Assasin's Creed: Syndicate
Źródło: igdb.com

Ubisoft sprawcą ogromnego zamieszania. Fani PlayStation wściekli, Xbox wygrywa starcie tytanów

Kuba WielochKuba Wieloch
31 Października 2020

Od paru miesięcy trwają spekulacje na temat wstecznej kompatybilności konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. Okazuje się, że fani konsoli Sony mogą mieć powód do zawodu. Firma Ubisoft ujawniła listę gier, w które nie pogramy na PS5… po czym wycofała się ze swojego stanowiska.

Niedawno Ubisoft podpisało niezwykle ciekawą umowę z firmą Microsoft. We wrześniu firmy poinformowały o zawarciu usługi EA Play w abonamencie Xbox Game Pass.

Oznacza to, że gracza kupujący Xbox Game Pass Ultimate uzyskają dostęp do gier z katalogu Electronic Arts, które wcześniej były dostępne w usługach Ea Access na konsolach i Origin Access na platformie PC.

Gry Ubisoft bez wsparcia dla PlayStation 5

Rozpoczęły się wtedy spekulacje, czy nie odbije się to przypadkiem na konsolowej wojnie między firmą z Redmond, a japońskim gigantem Sony. Wszak już za moment ujrzymy premierę PlayStation 5 oraz Xbox Series X, a wciąż pozostaje wiele niewiadomych dotyczących chociażby wstecznej kompatybilności obu konsol.

Stare telewizory oraz meble z PRL mogą być warte fortunę. Ich koszt osiąga nawet kilka tysięcy złotych, są w domach wielu PolakówStare telewizory oraz meble z PRL mogą być warte fortunę. Ich koszt osiąga nawet kilka tysięcy złotych, są w domach wielu PolakówCzytaj dalej

Okazuje się, że tego typu obawy mogły nie być do końca bezpodstawne. Jak donosi specjalistyczny portal The Verge, udało im się dojść do ciekawych informacji dotyczących tytułów firmy Ubisoft, które nie zostaną uwzględnione przy wstecznej kompatybilności konsoli PlayStation 5.

Poniżej przedstawiamy pełną listę tytułów:

Assassin’s Creed: Syndicate
Assassin’s Creed: Chronicles Trilogy Pack
Assassin’s Creed: Chronicles India
Assassin’s Creed: Chronicles China
Assassin’s Creed: Chronicles Russia
Risk
Star Trek: Bridge Crew
Werewolves Within
Space Junkies

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. To już oficjalne. Nowa regulacja wejdzie w życie od wtorku


Informacja ta jest o tyle szokująca, że we wszystkie wymienione wyżej tytuły zagramy na konsolach Xbox Series X oraz Xbox Series S, właśnie dzięki wstecznej kompatybilności.

Assasin's Creed: Syndicate największym zawodem

Warto tu zaznaczyć, że nie jest to szczególnie długa lista, ale sam Assasin’s Creed: Syndicate powinien zaalarmować użytkowników PS5. Wszak, jest to flagowa gra francuskiego studia i część najbardziej znanej sagi gier wszechczasów.

Pociąg przyszłości osiągnął zawrotną prędkość. Maszyna wygląda jak pocisk, Japończycy znów zaskoczyliPociąg przyszłości osiągnął zawrotną prędkość. Maszyna wygląda jak pocisk, Japończycy znów zaskoczyliCzytaj dalej

Reakcja Ubisoft

Co ciekawe firma Ubisoft postanowiła ustosunkować się do powyższych informacji i zmierzyć się z tłumem zaniepokojonych i wręcz wściekłych fanów firmy Sony.

W rezultacie francuzi wycofali powyższą listę ze wszystkich swoich oficjalnych stron i forów internetowych. Dodatkowo firma dodała, że w liście pojawiły się pewne nieścisłości, do których ustosunkuje się w ciągu tygodnia, przy okazji publikacji zaktualizowanej listy gier.

Grupa Anonymous nagłaśnia Strajk Kobiet. Grupa Anonymous nagłaśnia Strajk Kobiet. "Warszawa pisze historię"Czytaj dalej

źródło: The Verge

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel premiera Morawieckiego. Nowe zmiany i zalecenia dla Polaków
  2. Planujesz na obiad gołąbki? Pamiętaj o niezawodnych trickach naszych babc
  3. Grupa Anonymous nagłaśnia Strajk Kobiet. "Warszawa pisze historię"
  4. Netflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzy
  5. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  6. Na ponad 100-letnim grobie przez cały rok leżą patyki. Powód zupełnie inny, niż się wydaje
  7. Nikt się nie spodziewał, że Marta Manowska robi podobne rzeczy. Nieznane fakty z jej życia prywatnego

Następny artykuł