Techgame.pl
Sony PlayStation 5

materiały prasowe

Sony może kontrolować sprzedaż PlayStation 5. Nie kupicie więcej, niż jednej sztuki

20 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Wielu graczy nie może doczekać się na wyznaczenie oficjalnej daty premiery i ceny PlayStation 5. Okazuje się, że Sony może szykować dla nich niemiłą niespodziankę. Na Reddicie pojawiły się pogłoski jakoby japoński gigant miał kontrolować sprzedaż konsoli.

Sony nie potwierdziło najnowszych doniesień, jednak w obliczu szacowanego zainteresowania PS5, być może jest to dobry krok.

Preordery PS5 i data premiery

Sony przed paroma dniami potwierdziło, że data rozpoczęcia składania zamówień przedpremierowych na konsolę najnowszej generacji zostanie podana z wyprzedzeniem. Gracze w końcu nie mogą tego momentu się doczekać, a źle zrozumiałe pogłoski sugerowały, że sprzęt zadebiutuje dosłownie lada moment. Firma chce ograniczyć problemy z dostępnością urządzenia. Przez pandemię koronawirusa szacowało się, że podaż nie dorówna popytowi, jednak Sony szybko poinformowało, że konsol na premierę będzie dwukrotnie więcej niż zakładano. Czy jednak to aby dalej nie za mało?

Specyficzne praktyki Sony

Pojawiły się nowe, nieoficjalne pogłoski o warunkach nabycia najnowszej konsoli japońskiego giganta. Na Reddicie pojawił się stosowny wątek, w którym opublikowano kod źródłowy ze strony PlayStation Direct. Okazuje się, że być może Sony planuje ograniczyć liczbę zamawianych sztuk urządzenia - jedna sztuka na jedno gospodarstwo domowe. I choć z jednej strony taka praktyka zapewni, że większa licza chętnch będzie mogła nabyć sprzęt, jest ona dość niepopularna w branży technologicznej, choć podobna sytuacja była w związku z premierą PlayStation 4. Nic jednak nie będzie stać na przeszkodzie, aby zamówić sprzęt z różnych sklepów. 

Kolejne przecieki na temat nowego PlayStation

Oprócz tego, internetowi "kopacze" doszukali się również innych informacji o sprzęcie. Ich zdaniem sprzedaż preorderów może rozpocząć się niebawem, a nawet w ciągu 2 tygodni. Potwierdzono również, że niekóre gry z PS4 będą kompatybilne z PS5, a na ich pudełkach znajdzie się specjalne oznaczenie. Na start, wedle zapewnień Sony, ma to być około stu tytułów, jednak lista ta rozrośnie się w miarę popularyzacji nowej generacji.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >