Techgame.pl
Sony PlayStation 5 w cieniu. Fragment filmu pt. PS5 Hardware Reveal Trailer

YouTube/PlayStation

PlayStation 5 otrzymało ogromną aktualizację. Sony spieszy się przed europejską premierą

17 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Polska premiera PlayStation 5 już 19 listopada. Sony pracuje w pocie czoła, aby naprawić wszystkie problemy, które zostały wykryte po wprowadzeniu swojej konsoli na rynek amerykański i japoński. PS5 otrzymało ogromną aktualizację systemu.

Chociaż najnowsza konsola od Sony jeszcze nie miała swojej europejskiej premiery, to Japończycy wprowadzają już ogromne aktualizacje stabilizujące pracę PlayStation 5. W tym samym czasie wyczekiwane funkcje wciąż nie zostały uruchomione.

Aktualizacje to japońska tradycja

Gracze, którzy przez ostatnie lata korzystali z PlayStation 4 zdążyli się przyzwyczaić do częstych i ciężkich aktualizacji systemu. Sony z dużą regularnością aktualizowało swój system mając na celu zoptymalizowanie jego działania oraz zwiększenie bezpieczeństwa. W przeciągu ostatniej dekady doszło bowiem do kilku głośnych włamań do systemów PlayStation, podczas których dane wielu graczy były zagrożone.

Wszystko wskazuje na to, że gracze, którzy będą kontynuować swoją przygodę z japońską konsolą na PlayStation 5 również będą musieli przygotować się na częste i masywne aktualizacje. Chociaż konsola nie miała jeszcze swojej oficjalnej premiery (poza rynkiem amerykańskim i japońskim), to Sony już wypuściło solidną łatkę naprawiającą systemowe błędy.

PlayStation 5 z problemami?

PlayStation 5 zadebiutowało na amerykańskim i japońskim rynku 12 listopada 2020 roku. Reszta świata musi czekać na oficjalną premierę konsoli nowej generacji od Sony do 19 listopada. Chociaż Japończycy jeszcze nie wypuścili PS5 na innych rynkach, to już wprowadzają potężne aktualizacje, które mają na celu ustabilizowanie działania konsoli.

Aktualizacje wynikają z wprowadzenia zupełnie nowego systemu i interfejsu użytkowego, który został użyty w PlayStation 5. Nowatorski system wymaga jednak jeszcze wielu poprawek, a najnowsza aktualizacja waży niebotyczne 868 megabajtów. Sony nie chce podawać, co konkretnie naprawia aktualizacja. W krótki komunikacie przekazuje, że chodzi o “poprawę wydajności systemu”.

PlayStation 5 w Polsce

W ostatnich dniach głośnym tematem w mediach branżowych jest temat dostępności konsoli PlayStation w dniu premiery, w polskich sklepach. Wiele sklepów z elektroniką (w tym tak uznane marki jak x-kom) poinformowały, że PS5 nie trafi do nich w dniu premiery, co więcej, osoby, które zamówiły urządzenie w przedsprzedaży prawdopodobnie będą musieli poczekać na nie kilka tygodni.

Sytuacja wygląda lepiej w największych sklepach z elektroniką w Polsce (Euro RTV AGD, Media Markt, Media Expert), które posiadają oficjalną współpracę z Sony. Osoby, które zamówiły konsolę w przedsprzedaży mogą liczyć, że dostaną ją w terminie. Bardzo możliwe, że konsola będzie również dostępna do kupienia przez Internet w wyżej wymienionych sklepach.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >