Techgame.pl
Assasin's Creed: Syndicate

igdb.com

Ubisoft sprawcą ogromnego zamieszania. Fani PlayStation wściekli, Xbox wygrywa starcie tytanów

31 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Od paru miesięcy trwają spekulacje na temat wstecznej kompatybilności konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. Okazuje się, że fani konsoli Sony mogą mieć powód do zawodu. Firma Ubisoft ujawniła listę gier, w które nie pogramy na PS5… po

Niedawno Ubisoft podpisało niezwykle ciekawą umowę z firmą Microsoft. We wrześniu firmy poinformowały o zawarciu usługi EA Play w abonamencie Xbox Game Pass.

Oznacza to, że gracza kupujący Xbox Game Pass Ultimate uzyskają dostęp do gier z katalogu Electronic Arts, które wcześniej były dostępne w usługach Ea Access na konsolach i Origin Access na platformie PC.

Gry Ubisoft bez wsparcia dla PlayStation 5

Rozpoczęły się wtedy spekulacje, czy nie odbije się to przypadkiem na konsolowej wojnie między firmą z Redmond, a japońskim gigantem Sony. Wszak już za moment ujrzymy premierę PlayStation 5 oraz Xbox Series X, a wciąż pozostaje wiele niewiadomych dotyczących chociażby wstecznej kompatybilności obu konsol.

Okazuje się, że tego typu obawy mogły nie być do końca bezpodstawne. Jak donosi specjalistyczny portal The Verge, udało im się dojść do ciekawych informacji dotyczących tytułów firmy Ubisoft, które nie zostaną uwzględnione przy wstecznej kompatybilności konsoli PlayStation 5.

Poniżej przedstawiamy pełną listę tytułów:

Assassin’s Creed: SyndicateAssassin’s Creed: Chronicles Trilogy PackAssassin’s Creed: Chronicles IndiaAssassin’s Creed: Chronicles ChinaAssassin’s Creed: Chronicles RussiaRiskStar Trek: Bridge CrewWerewolves WithinSpace Junkies

Informacja ta jest o tyle szokująca, że we wszystkie wymienione wyżej tytuły zagramy na konsolach Xbox Series X oraz Xbox Series S, właśnie dzięki wstecznej kompatybilności.

Assasin's Creed: Syndicate największym zawodem

Warto tu zaznaczyć, że nie jest to szczególnie długa lista, ale sam Assasin’s Creed: Syndicate powinien zaalarmować użytkowników PS5. Wszak, jest to flagowa gra francuskiego studia i część najbardziej znanej sagi gier wszechczasów.

Reakcja Ubisoft

Co ciekawe firma Ubisoft postanowiła ustosunkować się do powyższych informacji i zmierzyć się z tłumem zaniepokojonych i wręcz wściekłych fanów firmy Sony.

W rezultacie francuzi wycofali powyższą listę ze wszystkich swoich oficjalnych stron i forów internetowych. Dodatkowo firma dodała, że w liście pojawiły się pewne nieścisłości, do których ustosunkuje się w ciągu tygodnia, przy okazji publikacji zaktualizowanej listy gier.

źródło: The Verge

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >