PlayStation 5 w czerni.
Źródło: Giuseppe Spinelli //LetsGoDigital

PlayStation 5 w czerni robi ogromne wrażenie. Sony zapewnia, że w planach są różne wersje konsoli

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
6 Sierpnia 2020

Na początku wakacji Sony zaprezentowało wygląd swojej konsoli nowej generacji, czyli PlayStation 5. Projekt wzbudził spore kontrowersje wśród fanów.

Japoński producent zaszokował miłośników PlayStation bardzo odważnym, odświeżonym wyglądem swojej konsoli nowej generacji. W Internecie nie brakowało głosów porównujących urządzenie do wielkiego routera. Innym z kolei nie podpasował również kolor, Sony podjęło ciekawy krok stworzenia swojej konsoli z dominacją koloru białego.

Wciąż jest wiele niewiadomych odnośnie PlayStation 5

Do premiery PlayStation 5 pozostaje jeszcze parę miesięcy. Wciąż nie znamy ostatecznej daty premiery konsoli nowej generacji od Sony, możemy się jednak spodziewać, że nastąpi ona w okolicach listopada, ponieważ wtedy też swoją oficjalną premierę zanotuje Xbox Series X. Informację te potwierdziła jedna z pracownic Microsoftu, która zapytana o to, czy premiera Xboxa odbędzie się w listopadzie, odpowiedziała, że tak właśnie będzie.
Gracze wciąż nie mają pewności jaka cena będzie obowiązywała za najnowszą konsolę Sony. Co rusz różne sklepy publikują przez pomyłkę ceny w swoich kartach, kilka takich wycieków pozwala domyślać się, że polska cena za sprzęt Sony może oscylować gdzieś w przedziale od 1800 zł do 2300 zł. Cały czas dużo mówi się wciąż o nowym designie PlayStation 5, który wzbudza mnóstwo kontrowersji.

Futurystyczne wizje stają się faktem. Naukowcy kodują dane w ludzkim DNAFuturystyczne wizje stają się faktem. Naukowcy kodują dane w ludzkim DNACzytaj dalej

Sony potwierdza, że będą wypuszczane inne wersje kolorystyczne

Główny design konsoli łączy ze sobą biel i czerń zarówno na samym urządzeniu jak i peryferiach, w tym wypadku padzie DualSense. Na przełomie czerwca i lipca CEO PlayStation, Jim Ryann potwierdził, że firma planuje przynajmniej kilka różnych edycji specjalnych konsoli PlayStation 5. Oznacza to, że Japończycy będą kontynuowali trend z poprzedniej generacji konsol tworząc wersje limitowane różniące się designem od oryginalnego urządzenia. Jedne z ciekawszych designów tego typu na PlayStation 4 to PS4 Pro Limited Edition wykonana z półprzezroczystego, granatowego plastiku. Dzięki temu gracz mógł częściowo zajrzeć do środka konsoli i zobaczyć, jak wszystko jest zbudowane zarówno tam jak i w kontrolerze do gry.

PlayStation 5 w czerni.

Artysta wziął sprawy w swoje ręce. PS5 w czerni

Nie wszyscy jednak są zachwyceni nowym designem i obietnicą wypuszczania edycji limitowanych i postanowili pokazać Sony, że PS5 w czerni prezentuje się lepiej niż oryginalny design. Za stworzenie projektu odpowiada włoski gracz i artysta-grafik Giuseppe Spinnelli (Snoreyn). Mężczyzna przeprojektował oryginalny pomysł na PS5 tworząc ją całkowicie w czerni. Gracz nie zatrzymał się jednak na stworzeniu kilku grafik koncepcyjnych, stworzył również animacje, na którym prezentuje swój projekt. Więcej na temat projektu możecie przeczytać na tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PlayStation 4 mogło być ostatnią konsolą Sony. Były dyrektor wykonawczy wyjawił tajemnicę
  2. Nieoficjalnie: Kolejny wyciek ceny PlayStation 5. Tym razem źródłem jest Carrefour
  3. iPhone będzie się sam czyścił? Ciekawy patent Apple
  4. Dyskusyjny design i cena z kosmosu. Konami wypuszcza własną serię komputerów

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł