Fragment filmu, pt. PS5 Teardown: An up-close and personal look at the console hardware
Źródło: YouTube/PlayStation

PlayStation 5 hałasuje? Przedziwna decyzja Sony, gracze są zdegustowani

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
1 Grudnia 2020

Premiera konsoli PlayStation 5 nie obyła się bez kontrowersji. Niewielki nakład i brak egzemplarzy już w dniu, w którym najnowsze urządzenie Sony trafiło na półki i liczne informacje o wadliwych sprzętach sprawiły, że gracze podchodzą do nowej generacji z mieszanymi uczuciami. Sytuacji nie poprawiają najnowsze informacje o problemach z wentylatorami.

  • PlayStation 5 posiada różne warianty wentylatorów.
  • Część graczy skarży się, że konsola działa głośno.
  • Sony instaluje trzy, a nawet więcej, różnych wentylatorów w swoich konsolach.

Słowo "wentylatory" nie zostały tutaj użyte w liczbie mnogiej przez przypadek, ponieważ okazuje się, że Sony w swojej najnowszej konsoli instaluje wentylatory w różnych wariantach. Efekt jest taki, że różne egzemplarze PlayStation 5 działają z różnym poziomem głośności.

Kopalnie na Księżycu coraz bliżej. Caterpillar stworzy maszyny dla NASAKopalnie na Księżycu coraz bliżej. Caterpillar stworzy maszyny dla NASACzytaj dalej

Jeden użytkownik powie tak, drugi użytkownik powie nie

Kilka tygodni po premierze PlayStation 5 nie cichną głosy narzekające na najnowszą konsolę od Sony. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że w tym konkretnym przypadku narzeka jedynie część użytkowników PS5. Według niektórych graczy konsola działa bardzo głośno, inni gracze dziwią się tej opinii twierdząc, że w ich przypadku nie ma tego problemu.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Z pozoru dziwna sytuacja znalazła swoje wyjaśnienie po rozkręceniu kilku urządzeń od Sony. Jak się okazało, japoński gigant technologiczny instaluje w PlayStation 5 wentylatory w kilku różnych wariantach. Efekt jest taki, że część konsol działa głośniej niż reszta.

Czarna dziura jakiej jeszcze nie widzieliśmy. NASA pokazała niesamowite nagranieCzarna dziura jakiej jeszcze nie widzieliśmy. NASA pokazała niesamowite nagranieCzytaj dalej

Technologiczne zamieszanie w Sony

Jak donosi jeden z zachodnioeuropejskich serwisów technologicznych, ich redakcja dostała kilka modeli PlayStation 5 do testowania. Po rozkręceniu konsol okazało się, że znaleziono w nich dwa odmienne wentylatory.

Chociaż wizualnie różnica nie jest duża, to w kwestii użytkowej jest już znacząca. Zależnie od wentylatora, testy głośności wykazały, że konsola wydobywała z siebie szum o wysokości 38 i 43 dB.

Żeby tego było mało, w zamieszczonym w październiku oficjalnym filmiku Sony, w którym japońska firma rozkręca swoją konsolę, możemy znaleźć jeszcze inny wariant wentylatora. Oznacza to, że PlayStation 5 może mieć w sobie nawet trzy, albo więcej, różnych wersji wentylatorów.

Bardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółBardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółCzytaj dalej

W całej sytuacji jest pocieszenie

Na szczęście eksperci podkreślają, że dojście do wentylatora przy rozkręcaniu konsoli nie zrywa żadnych plomb, przez które moglibyśmy stracić gwarancję. Co to dla nas oznacza? Ano oznacza to, że jeżeli wejdziemy w posiadanie lepszego wentylatora, który będzie chodził ciszej, to możemy go wymienić na własną rękę.

Pozostaje jednak pytanie, czy tego właśnie oczekujemy od najnowszej konsoli od Sony. Kupując PlayStation 5 w droższej wersji musimy liczyć się z wydatkiem ponad 2 tysięcy złotych. Za tę cenę chyba nikt nie chce dodatkowo grzebać we wnętrznościach swojego urządzenia tylko po to, żeby mogło działać, tak jak inne egzemplarze PS5.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Chciał odwdzięczyć się medykom. Nie mogli opanować łez, jest wideo
  2. Wskoczył do lodowatej wody. Wszystko dla obcego psa w potrzebie
  3. Koniec z uciążliwym drukowaniem etykiet. InPost wprowadza rewolucję
  4. Czarna dziura jakiej jeszcze nie widzieliśmy. NASA pokazała niesamowite nagranie
  5. Polak jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Odpowiada za uwielbianą platformę internetową
  6. Justyna Kowalczyk pilnie apeluje o pomoc Polaków. Nie ma czasu, potrzeba ich jak najwięcej
  7. Nowy rozkład PKP. Nadchodzą duże zmiany w połączeniach

Następny artykuł