Techgame.pl
PlayStation 5 na niebieskim tle.

Pixabay

Fatalne wieści dla polskich nabywców PlayStation 5. Wiemy, kiedy można spodziewać się dostawy konsoli, wielu poczeka długo

15 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Polscy miłośnicy PlayStation, którzy czekają na konsolę najnowszej generacji od tego producenta będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wszystko wskazuje na to, że realizacja preorderów PS5 może zaliczyć poważną obsuwę. Niektórzy pocz

Informacje o opóźnieniach w realizacji preorderów konsoli PlayStation 5 potwierdzają w mniej lub bardziej oficjalny sposób kolejni sprzedawcy na polskim rynku. Kolejne portale branżowe informują o opóźnieniach w polskich sklepach z elektroniką. Jak długo Polacy będą musieli czekać na swoje wymarzone PS5?

Konsolowy wyścig ruszył

Xbox Series X/S miał swoją premierę 10 listopada. Dwa dni później na półki amerykańskich i japońskich sklepów trafiło PlayStation 5. W Polsce najnowsza konsola od Sony miała się pojawić 19 listopada, jednak czy się rzeczywiście pojawi? Nie jest to takie pewne.  PlayStation 5 wyprzedało się na pniu. Już na początku listopada Sony informowało, że osoby, które nie zamówiły swojego egzemplarza konsoli w preorderze, raczej nie ściągną go w dniu premiery ze sklepowej półki. Ma to swoje plusy biorąc pod uwagę szalejącą pandemię koronawirusa. Tłumy graczy ustawiających się przed sklepami z elektroniką nie byłyby najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Sprawa się jednak komplikuje, bo okazuje się, że niektóre sklepy nie będą w stanie zapewnić konsol PlayStation 5 w dniu premiery nawet swoim klientom, którzy zdecydowali się na zakup urządzenia w preorderze. Sytuacja jest dziwna i wiele osób będzie z pewnością wściekłych. Niektóre sklepy informują, że realna data pojawienia się PS5 w ich ofercie oscyluje w okolicach roku 2021.

Ogromna wpadka sklepu x-kom

Najpoważniejszą wpadkę zaliczył sklep z elektroniką x-kom. Jak się okazuje, sklep nie zdążył załapać się na dostawy konsoli w dniu polskiej premiery. Nie przeszkodziło im to jednak w uruchomieniu przedsprzedaży konsol nowej generacji od Sony. W oficjalnym komunikacie rzecznik sklepu – Kamil Szwarbuła - tłumaczy, że “Spodziewamy się, że pierwsze konsole będziemy mieć dopiero za kilka tygodni”.

Wszystko wskazuje na to, że osoby, które zamówiły swój egzemplarz PlayStation 5 w sklepie x-kom, na dostawę będą musiały poczekać nawet do początku 2021 roku. Sklep próbuje wynagrodzić niedogodności oferując wszystkim, którzy złożyli zamówienie na PS5 bon podarunkowy o wartości 100 złotych (niezależnie czy osoby zdecydują się wycofać zamówienie, czy nie).

Inne sklepy nabierają wody w usta i tłumaczą, że raczej nie ma się co spodziewać PlayStation 5 w ich ofercie w dniu premiery urządzenia na polskim rynku. Sprawa nie jest jednak stracona. Wciąż istnieje kilka sklepów, które wydadzą zamówione egzemplarze konsoli w dniu premiery.

PlayStation zaliczy obsuwę. Sklepy nie chcą komentować

x-kom nie jest odosobnionym przypadkiem sklepów w Polsce, które nie udostępnią swoim klientom najnowszej konsoli od Sony na czas. Z ustaleń branżowych portali wynika, że zatowarowanie konsol PlayStation 5 są w stanie potwierdzić jedynie sklepy, które oficjalnie współpracują z Sony PlayStation.

W Polsce są to oczywiście największe sklepy z elektroniką, a więc Euro RTV AGD, Media Markt oraz Media Expert. Chociaż nawet w przypadku wyżej wymienionych sklepów, liczba egzemplarzy konsol będzie mocno ograniczona, a na dostawę w dniu premiery liczyć mogą jedynie osoby, które zamówiły PlayStation 5 w preorderze i zapłaciły z góry za zamówienie (zadatkowane).

Mniejsze sklepy na ogół odmawiają komentarza, ale raczej nie możemy się spodziewać, że do ich oferty PlayStation 5 trafi w dniu premiery albo w najbliższych tygodniach. Pozostaje czekać na kolejne rzuty produkcyjne konsoli. Wiele wskazuje jednak, że osoby, które się spóźniły z zakupem, mogą nie mieć okazji na zakup PS5 aż do nowego roku. Z drugiej jednak strony wydaje się mało prawdopodobne, że Sony nie zdecyduje się wypuścić kolejnych egzemplarzy przed nadchodzącymi świętami.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >