Techgame.pl
Fragment filmu, pt. My launch PS5 console is dead/ bricked

YouTube/Omni

Pierwsze doniesienia o problemach z Playstation 5. Czy najnowsza konsola Sony będzie wadliwa?

13 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Premiery nowych technologii obarczone są pewnym ryzkiem. Często, pomimo szczegółowych testów, do produkcji przedostają się błędy, które skutecznie uniemożliwiają korzystanie z danych sprzętów. Podobna sytuacja, chociaż w margin

PlayStation 5 miało swoją światową premierę 12 listopada 2020 roku. Najbardziej wyczekiwany sprzęt od japońskiego producenta Sony trafi na półki polskich sklepów 19 listopada, a już pojawiają się pierwsze informacje o wadliwych egzemplarzach konsoli. Sony przygląda się sprawie.

W Microsofcie też pojawiają się błędy

Kilka dni przed światową premierą PlayStation 5, na sklepowych i internetowych półkach pojawiła się konsola największej konkurencji Sony, a więc Xbox Series X od Microsoftu. Jak podają eksperci zajmujący się technologiami od Microsoftu, a więc pracownicy portalu centrumxp.pl, Xbox Series X zaliczył rekordowy start sprzedaży.

Microsoft już na etapie przedsprzedaży informował, że spodziewa się rekordowych zamówień na swoją najnowszą konsolę. 24 godziny po otwarciu sprzedaży Xboxa Series X, szef zespołu zarządzającego konsolą od Microsoftu poinformował, że ich urządzenie zaliczyło najlepsze otwarcie sprzedaży w historii Xboxa. Wraz z dobrymi informacjami pojawiły się również pierwsze głosy o awaryjności nowej konsoli.

Informacje o wadliwych, dymiących Xboxów nowej generacji pojawiały się na Twitterze. Postom towarzyszyły krótkie nagrania, na których widać gęsty dym ulatniający się przez charakterystyczny wywietrznik w konsoli. Jak wytłumaczyli eksperci, efekt taki można łatwo osiągnąć za pomocą dymu z papierosa elektrycznego, większość tego typu nagrań to najczęściej próba oszustwa.

“Martwe” PlayStation? Sony milczy

Dzień po premierze PlayStation 5 na rynku amerykańskich i japońskim w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia o niedziałających lub wadliwych konsolach nowej generacji od Sony. Są to pojedyncze doniesienia i jest ich stosunkowo mało, można więc podejrzewać, że Sony przyłożyło się do produkcji swoich urządzeń.

Lista usterek PlayStation 5 jest na razie krótka. Najpoważniejsze doniesienia traktują o tym, że konsola od Sony losowo potrafi się wyłączyć, a pojedyncze przypadki informowały o uszkodzeniu sprzętu, które uniemożliwiało dalsze z niego korzystanie.

Problemy dotyczą również złącza USB znajdującego się na tyle konsoli. Służy ono przede wszystkim do podłączania zewnętrznego dysku. Konsola informuje wtedy o uszkodzeniu danych, po kilkukrotnym wyświetleniu informacji PlayStation 5 po prostu się wyłącza. Eksperci informują, że tymczasowym rozwiązaniem tego problemu jest odbudowa baz danych konsoli.

Reszta problemów to pojedyncze problemy, które zdarzają się niezwykle rzadko. Wszystkie zostały zebrane we wpisie na reddicie, mowa tam przede wszystkim o problemach z podłączeniem kamery PlayStation Camera, błędach podczas przesyłania danych z PS4 oraz stratami połączenia między konsolą, a kontrolerem DualSense.

Premiera w Polsce i dostępność

Więcej informacji na temat ewentualnych usterek wyjdzie na jaw w momencie globalnej premiery na wszystkich rynkach. Będzie to miało miejsce 19 listopada. Jak informuje Sony, PlayStation 5 wyprzedało się na wielu rynkach, osoby, które nie zdążyły zakupić konsoli w przedsprzedaży, będą musiały czekać na wyprodukowanie kolejnych egzemplarzy lub będą musiały polować na konsole, po które nie zgłosiły się osoby, które zamówiły PlayStation 5 w przedsprzedaży.

PlayStation 5 będzie dostępne w Polsce w dwóch wersjach: droższy model będzie kosztował 2299 złotych i będzie wyposażony w czytnik cyfrowy płyt z grami. Tańsza konsola to wydatek 1849 złotych, na tej wersji będzie możliwe granie tylko w gry w wersji cyfrowej, nie będzie ona bowiem posiadała czytnika płyt.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >