Techgame.pl
playstation 5

sony

Niezrozumiała decyzja Sony. Playstation 5 ma zostać wydane w ograniczonym nakładzie

17 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

PlayStation 5 może zostać w niższym nakładzie niż poprzednie generacje flagowej konsoli Sony. Najbardziej zaskakują jednak powody, dla których Sony rzekomo zdecydowało się na taki krok. Na szczęście firma nie chce zmieniać premiery sprzętu i PS5 p

Nowa generacje konsol gamingowych coraz bliżej, ale niektóre plotki wydają się wybitnie ciekawe. Dowiedzieliśmy się co nieco o nadchodzącym PS5.

PlayStation 5 jako sprzęt luksusowy?

Źródła agencji prasowej Bloomberg donoszą, że Sony ma zaskakujące plany odnośnie premiery swojej najnowszej flagowej konsoli. Firma postanowiła ograniczyć liczbę sprzętu do dystrybucji, którego ma być o wiele mniej na rynku niż konsol poprzednich generacji. Taki krok wbrew pozorom nie jest podyktowany pandemią (przez którą już niemal wszystko się poprzesuwało), a... ceną komponentów hardware. Taki stan rzeczy może rodzić kolejne problemy dla firmy. Już od jakiegoś czasu spekulowano głośno o domniemanych cenach nowego Xbox'a i PlayStation, z nastawieniem na wysoką cenę tej drugiej. Okazuje się, że winę ponoszą drogie komponenty zastosowane przy produkcji.

Problem z hardware

Już PlayStation 4 w 2013 roku kosztowało 399 dolarów za sztukę, gdy koszty produkcyjne miały wynosić 381 dolarów. Taki stan rzeczy nie odbija się dobrze na firmie. PS5 ze względu na technologie i komponenty użyte w produkcji może kosztować aż 470 albo i więcej dolarów, gdyż jej koszta mogą wynosić w okolicach 450 dolarów. Problematyczne komponenty to rzekomo pamięci DRAM i NAND. Firma postaowniła w związku z tym postawić na nieco "luksusowy" sprzęt i w wakacje zamówiła 5 do 6 milionów egzemplarzy, podczas, gdy  w ciągu dwóch kwartałów sprzedano 7,5 miliona PS4. Problemy z ceną konsoli Sony miało już wcześniej - PS3 przegrało walkę z X360 bo było o prawie 100 dolarów droższe. Na razie nie znamy żadnych konkretów odnośnie cen najnowszej generacji od Microsoftu i Sony, ale zgadujemy, że już niedługo sytuacja ta może się zmienić.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >