Techgame.pl
PS5

Youtube/ PlayStation/Kadr z filmu

PlayStation 5 rozłożone na części pierwsze. Gracze przecierają oczy, nie uwierzysz jak konsola wygląda od środka

8 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Już wkrótce oficjalna premiera konsoli PlayStation 5. Sony postanowiło w końcu grać w otwarte karty i ujawnili, jak wygląda ich nowy sprzęt od środka. Firma pokazała nagranie, na którym szef działu Hardware Engineering and Operation,&nb

Sony postanowiło zagrać va banque i ukazać jak zbudowana jest konsola PlayStation 5. Jest to bardzo ciekawe zagranie, bo do premiery ich najnowszego sprzętu gamingowowego został już nieco ponad miesiąc. Walka toczy się o ogromne pieniądze i nie ma tu ciosów zabronionych. Microsoft musi mieć się na baczności, bo ich konkurent ma się czym chwalić.

Pełna "rozbiórka" PS5

Masayasu Ito przeprowadził pełny „unboxing” konsoli Sony PlayStation 5. Dodatkowo iżynier opowiadał historię projektowania konkretnych podzespołów i dlaczego zastosowano takie, a nie inne technologie. Dowiedzieliśmy się, chociażby, że prace na obecną formą obudowy rozpoczęły się jeszcze w 2015 roku, czyli aż pięć lat temu. To powinno nam sporo mówić o tym, jak bardzo polityka biznesowa firmy wybiega do przodu. Obudowa, która została ostatecznie zastosowana stanowi najlepszy testowany kompromis między wydajnością, głośnością pracy, a estetyką.

Najnowsza konsola japońskiej firmy wygląda innowacyjnie i estetycznie w odróżnieniu od Xbox Series X, który to przez krytyków nazywany jest przenośną lodówką. Dzięki nagraniu dowiedzieliśmy się, że PS5 w odróżnieniu od konsoli konkurencji, będzie można używać w dwóch odmiennych pozycjach, czyli pionowej i poziomej. Co ciekawe, korzystamy nadal z tej samej podstawy, która jest zamontowana nieco inaczej w zależności pod pozycji.

Wymienny dysk SSD

Ujawniono również bardzo ciekawą nowinkę technologiczną na temat PlayStation 5. Okazuje się, że do slotu na dysk SSD NVMe M.2 można dostać się bez utraty karty gwarancyjnej. Oznacza to, że gracze będą mogli samodzielnie rozszerzać wbudowaną pamięć i wybrać tanią alternatywę. Jest to spora odmiana w stosunku do polityki Microsoft. W konsoli Xbox Sereis X nie mamy takich możliwości i jesteśmy skazani na drogie karty zamienne, wymieniane w salonach.

Masywny system chłodzenia

Poznaliśmy również sposób działania gigantycznego systemu chłodzenia. O temperaturę PlayStation 5 dbać będzie ogromny radiator z rurkami cieplnymi i komorą parową. Owa konstrukcja ma ponoć wpłynąć pozytywnie na temperatury i głośność całego sprzętu. Warto tutaj również dodać, że procesor AMD Zen2 oraz układ graficzny RDNA2 są zintegrowane w jednym rdzeniu, a za nimi znajdują się kości ram o pojemności 16 GB pamięci GDDR6.

Nagranie z "rozbiórki"

Oprócz tego w obudowie PS5 znajdziemy jeszcze kontroler dysku SSD z kośćmi pamięciowymi o sumie pojemności 825 GB. W konsoli znajduje się również WIFI 6, Bluetooth 5,1, jak i zasilacz 350 W.Nagranie z „rozbiórki” możecie obejrzeć poniżej:

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >