Techgame.pl > Technologie > Pamiętasz tę aplikację? Działający w przeglądarce Paint z Windowsa XP
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 19.03.2022 05:24

Pamiętasz tę aplikację? Działający w przeglądarce Paint z Windowsa XP

Monitor
pixabay.com

Jak ten czas leci

Niedawno pisaliśmy o systemie Windows 98, który działa w przeglądarce. W wielu z Was wywołało to silne uczucie nostalgii. Tym razem znaleźliśmy coś równie ciekawego.

Pierwsze zabawy w grafika

Microsft Paint jest podstawowym i jednym z najprostszych programów graficznych, jakie kiedykolwiek powstały. Któż z nas nie bawił się nigdy opcją spray? Kto nie próbował rozwinąć swoich umiejętności plastycznych przy pomocy pędzelka? Ja próbowałem, choć nigdy mi to nie wychodziło i artystą już prawdopodobnie nigdy nie zostanę. Wspomnienia jednak pozostają.

Staruszek bez wsparcia

Paint po raz pierwszy ujrzał światło dzienne 20 listopada 1985 roku. Aplikacja była stale aktualizowana, aż do 2017 roku, kiedy to Microsoft przestał udzielać wsparcia dla programu graficznego. Został on zastąpiony nową apką o nazwie Paint 3d, która ma znacznie więcej możliwości.

Link do aplikacji

Jeżeli tęsknicie za oldschoolowym Paintem, rodem z Windowsa XP, to mamy dla Was dobre wiadomości. Pewien użytkownik GitHub udostępnił działający program w przeglądarce.Program jest w pełni sprawny, także możecie śmiało wrócić do młodzieńczych lat i rysować w niej do woli. Nikomu nie powiemy!Link do aplikacji znajdziecie pod tym adresem.Życzymy kolorowej zabawy.

Powiązane