Kontroler DualShock do Play Station 4 trzymany w dłoni.
Źródło: Piqsels

Długo wyczekiwana funkcja w końcu na PlayStation. Sony wysłuchało próśb graczy

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
11 Sierpnia 2020

Sony wysłuchało próśb graczy i wprowadziło do swojego sklepu nową funkcjonalność, która zdecydowanie usprawni zakupy.

Wyścig zbrojeń przed premierą konsol nowej generacji trwa. Co jakiś czas Microsoft i Sony prezentują kolejne produkcje, przy których gracze będą mogli spędzić całe godziny. Twórcy konsoli PlayStation wprowadzają też mniejsze, ale niezwykle ważne zmiany pod kątem wypuszczenia na rynek konsoli bez napędu DVD/Blu-ray.

Coraz więcej informacji na temat nowych konsol

Z dnia na dzień wiemy coraz więcej o konsolach nowej generacji. Microsoft zdradził, że możemy się spodziewać premiery konsoli Xbox Series X już w listopadzie. W ostatnich dniach wyciekła również informacja na temat tego, że firma założona przez Billa Gatesa wprowadzi na rynek również tańszą wersję swojego najnowszego urządzenia, czyli Xbox Series S, miało to miejsce przy okazji prezentacji zdjęcia nowego kontrolera do przyszłych konsol.

Naukowcy odkryli nowy rodzaj trzęsienia ziemi? Jego siła była niszczycielskaNaukowcy odkryli nowy rodzaj trzęsienia ziemi? Jego siła była niszczycielskaCzytaj dalej

Sony jest w swoich działaniach trochę bardziej oszczędne. Cały czas nie wiemy, kiedy premierę będzie miała ich najnowsza konsola i w jakiej cenie będzie dostępna na sklepowych półkach. Przecieki z kilku sklepów sugerują, że cena będzie oscylowała od 1800 do 2500 złotych jednak na chwilę obecną nie wiadomo wiele więcej. Konsola od Sony wzbudziła również kontrowersje swoim wyglądem, na co zareagował japoński producent zapewniając, że wzorem PlayStation 4, również “piątka” będzie dostępna w kilku wariantach edycji limitowanych, które będą się pojawiały co jakiś czas na sklepowych półkach. Ponadto w Internecie pojawiły się ostatnio informacje, że Sony dogadało się już z czołowymi producentami gier, które dadzą japońskiej konsoli czasową ekskluzywność na wybrane tytuły.

Zmiana, na którą czekali gracze

Jeżeli jesteś graczem, który woli kupować gry w wersji cyfrowej, to z pewnością nowa funkcjonalność, którą powoli wprowadza Sony na swoich konsolach Cię ucieszy. Japończycy postanowili wprowadzić w swoim sklepie, PS Store, trzy rodzaje licencji dla tytułów dostępnych w ramach swojego sklepu. Oznacza to, że jeżeli korzystaliście lub korzystacie z wybranej gry za pośrednictwem subskrybcji PS Plus lub PlayStation Now (tryb niedostępny w Polsce), to w momencie wyprzedaży będziecie mogli dodać ten tytuł na stałe do swojej biblioteki.

Na planecie w Układzie Słonecznym może istnieć życie. Pod powierzchnią znajduje się ciekły oceanNa planecie w Układzie Słonecznym może istnieć życie. Pod powierzchnią znajduje się ciekły oceanCzytaj dalej

Na platformie Reddit pojawiły się zrzuty ekranów, na których widać, że przy wybranych tytuł pojawiają się trzy dodatkowe przyciski z możliwością zakupu gry w aktualnej cenie. Jest to z pewnością jeden z kroków przygotowujących systemy Sony do wprowadzenia na rynek PlayStation 5 w wersji bez czytnika danych. Taka wersja konsoli będzie zapewne tańsza od tej z czytnikiem i w całości będzie opierała bibliotekę gier o wersje cyfrowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na planecie w Układzie Słonecznym może istnieć życie. Pod powierzchnią znajduje się ciekły ocean
  2. Wybuch w Bejrucie. Nowe nagranie w slow motion prezentuje prawdziwą siłę zniszczeń
  3. EA Access trafi na Steam. Electronic Arts potwierdza
  4. Naukowcy odkryli nowy rodzaj trzęsienia ziemi? Jego siła była niszczycielska

Następny artykuł