PlayStation 4 z nakleją imitującą PlayStation 1
Źródło: flickr

Wsteczna kompatybilność już na PS4? Moder odnalazł emulator PlayStation 1 w jednej z gier

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Lipca 2020

Wsteczna kompatybilność w konsolach do gier jest języczkiem uwagi wszystkich graczy wybierających ten tryb rozgrywki. Na razie prym w tej materii wiódł Xbox, jak się jednak okazuje odpowiednie narzędzia można znaleźć również w PS4.

Coraz więcej mówi się o tym, że to najnowsza konsola od Sony, czyli PlayStation 5, będzie posiadała pełną, wsteczną kompatybilność ze swoimi poprzedniczkami. Znany moder znalazł jednak emulator PlayStation 1 w grze na PS4.

Emulator PS1 w grze na PS4

Jedna z bardziej znanych postaci sceny moderskiej, Lance McDonald, zauważył ostatnio, że Sony stworzyło w pełni sprawny emulator gier z PlayStation 1. Został on wykorzystany przy okazji gry MediEvil na PlayStation 4. W grze istniała możliwość odblokowania oryginalnej wersji gry, która swoją premierę miała właśnie na na konsoli pierwszej generacji od Sony. Efekty odkrycia modera możecie znaleźć na jego Twitterze klikając tutaj.

Czy inne gry też działają?

Odpowiedź na to pytanie jest dwojaka. Tak, za pomocą emulatora można włączyć inne gry z PS1 na PlayStation 4. Nie, nie działają one zbyt dobrze. McDonald w celach testów włączył pierwszą część gry Silent Hill, która działała, jednak poważne błędy graficzne praktycznie uniemożliwiały sensowną rozgrywkę. Jest to jednak na pewno dobry znak dla wszystkich fanów sprzętów od Sony, którzy liczą na to, że w przyszłości wsteczna kompatybilność się pojawi.

Następny artykuł