Techgame.pl
Headset Sony PlayStation VR

Wallpaperflare

Sony PlayStation VR 2 nachodzi. Nowy headset wirtualnej rzeczywistości już niedługo

19 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Sony rozpoczęło pracę nad nową wersją swojego headsetu do wirtualnej rzeczywistości. PlayStation VR 2.

Premiera konsol nowej generacji to również okazja do wprowadzenia na rynek ulepszonych gadżetów z nimi związanych. Jednym z flagowych urządzeń tego typu, które zyskało sporą popularność na PlayStation 4 jest headset PlayStation VR, dzięki któremu możemy grać w wirtualnej rzeczywistości.

Różne zastosowania technologii VR

Kiedy mówimy “wirtualna rzeczywistość” na myśl przychodzi przede wszystkim branża gier komputerowych. W ostatnich latach rynek gier dedykowanych headsetom VR niezwykle się rozszerzył i obecnie powstaje coraz więcej wysokobudżetowych produkcji na tę technologię. Już istniejące gry dostają również aktualizacje, dzięki którym gracze mogą wykorzystać zestawy do wirtualnej rzeczywistości. Najpopularniejsze gatunki gier, w których takie zestawy są używane to przede wszystkim symulatory (Gran Turismo, symulatory lotnictwa i tak dalej), chociaż powstają również gry z gatunku FPS, które garściami czerpią z tej technologii. Ale gry to nie jedyna branża, która zaczęła się uśmiechać do wirtualnej rzeczywistości. W ostatnim czasie media obiegła informacja o wirtualnej turystyce. O ile to bardzo niszowa rozrywka, to w dobie pandemii koronawirusa jest to ciekawa alternatywa dla podróży po świecie. W tym wypadku rozsiadamy się wygodnie w fotelu, zakładamy headset VR i przenosimy się w dowolne miejsce na Ziemi. Brzmi całkiem nieźle.

PlayStation VR 2 w fazie projektowania

Sony rozpoczyna przygotowania do prac nad nową wersją swojego headsetu do wirtualnej rzeczywistości. Informacja obiegła ogólnoświatowe media po tym, jak japoński producent opublikował ogłoszenie o pracę, w którym szuka projektantów oraz inżynierów do zespołu, który miałby się zająć projektowaniem nowej generacji PlayStation VR. Zespół ma się składać z 15 osób, a prace na początku będą dotyczyły obudowy urządzenia oraz jego wyświetlacza, który będzie umieszczony w goglach.  Nowopowstały zespół będzie sygnowany logiem Sony Corp. co oznacza, że PlayStation VR 2 ma być zupełnie nowym sprzętem lub bardzo rozbudowaną wersją obecnego urządzenia. Sony informuje, że prace będą trwały przez najbliższych 5 lat co wpasowuje się premierą nowej konsoli, która wtedy będzie już miał solidne miejsce na rynku i dużą bazę gier, które można wykorzystać do promocji nowego gadżetu.

Wniosek patentowy złożony

W 2019 roku Sony złożyło wniosek patentowy na headset PlayStation VR 2. Urządzenie ma być wyposażone w dwie kamery (z przodu i z tyłu) oraz ulepszony kontroler Move z dodatkowym czujnikiem. Urządzenie prawdopodobnie będzie działało bezprzewodowo oraz będzie miało możliwość korzystania z technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Obecnie Sony nie zdradziło, ile przyjdzie nam zapłacić za nowy sprzęt, ale to nie może dziwić, jego premiera wciąż jest zaplanowana na raczej odległą przyszłość.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >