie wychodziło i artystą już prawdopodobnie nigdy nie zostanę. Wspomnienia jednak pozostają.

Staruszek bez wsparcia


Paint po raz pierwszy ujrzał światło dzienne 20 listopada 1985 roku. Aplikacja była stale aktualizowana, aż do 2017 roku, kiedy to Microsoft przestał udzielać wsparcia dla programu graficznego. Został on zastąpiony nową apką o nazwie Paint 3d, która ma znacznie więcej możliwości.

Link do aplikacji


Jeżeli tęsknicie za oldschoolowym Paintem, rodem z Windowsa XP, to mamy dla Was dobre wiadomości. Pewien użytkownik GitHub udostępnił działający program w przeglądarce.
Program jest w pełni sprawny, także możecie śmiało wrócić do młodzieńczych lat i rysować w niej do woli. Nikomu nie powiemy!
Link do aplikacji znajdziecie pod tym adresem.
Życzymy kolorowej zabawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Elon Musk po raz kolejny zadziwił świat. W ludzkich mózgach będą implanty
  2. Dzięki AI możesz pisać z nieżyjącymi artystami i superbohaterami. Sztuczna Inteligencja weszła na kolejny poziom
  3. Fotoradar uwiecznił "najszybszy" samochód świata. Wskazał ponad 700 km/h
  4. Nvidia warta więcej niż Intel po raz pierwszy w historii

Następny artykuł