Techgame.pl
planetside 2 screen

Steam

Padł rekord Guinessa w liczbie jednocześnie walczących graczy w grze FPS

30 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Właśnie padł nowy "growy" rekord Guinessa. Liczba jednocześnie walczących graczy na jednej mapie w grze FPS robi naprawdę duże wrażenie i przebiła rekord z 2015 roku. Jeśli ostatnio graliście w PlanetSide 2 mogliście nawet nie wiedzieć, że przyc

"Growe" rekordy Guinessa nie są niczym nowym - ukazało się nawet parę edycji księgi rekordów Guinessa dotyczącej elektronicznej rozgrywki. Zapowiada się na to, że będzie trzeba zaktualizować tę listę.

PlanetSide 2, czyli MMOFPS pełną gębą

PlanetSide 2 to gra, która w formie free to play ukazała się w 2012 roku na Steam. Cała idea produkcji skupia się na potyczkach między wieloma graczami na rozległych mapach. Skala takiego konfliktu jest tak wielka, że produkcja nazwana została MMOFPS'em, czyli strzelanką z bardzo dużą liczbą graczy. Sam teatr działań jest także ciekawy - wojna w grze trwa praktycznie bez przerwy, a my wcielamy się w pojedyńczego żołnierza. Całość przypomina klasyczne Battlefieldy, jednak z dużo większym rozmachem. Każdy fan futurystycznych strzelanek powinien zainteresować się tą bogatą w zawartość produkcją, szczególnie, że to właśnie w niej doszło do osiągnięcia nowego rekordu Guinessa.  

Padł rekord Guinessa

Otwarta struktura rozgrywki i serwery zdolne pomieścić ogromną liczbę graczy pozwoliły produkcji na osiągnięcie nowego rekordu Guinessa. W kategorii "Most Players Online in a single FPS battle", czyli "Najwięcej graczy w jednej bitwie w grze FPS" zaonotowano 1283 osoby! To tym większy wynik, gdy weźmiemy pod uwagę, że serwery produkcji są w stanie udźwignąć naraz 2000 graczy i liczymy, że kiedyś uda się je przeciążyć. Co ciekawe, poprzedni rekord w tej samej kategorii również należał do PlanetSide 2 i w 2015 roku zanotowano 1158 graczy. Zasługa w tym między innymi premierze dodatku Escalation, który wprowadził sporo nowości i przyczynił się do ponownego zainteresowania grą wśród streamerów, ale też globalnej kwarantanny, dzięki której liczba jednocześnie aktywnych użytkowników Steama także bije rekordy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >