Techgame.pl
Promocja na PS4 we francuskim Lidlu

Twitter - wideo

Francuzi rzucili się na tanie PS4 jak Polacy na karpia w Lidlu. Policja użyła gazu, są nagrania

17 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Lidl we Francji wpadł na niecodzienny pomysł. Przeceniono PlayStation 4 o taką kwotę, że ludzie byli niemal w stanie pozabijać się za egzemplarz konsoli. Ludzie tłumami rzucili się na przecenę, jednak wezwana na miejsce policja zmuszona została użyć gazu

Czy PlayStation 4 okaże się nową wersją klasycznego Lidlowskiego karpia? Wszystko na to wskazuje, jednak nie w Polsce.

Ogromna obniżka PS4

W miejscowości Orgeval we Francji doszło do dobrze znanego z polskich dyskontów incydentu. Tamtejszy oddział Lidla zdecydował się zachęcić graczy niezwykle atrakcyjną promocją - wyceniono konsolę PlayStation 4 na jedynie 95 euro! Daje to około 420 polskich złotych, czyli naprawdę niewiele za niezwykle popularną konsolę nawet w obliczu zbliżającego się końca obecnej generacji. Zainteresowanie najwyraźniej przerosło oczekiwania sieci, choć ciężko nie dziwić się ludziom, którzy tłumem ruszyli w kierunku wejścia do sklepu jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. Na nagraniach opublikowanych m.in. na Twitterze widać ogromny tłum ludzi przepychających się w kierunku bramki. Jest to widok nieco smutny, gdy weźmiemy pod uwagę, że większość ma założone maseczki - w takim tłumie raczej na niewiele się zdadzą. 

Do akcji wkroczyła policja

Nie wiemy co dokładnie zmusiło policję do użycia gazu łzawiącego. Zazwyczaj takiej broni używa się do tłumienia zamieszek. Zgadujemy, że sytuacja robiła się niezwykle niespokojona, a niektórzy mogli zachowywać się agresywnie. Na innych filmach widać, jak niespokojny tłum powoli wycofuje się, gdy policja postanowiła skorzystać z mało pacyfistycznej metody jego uspokojenia. Sieć ostatecznie zrezygnowała z promocji, zanim nawet otwarto sklep, który zresztą pozostał zamknięty do końca dnia. "W tej sytuacji uznaliśmy, że warunki bezpieczeństwa nie są spełnione, więc sklep musi zostać zamknięty. Promocja z PS4 jest odwołana. Jesteśmy bardzo zaskoczeni zainteresowaniem" - napisano w komunikacie wyjaśniającym zajście. Nas dziwi z kolei zaskoczenie sieci - zainteresowanie tak olbrzymią promocją musiało przecież równać się z naszym własnym, polskim karpiem na święta.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >