Techgame.pl
Kontroler DualShock

Pixabay

PlayStation 4 ze wsparciem na lata. Fantastyczne wieści dla użytkowników konsoli od Sony

21 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Wraz z premierą konsol nowej generacji, a więc PlayStation 5 i Xbox Series X/S gracze konsol poprzedniej generacji zaczęli zastanawiać się jak długo będą mogli korzystać ze swoich urządzeń bez potrzeby kupowania nowych. Sony ma dla swoich miłośnikó

  • W listopadzie premierę miał Xbox Series X/S oraz PlayStation 5

  • Konsole wyprzedały się na pniu

  • Wielu graczy do dzisiaj nie może kupić swojego egzemplarza

  • Użytkownicy PlayStation 4 nie muszą się martwić

  • PS4 będzie otrzymywało oficjalne wsparcie jeszcze przez długi czas

Gracze zawsze zastanawiają się kiedy ostatecznie będą musieli zmienić swoją wysłużoną konsolę. O ile urządzenia nie dobiją awarie, to większość graczy będzie perfekcyjnie szczęśliwa ze swoim starym sprzętem. Aby czerpać przyjemność potrzebne jest jednak wsparcie.

Nowa generacja już się zadomowiła

Listopad przyniósł nam wyczekiwaną zmianę na rynku konsol. Chociaż ani PlayStation 4, ani Xbox One nie zostały przy swojej premierze zbyt ciepło przyjęte, to pod koniec życia swojej “pół-generacji“ gracze chyba zmienili zdanie i dosyć ciepło wypowiadają się na temat tych urządzeń.

Nie czas jednak na sentymenty, bo rynek został opanowany przez next-geny. PlayStation 5 i Xbox Series X/S mają być rewolucją, którą poprzednia generacja konsol nie była. Wszystko wskazuje, że może się to udać, głównie za sprawą zastosowania niezwykle szybkich dysków SSD, które znacząco skracają czasy ładowania się i przełączania między grami. Poza tym jak na razie rewolucji brak. Obydwie konsole rozbudowują swój arsenał powoli.

Co z PlayStation 4? Sony odpowiada

W takich chwilach gracze zastanawiają się, w którym momencie będą musieli porzucić swoją starą konsolę i skierować swój portfel w kierunku nowej generacji. Po pewnym czasie starsze urządzenie tracą wsparcie techniczne, producenci przestają tworzyć gry na daną generację i konsola powoli umiera zostawiając nas z ewentualną kupką wstydu, którą można z resztą ograć na konsolach nowej generacji dzięki wstecznej kompatybilności.

Jak się jednak okazuje, gracze PlayStation 4 nie muszą się na razie niczym martwić. W wywiadzie dla Edge Magazine, szef Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, potwierdził, że poprzednia generacja japońskiej konsoli, a więc PS4 będzie otrzymywać nowe gry jeszcze przez długie lata.

Ryan wspomina, że okres przejściowy między konsolą PS3 a PS4 był zbyt nagły i gwałtowny, co w ogólnym rozrachunku było błędem. Przy okazji premiery konsoli PlayStation 5 ta tranzycja ma przebiegać o wiele łagodniej i spokojniej. Ryan podkreślił, że Sony zdaje sobie sprawę, że społeczność, która chce pozostać przy PS4 tak długo jak to możliwe jest bardzo duża, a japoński producent nie zamierza im w tym przeszkadzać i będzie ich wspierał. To dosyć nietypowe podejście jak na Sony.

PS4 jedną z najlepszych konsol

Decyzja Sony nie może jednak dziwić. PlayStation 4 jest drugą najlepiej sprzedającą się konsolą Sony w historii japońskiej firmy. Wyprzedza ją jedynie PlayStation 2. Oznacza to, że grupa odbiorców PS4 jest wciąż, pomimo premiery nowej generacji, ogromna.

PS4 będzie więc otrzymywało wsparcie przez najbliższe lata, a ewentualne zmiany najpierw zaobserwujemy zapewne w abonamencie PS Plus. Obecnie, subskrybenci otrzymują dwie gry dedykowane na PS4 i jedną ekskluzywną na PS5 jednak z upływem miesięcy należy się spodziewać, że trend ten ulegnie zmianie i gracze poprzedniej generacji będą otrzymywać mniej tytułów.

Stanisław Janowski

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >