Fragment filmu, pt. My launch PS5 console is dead/ bricked
Źródło: YouTube/Omni

Pierwsze doniesienia o problemach z Playstation 5. Czy najnowsza konsola Sony będzie wadliwa?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Listopada 2020

Premiery nowych technologii obarczone są pewnym ryzkiem. Często, pomimo szczegółowych testów, do produkcji przedostają się błędy, które skutecznie uniemożliwiają korzystanie z danych sprzętów. Podobna sytuacja, chociaż w marginalnych przypadkach, dotyczy najnowszej konsoli od Sony, a więc PlayStation 5.

PlayStation 5 miało swoją światową premierę 12 listopada 2020 roku. Najbardziej wyczekiwany sprzęt od japońskiego producenta Sony trafi na półki polskich sklepów 19 listopada, a już pojawiają się pierwsze informacje o wadliwych egzemplarzach konsoli. Sony przygląda się sprawie.

Historyczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misjiHistoryczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misjiCzytaj dalej

W Microsofcie też pojawiają się błędy

Kilka dni przed światową premierą PlayStation 5, na sklepowych i internetowych półkach pojawiła się konsola największej konkurencji Sony, a więc Xbox Series X od Microsoftu. Jak podają eksperci zajmujący się technologiami od Microsoftu, a więc pracownicy portalu centrumxp.pl, Xbox Series X zaliczył rekordowy start sprzedaży.

Microsoft już na etapie przedsprzedaży informował, że spodziewa się rekordowych zamówień na swoją najnowszą konsolę. 24 godziny po otwarciu sprzedaży Xboxa Series X, szef zespołu zarządzającego konsolą od Microsoftu poinformował, że ich urządzenie zaliczyło najlepsze otwarcie sprzedaży w historii Xboxa. Wraz z dobrymi informacjami pojawiły się również pierwsze głosy o awaryjności nowej konsoli.

Informacje o wadliwych, dymiących Xboxów nowej generacji pojawiały się na Twitterze. Postom towarzyszyły krótkie nagrania, na których widać gęsty dym ulatniający się przez charakterystyczny wywietrznik w konsoli. Jak wytłumaczyli eksperci, efekt taki można łatwo osiągnąć za pomocą dymu z papierosa elektrycznego, większość tego typu nagrań to najczęściej próba oszustwa.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Dodajesz imbir do herbaty? Cudownie, wzmacniasz pracę ważnego narządu

Jak odstraszyć niedźwiedzie? Japończycy stworzyli robota, który przerazi nawet najgroźniejsze drapieżnikiJak odstraszyć niedźwiedzie? Japończycy stworzyli robota, który przerazi nawet najgroźniejsze drapieżnikiCzytaj dalej

“Martwe” PlayStation? Sony milczy

Dzień po premierze PlayStation 5 na rynku amerykańskich i japońskim w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia o niedziałających lub wadliwych konsolach nowej generacji od Sony. Są to pojedyncze doniesienia i jest ich stosunkowo mało, można więc podejrzewać, że Sony przyłożyło się do produkcji swoich urządzeń.

Lista usterek PlayStation 5 jest na razie krótka. Najpoważniejsze doniesienia traktują o tym, że konsola od Sony losowo potrafi się wyłączyć, a pojedyncze przypadki informowały o uszkodzeniu sprzętu, które uniemożliwiało dalsze z niego korzystanie.

Problemy dotyczą również złącza USB znajdującego się na tyle konsoli. Służy ono przede wszystkim do podłączania zewnętrznego dysku. Konsola informuje wtedy o uszkodzeniu danych, po kilkukrotnym wyświetleniu informacji PlayStation 5 po prostu się wyłącza. Eksperci informują, że tymczasowym rozwiązaniem tego problemu jest odbudowa baz danych konsoli.

Reszta problemów to pojedyncze problemy, które zdarzają się niezwykle rzadko. Wszystkie zostały zebrane we wpisie na reddicie, mowa tam przede wszystkim o problemach z podłączeniem kamery PlayStation Camera, błędach podczas przesyłania danych z PS4 oraz stratami połączenia między konsolą, a kontrolerem DualSense.

Gigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewałGigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Premiera w Polsce i dostępność

Więcej informacji na temat ewentualnych usterek wyjdzie na jaw w momencie globalnej premiery na wszystkich rynkach. Będzie to miało miejsce 19 listopada. Jak informuje Sony, PlayStation 5 wyprzedało się na wielu rynkach, osoby, które nie zdążyły zakupić konsoli w przedsprzedaży, będą musiały czekać na wyprodukowanie kolejnych egzemplarzy lub będą musiały polować na konsole, po które nie zgłosiły się osoby, które zamówiły PlayStation 5 w przedsprzedaży.

PlayStation 5 będzie dostępne w Polsce w dwóch wersjach: droższy model będzie kosztował 2299 złotych i będzie wyposażony w czytnik cyfrowy płyt z grami. Tańsza konsola to wydatek 1849 złotych, na tej wersji będzie możliwe granie tylko w gry w wersji cyfrowej, nie będzie ona bowiem posiadała czytnika płyt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu Niepodległości
  2. Czy masz lampę solną w domu? Wiele osób nie wie, że popularna ozdoba jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, lepiej uważać
  3. Historyczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misji
  4. Jak odstraszyć niedźwiedzie? Japończycy stworzyli robota, który przerazi nawet najgroźniejsze drapieżniki
  5. Justyna Kowalczyk załamana sytuacją w Polsce. Zwraca uwagę na jeden szczegół, który doszczętnie przeraża, tak źle jeszcze nie było (FOTO)
  6. Z ostatniej chwili: już jest w rękach policji. Kryminalni zatrzymali podejrzanego o podpalenie mieszkania poczas marszu

Następny artykuł