Techgame.pl
Smartfon w rękach kobiety.

pickpik

Uwaga, Play24 wprowadziło ważną aktualizację. Wszyscy abonenci powinno się pilnie zainteresować

23 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Play24 to flagowa aplikacja operatora sieci komórkowej Play. Gigant telekomunikacyjny właśnie poinformował o aktualizacji swojego narzędzia, które wprowadzi od dawna wyczekiwane funkcje.

Nowa aktualizacja aplikacji Play24 dotyczy zarówno wersji działającej na systemie Android oraz iOS. Dzięki nowym rozwiązaniom, korzystanie z aplikacji będzie jeszcze wygodniejsze i intuicyjne.

Play24 wygodniejsze w korzystaniu

Aplikacja Play24 to narzędzie operatora sieci Play, dzięki któremu klienci “fioletowych” mogą w łatwy sposób zarządzać swoim numerem telefonu i swoim kontem abonenckim. Aplikacja jest skierowana zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych oraz osób związanych z operatorem umową abonamentową i innymi rodzajami ofert, jak na przykład Formuła Mix

W Play24 można w łatwy sposób zarządzać swoimi usługami w sieci Play, mieć wgląd w najnowsze promocje i oferty oraz dokonywać płatności za pomocą BLIK-a i Google Pay, np. przy zasilaniu konta na kartę. Dzięki aplikacji można z jednego miejsca zarządzać wszystkimi numerami, z których korzystamy u tego operatora. Narzędzie Play24 daje również możliwość łatwej kontroli aktywnych pakietów, stanu konta oraz wykorzystanego transferu internetowego w danym okresie rozliczeniowym. Od teraz korzystanie z aplikacji będzie jeszcze wygodniejsze, dojdą również nowe funkcje, które z pewnością ucieszą wielu klientów.

Aktualizacja Play24 - będzie bardziej user friendly

Dotychczas, w celu skorzystania z usług aplikacji Play24, użytkownik musiał logować się na swoje konto wpisując login i hasło. Najnowsza aktualizacja zmienia ten proces dodając możliwość alternatywnych sposobów dostępu do aplikacji. Play wprowadza standard FIDO, czyli Fast Identity Online, dzięki któremu użytkownik może wybrać najwygodniejszy dla siebie sposób logowania się do aplikacji. Mowa tu przede wszystkim o dobrze już znanym rozwiązaniu krótkiego hasła PIN lub wykorzystaniu biometrii, a więc czytnika linii papilarnych lub skanera twarzy. Play tłumaczy, że ta aktualizacja zdecydowanie ułatwi proces logowania się, jednocześnie nie ujmując nic zachowaniu bezpieczeństwa danych użytkowników. To jednak nie koniec nowości w Play24.

Nowe usługi nadchodzą. Aktualizacje do końca roku

Play zapowiedział, że do końca roku zostanie wprowadzonych jeszcze kilka aktualizacji aplikacji Play24, które znacząco uprzyjemnią tak zwany user experience podczas korzystania z tego narzędzia. Aplikacja będzie automatycznie rozpoznawała ile numer posiada dany klient i będzie je sama dodawała do wspólnego konta. Dzięki temu użytkownik, za pomocą aplikacji Play24, będzie mógł dodawać różnego typu usługi na wszystkich swoich urządzeniach jednocześnie. Operator podkreśla, że ze względu na bezpieczeństwo, dodawanie kolejnych numerów będzie jednak wymagało potwierdzenia.

Do końca roku Play planuje również dodanie nowych form potwierdzania transakcji wykonywanych w aplikacji Play24. Dotychczas użytkownicy mogli korzystać jedynie z opcji kodów zawartych w SMS-ach, do końca roku operator ma wprowadzić również możliwość potwierdzania transakcji za pomocą odcisków palca, skanu twarzy oraz za pomocą kodu PIN. Proces płacenia ulegnie więc znacznemu ułatwieniu i nie będzie aż tak podatny na phishingowe ataki hakerów.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >