Techgame.pl
playstation

playstation.com

Playstation 5 jednak w 2021 roku? Gigantyczne problemy z dostawą nowej konsoli

29 Września 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

PlayStation 5 może trafić do graczy sporo później, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Sony może faktycznie nie radzić sobie z liczbą zamówień przedpremierowych. Sytuacji nie ratują sklepy, które zbierają zamówienia na l

W sieci już wcześniej krążyły pogłoski o tym, że Sony może mieć nie lada problemy z dostarczeniem PlayStation 5 dla wszystkich klientów. Sytuacja jednak okazuje się nieco bardziej skomplikowana. Z pewnością odbije się to na premierze samego sprzętu.

PlayStation 5 owiane tajemnicą

Tak naprawdę nie ma co ukrywać, że w tegorocznym wyścigu konsol najnowszej generacji Sony ma naprawdę ciężko. Japoński gigant zdaje się czasami błądzić, a wręcz mylić się we własnych zeznaniach. Jako przykład wystarczy podać choćby nowego Spider-Man: Miles Morales, który początkowo zapowiadany był jako ekskluzywny tytuł startowy PS5, ale ostatecznie okazało się, że pojawi się również na PS4. Do tego wszystkiego dołączyły kontrowersje wokół remak'u Demon's Souls - według trailera miał pojawić się na PC, ale Sony szybko zdementowało te, nomen omen, oficjalne informacje. Microsoft idzie do przodu ze swoim Xboxem One X, a jego twórcy opierają się na bardzo ważnym aspekcie - Xbox Game Pass. Ta subskrypcja już teraz nieźle namieszała, a Microsoft zdaje się powiększać swoją ofertę zarówno jeśli o chodzi o dostępne gry, jak i studia je tworzące. Nie ukrywajmy, że Sony faktycznie może mieć problem. I to niejeden...

PlayStation 5 spóźnione?

Pomimo tego, że niektóry decyzje Sony są co najmniej niezrozumiałe, a gracze do tej pory nie ujrzeli konsoli w pełnej krasie na oficjalnych zdjęciach (a wyłącznie na zwykłych mock upach i renderach), nowa konsola od Japończyków już teraz zdaje się bić wszelkie rekordy, jeżeli chodzi o popularność. Jeszcze wcześniej Sony informowało, że mogą pojawić się problemy z dostępnością PS5 na dzień premiery, wywołane w dużej mierze pandemią koronawirusa. Nikt jednak nie spodziewał się, że zapotrzebowanie będzie tak wielkie, że nawet największe sklepy internetowe, czyli Amazon i ShopTo informują o potencjalnych problemach, które mogą towarzyszyć premierze sprzętu. Gracze nie są tym faktem zadowoleni, ale to nie wszystko. Niektóre sklepy najzwyczajniej w świecie...przesuwają premierę na kolejny rok.

GameStop mówi "STOP"

Nie tylko Amazon i ShopTo zdają się mieć problemy. Sony jest najpewniej całkowicie świadome całego zamieszania, jednak niewiele można tu zdziałać, gdyż Japończycy magicznie nie wyczarują kolejnych konsol. Do tego wszystkiego irlandzki oddział popularnego GameStopu wysyła do swoich klientów wiadomości, zgodnie z którymi część zamówień przedpremierowych może zostać wysłana dopiero w 2021 roku. GameStop nie poinformował o spodziewanej dacie realizacji zamówień. Sklep informuje jednak, że każdy, kto ucierpiał na skutek problemów niezależnych od firmy, może zdecydować się na anulowanie preordera. Zgodnie z tym, co twierdzi serwis PPE, irlandzki GameStop zbierał nieoficjalne zamówienia na PS5 od początku tego roku, ale dopiero po starcie faktycznych zamówień okazało się, że konsol może być tragicznie wręcz mało. Rzekomo, jak informuje VGC, również i europejskie sklepy dostają oficjalne informacje od Sony, jeżeli chodzi o liczbę dostępnych na premierę sztuk. Na razie nie wiemy, jak sytuacja wygląda z Polską, ale liczymy na to, że nikt nie będzie musiał dodatkowo czekać.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >