Techgame.pl
Sony PSP

pixabay

Macie jeszcze PSP? Lepiej je sprawdźcie, unikniecie wielkiego problemu

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Wiekowe już urządzenia Sony są używane przez niewielką część graczy, ale być może u niektórych ten pra-handheld jeszcze kurzy się na strychu. Lepiej zobaczcie, czy wszystko z nim okej. W ten sposób unikniecie poważnego problemu.

Sony PlayStation Portable to był przełom, ale (jak to bywa w tej branży) chwilowy. Teraz jednak może się zemścić. 

PSP, czyli niedościgniona legenda od Sony

PSP w swoim czasie było naprawdę wielkim przełomem - małe, całkiem stylowe urządzenie mogło odpalić gry takie jak God of War, Silent Hill czy Killzone (oczywiście ze stosownymi ograniczeniami). Konsola szybko okazała się bestellerem i prężna sprzedaż napędzana była wydawaniem coraz to nowszych produkcji (choć naprawdę dobrych niestety za dużo nie było), a potem pojawiały się kolejne wersje tego sprzętu. Nic więc dziwnego, że po latach sony wydało Vitę licząc na powtórkę sukcesu, ale okazało się, że ludzie wolą teraz grać na smartfonach.

Twoje PSP może czychać na ludzkie życie

Choć problem nie jest ani nowy, ani tym bardziej odkrywczy, co jakiś czas internauci orientują się, że mają gdzieś tam na strychu stareńkie PSP. Gdy je sprawdzają to widzą, że bateria w ich nieużywanym urządzeniu puchnie jak szalone. Do tego stopnia, że może zniszczyć całe urządzenie, nie mówiąc już o najgroszym scenariuszu. Właśnie wtedy zawsze warto przypomnieć o tym, aby każdy posiadacz tego rodzaju sprzętu samemu sprawdzał, czy jego zbiory są całe i nie czychają na jego życie w zemście za wieloletnie porzucenie.

Twitter aż huczy

Sytuacja tym razem zagoniła się do tego stopnia, że cały Twitter aż pęka w szwach niemal tak, jak baterie wielu urządzeń internautów. Doniesienia o kolejnych potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach zalewają internet, a m.in. w tym poście jest to ładnie pokazane. Początkowo sądzono, że problem z pęczniejącym akumulatorem dotyczy serii 1000, czyli pierwszej, jaka ukazał się na rynku. Szybko jednak okazało się, że zagrożeni są również posiadacze nowszych urządzeń, choćby popularnych Slim'ów.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >