Techgame.pl
dualsense

materiały prasowe

Sony zaprezentowało nowy, futurystyczny kontroler do PlayStation 5. Znamy jego funkcje

8 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Sony ujawniło kontroler dla ich konsoli najnowszej generacji, czyli PlayStation 5. Oprócz zmiany nazwy i wyglądu doczekaliśmy się dość sporej liczby zmian w porównaniu z klasycznym DualShock 4. Firma obiecuje, że do pada nie będzie trzeba si

Sony nie próżnuje i właśnie zaprezentowało światu pada najnowszej generacji. Przyznajmy, że imponuje on już samym wyglądem.

DualSense - oto nowy pad do PS5

Sony w końcu pokazało nowego pada do swojej kolejnej generacji flagowej konsoli i ogłosiło, że era DualShocków się już skończyła. Od teraz nowa nazwa pada to DualSense, która ma zdecydowanie bardziej odzwierciedlać "wczucie się" podczas grania nim w różne produkcje. Choć DualShock 4 zdobył szerokie uznanie graczy, wielu zarzucało firmie, że pady od Microsoftu są i tak bardziej wytrzymałe i zwyczajnie wygodniejsze. Sony chyba wzięło z tego lekcję, gdyż na pierwszy rzut oka futurystyczna, nowa wersja kontrolera nieco przypomina klasykę od Xbox'a. Tym razem, w przeciewieństwie do poprzednich generacji, urządzenie nie jest wyłącznie w kolorze czarnym, a dość zaskakującej czarno-bieli. Podświetlane wskaźniki tym razem znajdują się na środku urządzenia, dookoła touchpada, a całość została rzekomo przedyskutowana z "gejmerami z całego świata".

Nowe funkcje pada do PS5

DualSense ma zaoferować wbudwoany mikrofon, dzięki czemu nie będzie już wymówki od braku komunikacji z drużyną. Sony obiecuje także pojemniejszy akumulator. Klasyczny przycik "share" zastąpił przycisk "create", który ma pozwolić na "tworzenie epickiej zawartości do gameplay'ów", aczkolwiek póki co nie mamy pojęcia co to oznacza. Kolejną sporą zmianą jest zaś dodanie "realistycznej" siły nacisku na triggery, pozwalające poczuć się jak bohater, gdy na przykład naciąga cięciwę łuku czy korzysta z broni. Technololgia haptyczna ma symulować realistyczne wibracje, w tym pozwala na dokładne odzwierciedlenie wibracji powstałych po przejeżdżaniu samochodem choćby przez błoto. Jak widać, Sony postawiło na immersję ze światem gry. Więcej informacji mamy poznać wkrótce.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >