Sony PlayStation 5 w cieniu. Fragment filmu pt. PS5 Hardware Reveal Trailer
Źródło: YouTube/PlayStation

PlayStation 5 otrzymało ogromną aktualizację. Sony spieszy się przed europejską premierą

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Listopada 2020

Polska premiera PlayStation 5 już 19 listopada. Sony pracuje w pocie czoła, aby naprawić wszystkie problemy, które zostały wykryte po wprowadzeniu swojej konsoli na rynek amerykański i japoński. PS5 otrzymało ogromną aktualizację systemu.

Chociaż najnowsza konsola od Sony jeszcze nie miała swojej europejskiej premiery, to Japończycy wprowadzają już ogromne aktualizacje stabilizujące pracę PlayStation 5. W tym samym czasie wyczekiwane funkcje wciąż nie zostały uruchomione.

Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na PolakówRząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na PolakówCzytaj dalej

Aktualizacje to japońska tradycja

Gracze, którzy przez ostatnie lata korzystali z PlayStation 4 zdążyli się przyzwyczaić do częstych i ciężkich aktualizacji systemu. Sony z dużą regularnością aktualizowało swój system mając na celu zoptymalizowanie jego działania oraz zwiększenie bezpieczeństwa. W przeciągu ostatniej dekady doszło bowiem do kilku głośnych włamań do systemów PlayStation, podczas których dane wielu graczy były zagrożone.

Wszystko wskazuje na to, że gracze, którzy będą kontynuować swoją przygodę z japońską konsolą na PlayStation 5 również będą musieli przygotować się na częste i masywne aktualizacje. Chociaż konsola nie miała jeszcze swojej oficjalnej premiery (poza rynkiem amerykańskim i japońskim), to Sony już wypuściło solidną łatkę naprawiającą systemowe błędy.

Teleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna praceTeleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna praceCzytaj dalej

PlayStation 5 z problemami?

PlayStation 5 zadebiutowało na amerykańskim i japońskim rynku 12 listopada 2020 roku. Reszta świata musi czekać na oficjalną premierę konsoli nowej generacji od Sony do 19 listopada. Chociaż Japończycy jeszcze nie wypuścili PS5 na innych rynkach, to już wprowadzają potężne aktualizacje, które mają na celu ustabilizowanie działania konsoli.

Aktualizacje wynikają z wprowadzenia zupełnie nowego systemu i interfejsu użytkowego, który został użyty w PlayStation 5. Nowatorski system wymaga jednak jeszcze wielu poprawek, a najnowsza aktualizacja waży niebotyczne 868 megabajtów. Sony nie chce podawać, co konkretnie naprawia aktualizacja. W krótki komunikacie przekazuje, że chodzi o “poprawę wydajności systemu”.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

2. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków

Rewolucyjny iPhone jednak w testach. Zaskakująca decyzja AppleRewolucyjny iPhone jednak w testach. Zaskakująca decyzja AppleCzytaj dalej

PlayStation 5 w Polsce

W ostatnich dniach głośnym tematem w mediach branżowych jest temat dostępności konsoli PlayStation w dniu premiery, w polskich sklepach. Wiele sklepów z elektroniką (w tym tak uznane marki jak x-kom) poinformowały, że PS5 nie trafi do nich w dniu premiery, co więcej, osoby, które zamówiły urządzenie w przedsprzedaży prawdopodobnie będą musieli poczekać na nie kilka tygodni.

Sytuacja wygląda lepiej w największych sklepach z elektroniką w Polsce (Euro RTV AGD, Media Markt, Media Expert), które posiadają oficjalną współpracę z Sony. Osoby, które zamówiły konsolę w przedsprzedaży mogą liczyć, że dostaną ją w terminie. Bardzo możliwe, że konsola będzie również dostępna do kupienia przez Internet w wyżej wymienionych sklepach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy z PAN chcą zmian w testowaniu osób z podejrzeniem COVID-19. Obecny system się nie sprawdza
  2. Maryla Rodowicz wyznaje, że po chorobie jej ogranizm domagał się rosołu. Zdradziła, jaką przyprawę dodaje, by lepiej smakował
  3. Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
  4. Rewolucyjny iPhone jednak w testach. Zaskakująca decyzja Apple
  5. Teleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna prace
  6. Miał dość cierpienia niewinnego psa. Adoptował owczarka, który ważył ok. 70 kg i zaczął go odchudzać
  7. Dla swojego syna zrobiłby wszystko. Joe Biden pokazał słynną posiadłość, która miała uratować jego dziecko

Następny artykuł