Techgame.pl
Kontroler DualShock do Play Station 4 trzymany w dłoni.

Piqsels

Długo wyczekiwana funkcja w końcu na PlayStation. Sony wysłuchało próśb graczy

11 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Sony wysłuchało próśb graczy i wprowadziło do swojego sklepu nową funkcjonalność, która zdecydowanie usprawni zakupy.

Wyścig zbrojeń przed premierą konsol nowej generacji trwa. Co jakiś czas Microsoft i Sony prezentują kolejne produkcje, przy których gracze będą mogli spędzić całe godziny. Twórcy konsoli PlayStation wprowadzają też mniejsze, ale niezwykle ważne zmiany pod kątem wypuszczenia na rynek konsoli bez napędu DVD/Blu-ray.

Coraz więcej informacji na temat nowych konsol

Z dnia na dzień wiemy coraz więcej o konsolach nowej generacji. Microsoft zdradził, że możemy się spodziewać premiery konsoli Xbox Series X już w listopadzie. W ostatnich dniach wyciekła również informacja na temat tego, że firma założona przez Billa Gatesa wprowadzi na rynek również tańszą wersję swojego najnowszego urządzenia, czyli Xbox Series S, miało to miejsce przy okazji prezentacji zdjęcia nowego kontrolera do przyszłych konsol.

Sony jest w swoich działaniach trochę bardziej oszczędne. Cały czas nie wiemy, kiedy premierę będzie miała ich najnowsza konsola i w jakiej cenie będzie dostępna na sklepowych półkach. Przecieki z kilku sklepów sugerują, że cena będzie oscylowała od 1800 do 2500 złotych jednak na chwilę obecną nie wiadomo wiele więcej. Konsola od Sony wzbudziła również kontrowersje swoim wyglądem, na co zareagował japoński producent zapewniając, że wzorem PlayStation 4, również “piątka” będzie dostępna w kilku wariantach edycji limitowanych, które będą się pojawiały co jakiś czas na sklepowych półkach. Ponadto w Internecie pojawiły się ostatnio informacje, że Sony dogadało się już z czołowymi producentami gier, które dadzą japońskiej konsoli czasową ekskluzywność na wybrane tytuły.

Zmiana, na którą czekali gracze

Jeżeli jesteś graczem, który woli kupować gry w wersji cyfrowej, to z pewnością nowa funkcjonalność, którą powoli wprowadza Sony na swoich konsolach Cię ucieszy. Japończycy postanowili wprowadzić w swoim sklepie, PS Store, trzy rodzaje licencji dla tytułów dostępnych w ramach swojego sklepu. Oznacza to, że jeżeli korzystaliście lub korzystacie z wybranej gry za pośrednictwem subskrybcji PS Plus lub PlayStation Now (tryb niedostępny w Polsce), to w momencie wyprzedaży będziecie mogli dodać ten tytuł na stałe do swojej biblioteki.

Na platformie Reddit pojawiły się zrzuty ekranów, na których widać, że przy wybranych tytuł pojawiają się trzy dodatkowe przyciski z możliwością zakupu gry w aktualnej cenie. Jest to z pewnością jeden z kroków przygotowujących systemy Sony do wprowadzenia na rynek PlayStation 5 w wersji bez czytnika danych. Taka wersja konsoli będzie zapewne tańsza od tej z czytnikiem i w całości będzie opierała bibliotekę gier o wersje cyfrowe.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >