Wizualizacja PlayStation 5 wykonanego ze złota.
Źródło: YouTube

PlayStation 5 za 40 000 złotych. Spokojnie to tylko wersja kolekcjonerska wykonana ze złota

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
9 Września 2020

Sony w dalszym ciągu nie przedstawiło nam szczegółów związanych z ceną i datą premiery PlayStation 5. Nie przeszkodziło im to jednak w stworzeniu limitowanej edycji kolekcjonerskiej, wykonanej ze złota.

Co można kupić za 40 tysięcy złotych? Na przykład samochód prosto z salonu albo edycję kolekcjonerską Sony PlayStation 5. No cóż, samochód chyba jest bardziej przydatny niż złota konsola do gier, ale jak ktoś się lubi wyróżniać, to lepiej zastanowić się nad złotym PS5.

Xbox dla ludzi, PlayStation dla...?

Wczoraj Microsoft poinformował o oficjalnej dacie przedsprzedaży swoich najnowszych konsol nowej generacji, a więc Xboxa Series X i Series S. Przedsprzedaż ruszy 10 listopada a ceny zostały ustalone na poziomie ok. 1400 złotych za wersję S oraz 2300 za wersję X. W całej swojej polityce marketingowej i walce z Sony, to właśnie Microsoft zaczyna wyglądać, na firmę, która myśli o ludziach. Ich polityka jest przejrzysta, jasna i klarowna. Z drugiej strony barykady mamy Sony, które jest chyba bardzo pewne swojej dominacji na rynku konsolowym. Mamy wrzesień, a Japończycy nie przedstawili ani ceny, ani daty premiery PlayStation 5. Zaprezentowana została jednak wersja kolekcjonerska japońskiej konsoli.

Znamy datę przedsprzedaży kolekcjonerskiego PlayStation 5

Zapisy do zamówień przedpremierowych specjalnej, limitowanej edycji konsoli PlayStation 5 ruszyły już kilka tygodni temu. Teraz firma odpowiedzialna za przygotowanie tej niezwykle ekstrawaganckiej wersji konsoli od Sony poinformowała, że oficjalne preordery rozpoczną się 10 września. Osób, które będą sobie mogły pozwolić na konsolę zaprojektowaną przez firmę Truly Exquisite jest jednak pewnie ograniczona ilość. Najdroższa wersja ma kosztować prawie 40 000 złotych.

Promocja PlayStation 5 wykonanego ze złota.

Kolekcjonerskie PlayStation 5 w dwóch wersjach

PlayStation 5 w edycji kolekcjonerskiej robi naprawdę ogromne wrażenie. Konsola pojawi się w trzech wariantach cenowych. Najtańsze PS5 będzie kosztowało 7999 funtów i zostało wykonane z 24-karatowego złota (mowa tu o wersji konsoli Digital, a więc bez napędu optycznego). Wersja droższa o 100 funtów wykonana będzie z różowego złota o 18-karatach. Najdroższa wersja bez nośnika optycznego będzie kosztowała 8199 funtów i wykonana będzie z platyny. Jeżeli chodzi o wersje z nośnikiem optycznym, to będą obowiązywały te same surowce, a cena każdej z konsol zostanie podniesiona o 100 funtów, co sugeruje, że różnica w cenie standardowych konsol, które trafią do masowej produkcji również tyle wyniesie. Jeżeli zakup konsoli ze złota, to dla Was zbyt mało splendoru, to nie martwcie się, producent o Was pomyślał. Do kompletu możecie dokupić jeszcze kontroler za jedyne 649 funtów oraz headset za skromne 399 funtów. Tak skompletowany zestaw daje nam łączną kwotę, po przeliczeniu na złotówki, oscylującą w granicach 45 810,56. Znajdą się chętni?

Następny artykuł