Techgame.pl
Kontroler do PlayStation 4 w kolorze plastiku z PLayStation 2.

Pixabay

Wsteczna kompatybilność na PlayStation 5. Ubisoft potwierdził informacje

1 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Nowe informacje na temat konsol następnej generacji są na wagę złota. O ile o najnowszym Xboxie wiemy już całkiem sporo, tak Sony wciąż wiele tajemnic ukrywa. Nie wszyscy jednak są tak dobrzy w trzymaniu języka za zębami.

Według najnowszych informacji, które pochodzą między innymi z australijskiego działu studia Ubisoft, na konsoli PlayStation 5 gracze będą mieli w końcu możliwość zagrania w tytuły z poprzedniej generacji.

O PlayStation 5 wciąż mało wiemy

Sony do samego końca trzyma nas w niepewności, jeżeli chodzi o najważniejsze informacje na temat konsoli nowej generacji spod japońskiej bandery. Wciąż nie znamy ceny, chociaż kilka sklepów internetowych przez pomyłko udostępniało cenę przedsprzedaży PS5, ceny te jednak znacząco się od siebie różniły i niespecjalnie dają nam możliwość podejrzewania, ile nowa konsola od Sony będzie rzeczywiście kosztowała. Z resztą nieznana jest również data premiery PS5, więc w sumie po co nam znać cenę.

Wsteczna kompatybilność na PlatStation 5

Kolejną tajemnicą, chociaż już powoli Poliszynela, jest kwestia kompatybilności wstecznej na PlayStation 5. Fani Sony od lat proszą o taką możliwość, Sony jednak twardo ignorowało ten temat, poza kilkoma małymi wyjątkami. Dotychczas w kilka tytułów z poprzednich konsol było dostępnych na platformie PS Now. Usługa ta nie jest jednak dostępna we wszystkich państwach, a przede wszystkim nie jest dostępna w Polsce.  Teraz jednak pojawiło się światełko nadziei w postaci przecieku z dosyć wiarygodnego źródła (australijska filia studia Ubisoft), którzy potwierdzili, że PlayStation 5 będzie dawało możliwości cieszenia się grami z konsol poprzedniej generacji. W tej wspaniałej beczce miodu, jaką jest ta wiadomość, jest jednak łyżeczką dziegciu. Chodzi o to, że wsteczna kompatybilność będzie dotyczyła jedynie konsoli PlayStation 4. Na PS5 nie zagramy więc raczej w tytuły z jeszcze starszych konsol, a chyba o to w tym wszystkim chodzi.

PlayStation 5 gorsze niż Xbox

Pod względem kompatybilności wstecznej, Sony mogłoby się wiele nauczyć od swoich rywali z Microsoftu. Kompatybilność wsteczna na konsolach Xbox jest dostępna już od dawna co sprawia, że gracze znajdujący się po zielonej stronie barykady mają potężną bazę klasyków, w które mogą się zagrywać. W przypadku PS5, baza ta prawdopodobnie będzie dotyczyła jedynie tytułów z PlayStation 4, co może być gratką jedynie dla osób, które swoją przygodę z japońską konsolą zaczynają właśnie od piątki i będą chciały przy okazji nadrobić najciekawsze tytuły z czwórki. Jaki ostatecznie kształt przybierze kompatybilność wsteczna na PlayStation? Na rozwiązanie tej zagadki przyjdzie nam jeszcze poczekać parę miesięcy.

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >