Techgame.pl
Sony PlayStation 5

materiały prasowe

Nieoficjalnie: Kolejny wyciek ceny PlayStation 5. Tym razem źródłem jest Carrefour

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Spekulacjom i domniemywaniom na temat ostatecznej ceny PlayStation 5 nie ma końca. W internecie pojawiły się kolejne przecieki dotyczące tego, jak bardzo zakup PS5 uszczupli nas budżet. Tym razem źródłem nieoficjalnych informacji jest sieć Carrefou

Jeszcze niedawno Sony sugerowało, że nowego PlayStation nie starczy dla wszystkich, a cena ujawniona zostanie wkrótce. Teraz jednak mamy kolejne przesłanki na temat domniemywanej ceny za sprzęt. 

Sony i koniec PlayStation

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, jakoby słaba sprzedaż PlayStation 4 mogłaby definitywnie doprowadzić do tego, że kolejnej generacji tego sprzętu nie dostaniemy. W końcu problemów technicznych i budżetowych z PS3 było naprawdę bez liku, a Sony do całego przedsięwzięcia wydawania konsoli podchodziło z niezwykle "korporacyjnego" punktu widzenia (nic zresztą dziwnego, nie ukrywajmy). Gdy firma zmieniła podejście, a inżynierowie postawili na implementację nowych funkcji, ostatecznie okazało się, że PS4 z miejsca stało się ogromnym hitem sprzedażowym, który prześcignął popularność konkurencyjnego Xbox'a czy Nintendo Switcha. Dzięki temu możemy oczekiwać na najnowszą wersję legendarnego sprzętu gamingowego. 

Sony potwierdza State of Play

Sony wciąż nie puszcza pary z ust - nie znamy oficjalnej ceny PlayStation 5, daty premiery sprzętu na rynku ani nawet nie widzieliśmy konsoli w rzeczywistości. Zresztą, sytuacja wygląda podobnie z fanami Xbox'a oczekującymi na Series X. Sony parę dni temu potwierdziło, że 6 sierpnia odbędzie się State of Play, czyli kolejny oficjalny pokaz gier na PlayStation 5 zarówno od wewnętrznych studiów Sony, jak i zewnętrznych deweloperów. Choć według przecieków możemy spodziewać się istnych petard pokroju kolejnej części Silent Hill, remake'u Parasite Eve czy oficjalnego pokazania nowego Call of Duty, japoński gigant przy okazji zapowiedzi wydarzenia jednoznacznie wyjaśnił, że nie ma co oczekiwać na informacje o samej konsoli. Tych po prostu ma zabraknąć... Nie ukrywajmy, że wielu liczyło na wiekopomną chwilę poznania ceny i daty premiery, ale wygląda na to, że musimy jeszcze trochę poczekać. 

Carrefour się wysypał?

Już wcześniej informowaliśmy o polskim sklepie xcom, który zdradził ceny PS5 zanim te zostały oficjalnie zaprezentowane światu. Przedstawiciele sklepu jednak szybko zdementowali te pogłoski i wyjaśnili, że podane tam ceny są zwyczajnymi placeholderami, więc nie ma sensu zwracać na nich uwagi. Tym razem autorem najnowszych doniesień jest francuski Carrefour, który umożliwił zalogowanym użytkownikom na podejrzenie ceny nie tylko samej konsoli, ale też dedykowanych jej urządzeń. Zgodnie z doniesieniami, PS5 w wersji z czytnikiem płyt kosztować będzie 499 euro (około 2 200 złotych), wersja bez niego ma być tańsza o aż 100 euro (ok. 1 760 zł), pad DualSense wyceniono na 49,99 euro (około 220 złotych). Resztę peryferiów możecie przejrzeć na poniższym screenie wprost ze sklepu. Sony na razie nie potwierdziło ani nie zaprzeczyło tym doniesieniom. 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >