Techgame.pl
Logo PlayStation

Materiały prasowe

Nieoficjalnie: znamy darmowe gry na PS Plus w styczniu. Nie brakuje głośnych tytułów

20 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Użytkownicy konsol PlayStation, którzy jednocześnie są abonentami pakietu PS Plus co miesiąc otrzymują dostęp do kilku darmowych gier. Rok 2020 był całkiem owocny w jakościowe tytuły, teraz pojawiają się pierwsze plotki o darmowych grach w styczniu

  • PS Plus to miesięczny abonament, który umożliwia, m.in. rozgrywkę online

  • W ramach abonamentu gracze otrzymują kilka (zazwyczaj dwie) darmowe gry

  • W grudniu gracze za darmo mogą pobrać Just Cause 4, Rocket Arena oraz Worms Rumble (tylko dla PS5)

Rok 2020 okazał się idealnym okresem do nadrabiania braków i ogrywanie gier z “kupki wstydu”. Osoby, które były w tym czasie abonentami PS Plusa nie mają na co narzekać, ich biblioteczka powiększyła się o wiele uznanych tytułów.

PS Plus rozpieszcza

Ostatnie miesiące były bardzo udane dla osób, które subskrybują PlayStation Plus. W grudniu w ofercie znalazło się zawsze ciepło przyjmowane Just Cause 4, trochę mniej znana Rocket Arena, a szczęśliwcy, którzy posiadają PlayStation 5 mogą również grać w najnowszą odsłonę legendarnych Wormsów, czyli Worms: Rumble.

W poprzednich miesiącach Sony również nie dawało zbyt wielu powodów do narzekań. W listopadzie gracze ogrywali osadzoną w tolkienowskim świecie Władcy Pierścieni grę Śródziemie: Cień Wojny oraz klimatyczną platformówkę Hollow Kinght. Październik był trochę mniej imponujący chociaż Japończycy również zaproponowali swoim fanom ciekawe pozycje (Vampyr oraz Need for Speed Payback).

Strategie Sony

Bardzo możliwe, że Sony chce wejść w nowy rok z wysokie C oferując graczom PS4 i PS5 bardzo głośne tytuły. Jest to o tyle możliwe, że styczeń nigdy nie obfituje w premiery głośnych tytułów, więc Sony może takim krokiem zachęcić wiele osób do dołączenia do subskrypcji.

Do tej pory (od czasu premiery PlayStation 5) Sony przyjęło taktykę, że oferta PS Plusa będzie zawierała dwie gry na PlayStation 4 oraz jedną produkcję na konsolę nowej generacji. Decyzja ta ma sens, ponieważ na świecie wciąż dużą przewagę mają gracze starszej wersji konsol, a w sklepach brakuje PS5. Nie wiadomo jaka strategia będzie przyświecała Japończykom w nowym roku, jednak wszystko wskazuje, że taki rozkład darmowych gier się utrzyma.

Co nas czeka w nowym roku?

Za przewidywania gier, które mogą znaleźć się w ofercie PS Plus w styczniu 2021 roku odpowiada portal comicbook.com. Jak podkreśla sam portal przewidywania nie są oparte o żadne przecieki, ani półoficjalne informacje, a jedynie o doświadczenie i obserwacje. Nie należy jednak tego lekceważyć portal ten już wielokrotnie przewidział co do joty gry, które trafiały do darmowej oferty.

Pierwszą grą przewidywaną przez ekspertów jest Hitman 2. Ten tytuł wydaje się być całkiem pewny, ponieważ w styczniu premierę będzie miała trzecia część serii, a Sony słynie z tego, że lubi odświeżyć pamięć graczy i zachęcić w ten sposób do kupienia kolejnej części w dniu premiery. Do tego pierwsza część Hitmana była już oferowana dla abonentów PS Plusa.

Kolejnym tytułem, który według portalu comicbook.com trafi w styczniu do darmowego dostępu dla graczy korzystających z PS Plusa jest Godfall. Co prawda tytuł ten miał swoją premierę niedawno (12 listopada), a więc powinno to dyskwalifikować do darmowego udostępnienia, jednak jest to gra online, która nie odniosła zbyt dużego sukcesu jak na razie i z pewnością przyda jej się zastrzyk nowych graczy, którzy z pewnością tłumnie do niej ruszą, jeżeli będą to mogli zrobić za darmo.

Trzeci tytuł to Journey to the Savage Planet. Gra ta będzie w styczniu obchodziła swoją pierwszą rocznicę w PlayStation. Wydaje się, że jest to okazja dobra jak każda inna, aby udostępnić ją szerszej publiczności. Kolejnym argumentem za tym, że JttSP może trafić do oferty PS Plusa jest fakt, że w ostatnim czasie studio odpowiedzialne za stworzenie gry, a więc 505 Games trafiło pod skrzydła Google, co oznacza, że druga część gry prawdopodobnie już nigdy nie powstanie, a sama gra już się zbyt dobrze nie sprzedaje. Dla Japończyków nie jest to oczywiście tytuł, który sprawi, że wielu graczy zadecyduje o wykupieniu PS Plusa, jednak stanowi idealne dopełnienie dla wyżej wspomnianych gier. Jak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się pod koniec miesiąca.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >