Techgame.pl
Fragment filmu, pt. Michael B Jordan - PS5 First Play

youtube.com/playstation/kadr z filmu

Sony rozpoczyna prace nad PlayStation 5 Pro? Internauci odkryli coś zaskakującego

4 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Pojawiły się przesłanki ku temu, że Sony pracuje nad ulepszoną wersją PlayStation 5. Ma tego dowodzić wniosek patentowy złożony przez firmę. Jeśli informacja jest prawdziwa, to może nas czekać rewolucja w konstrukcji konsol.

  • Część graczy niezadowolona jest ze słabej dostępności PS5

  • Tymczasem światło dzienne ujrzała informacja o możliwym projekcie PS5 "Pro"

  • Rewolucją może okazać się podwójna karta graficzna

Czy osoby, które nie załapały się na premierę PlayStation 5 lub świadomie czekały na ulepszoną wersję, zostaną wynagrodzone? Bardzo możliwe, że cierpliwość popłaci i warto wstrzymać się na razie z zakupem next-gena. Oczywiście gdy stany magazynowe zostaną uzupełnione, bo póki co wyboru nie ma.

PlayStation 5 w wersji high-end majaczy w oddali

Przy okazji debiutu nowej generacji można zastosować kilka podejść. Jedni kupią bez zastanowienia, bo to nowość, prestiż i tak dalej, więc nie ma co tutaj szukać głębi. Inni będą od pierwszego dnia podekscytowani nowymi możliwościami i tytułami ekskluzywnymi. Znajdą się też czekający na wzmocnioną wersję.

Postęp technologiczny oczywiście nastąpił, ale gier właściwych tylko dla najnowszych konsol praktycznie wcale jeszcze nie ma. Jedynym poważnym wyjątkiem wydaje się być Demon’s Souls.

Bardziej cierpliwe osoby poczekają na lekką obniżkę ceny sprzętu, większą bibliotekę tytułów i wtedy dopiero sięgną do portfela. Najwytrwalsi z kolei, mając w pamięci ulepszone modele w obrębie poprzednich generacji, mogą właśnie celować dopiero w zakup takiej edycji. 

Jest również grono, które kupi konsolę bliżej debiutu, ogra, co się ukaże od tego czasu, a potem sprzeda i podmieni sobie urządzenie na nowsze. Każda z taktyk jest jednak determinowana przez indywidualne potrzeby i kondycję finansową.

Wielu chętnych nie było w stanie kupić PlayStation 5, a już pojawiły się głosy, że Sony ma poważne plany co do jej lepszej wersji. Na pokładzie miałby się znaleźć układ graficzny bazujący na dwóch współpracujących kartach.  

Informacje niekoniecznie są wyssane z palca, choć mogą być pochopnie interpretowane. Pochodzą z wniosku patentowego złożonego przez Sony Interactive Entertainment LLC, który został opublikowany pod koniec lipca.

Kontynuacja wsparcia dla PlayStation 4 przedmiotem sporu 

Część społeczności PlayStation jest podzielona odnośnie tego, jak długo powinna być wspierana poprzednia generacja. W artykule gdybamy czy Sony już planuje wersję Pro dla PS5, ale jeśli chodzi o gry, to nadal wspierane ma też być PS4.  

Stąd obawy czy deweloperów przed wyciśnięciem maksimum z next-genów, nie będzie wstrzymywać przypadkiem starszy sprzęt. Po “piątkę” na premierę sięgnęli najzagorzalsi fani nowych technologii gamingowych, więc nie chcą dodatkowo czekać na prezentację prawdziwych możliwości. Z drugiej strony ci, którzy nie mogą lub nie chcą jeszcze dokonać przesiadki, liczą na sposobność ogrania kolejnych tytułów.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >