PlayStation 5 na niebieskim tle.
Źródło: Pixabay

Fatalne wieści dla polskich nabywców PlayStation 5. Wiemy, kiedy można spodziewać się dostawy konsoli, wielu poczeka długo

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
15 Listopada 2020

Polscy miłośnicy PlayStation, którzy czekają na konsolę najnowszej generacji od tego producenta będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wszystko wskazuje na to, że realizacja preorderów PS5 może zaliczyć poważną obsuwę. Niektórzy poczekają na swój egzemplarz nawet do 2021 roku.

Informacje o opóźnieniach w realizacji preorderów konsoli PlayStation 5 potwierdzają w mniej lub bardziej oficjalny sposób kolejni sprzedawcy na polskim rynku. Kolejne portale branżowe informują o opóźnieniach w polskich sklepach z elektroniką. Jak długo Polacy będą musieli czekać na swoje wymarzone PS5?

Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmianyPolacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmianyCzytaj dalej

Konsolowy wyścig ruszył

Xbox Series X/S miał swoją premierę 10 listopada. Dwa dni później na półki amerykańskich i japońskich sklepów trafiło PlayStation 5. W Polsce najnowsza konsola od Sony miała się pojawić 19 listopada, jednak czy się rzeczywiście pojawi? Nie jest to takie pewne.
PlayStation 5 wyprzedało się na pniu. Już na początku listopada Sony informowało, że osoby, które nie zamówiły swojego egzemplarza konsoli w preorderze, raczej nie ściągną go w dniu premiery ze sklepowej półki. Ma to swoje plusy biorąc pod uwagę szalejącą pandemię koronawirusa. Tłumy graczy ustawiających się przed sklepami z elektroniką nie byłyby najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Sprawa się jednak komplikuje, bo okazuje się, że niektóre sklepy nie będą w stanie zapewnić konsol PlayStation 5 w dniu premiery nawet swoim klientom, którzy zdecydowali się na zakup urządzenia w preorderze. Sytuacja jest dziwna i wiele osób będzie z pewnością wściekłych. Niektóre sklepy informują, że realna data pojawienia się PS5 w ich ofercie oscyluje w okolicach roku 2021.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Wszyscy mówią o jego skuteczności. Niesamowite działanie naparu z liści laurowych i jabłek

Ogromna wpadka sklepu x-kom

Najpoważniejszą wpadkę zaliczył sklep z elektroniką x-kom. Jak się okazuje, sklep nie zdążył załapać się na dostawy konsoli w dniu polskiej premiery. Nie przeszkodziło im to jednak w uruchomieniu przedsprzedaży konsol nowej generacji od Sony. W oficjalnym komunikacie rzecznik sklepu – Kamil Szwarbuła - tłumaczy, że “Spodziewamy się, że pierwsze konsole będziemy mieć dopiero za kilka tygodni”.

Wszystko wskazuje na to, że osoby, które zamówiły swój egzemplarz PlayStation 5 w sklepie x-kom, na dostawę będą musiały poczekać nawet do początku 2021 roku. Sklep próbuje wynagrodzić niedogodności oferując wszystkim, którzy złożyli zamówienie na PS5 bon podarunkowy o wartości 100 złotych (niezależnie czy osoby zdecydują się wycofać zamówienie, czy nie).

Inne sklepy nabierają wody w usta i tłumaczą, że raczej nie ma się co spodziewać PlayStation 5 w ich ofercie w dniu premiery urządzenia na polskim rynku. Sprawa nie jest jednak stracona. Wciąż istnieje kilka sklepów, które wydadzą zamówione egzemplarze konsoli w dniu premiery.

Opracowali cudowne, Opracowali cudowne, "niewidzialne" słuchawki. Aż ciężko uwierzyć, jak działają, niedługo trafią do sprzedażyCzytaj dalej

PlayStation zaliczy obsuwę. Sklepy nie chcą komentować

x-kom nie jest odosobnionym przypadkiem sklepów w Polsce, które nie udostępnią swoim klientom najnowszej konsoli od Sony na czas. Z ustaleń branżowych portali wynika, że zatowarowanie konsol PlayStation 5 są w stanie potwierdzić jedynie sklepy, które oficjalnie współpracują z Sony PlayStation.

W Polsce są to oczywiście największe sklepy z elektroniką, a więc Euro RTV AGD, Media Markt oraz Media Expert. Chociaż nawet w przypadku wyżej wymienionych sklepów, liczba egzemplarzy konsol będzie mocno ograniczona, a na dostawę w dniu premiery liczyć mogą jedynie osoby, które zamówiły PlayStation 5 w preorderze i zapłaciły z góry za zamówienie (zadatkowane).

Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzówJuż dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzówCzytaj dalej

Mniejsze sklepy na ogół odmawiają komentarza, ale raczej nie możemy się spodziewać, że do ich oferty PlayStation 5 trafi w dniu premiery albo w najbliższych tygodniach. Pozostaje czekać na kolejne rzuty produkcyjne konsoli. Wiele wskazuje jednak, że osoby, które się spóźniły z zakupem, mogą nie mieć okazji na zakup PS5 aż do nowego roku. Z drugiej jednak strony wydaje się mało prawdopodobne, że Sony nie zdecyduje się wypuścić kolejnych egzemplarzy przed nadchodzącymi świętami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Choroba, która praktycznie nie daje objawów. Jej powikłania są śmiertelnie niebezpieczne
  2. Dr Mercola opublikował ranking 30 najzdrowszych produktów spożywczych świata. Zaskoczył wszystkich, warto zmienić jadłospis?
  3. Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmiany
  4. Opracowali cudowne, "niewidzialne" słuchawki. Aż ciężko uwierzyć, jak działają, niedługo trafią do sprzedaży
  5. Naukowcy aż osłupieli. Już wiedzą skąd się wzięła woda na Europie, zaskakujące informacje
  6. Dziecko przytuliło się do brzucha kota. Sekundy później stała się bardzo dziwna rzecz
  7. ABBA 37 lat później. Jak zmienili się członkowie ponadczasowej grupy?

Następny artykuł