Techgame.pl
Kadr ze zwiastuna Burger Kinga. Król Burgerów otwiera torbę, z których wydobywa się niebieska poświata.

YouTube

Burger King zapowiada nowości związane z PlayStation 5. Nietypowa współpraca na zwiastunie

14 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Premiera konsol nowych generacji tuż-tuż, ale zarówno Sony jak i Microsoft wciąż chowają jeszcze parę asów w rękawach. Tym razem twórcy PlayStation 5 postanowili wejść w nietypową współpracę z gigantem rynku fast food, czyli Bu

Burger King znany jest ze swoich niecodziennych akcji reklamowych. Marketingowcy tej firmy nie boją się poruszać nawet najbardziej newralgicznych tematów, a ich nawiązania do największego rywala, czyli McDonald’s przeszły już do historii internetowego marketingu i promocji. Tym razem wszystko wskazuje na to, że Burger King wszedł w ciekawą kolaborację z PlayStation 5.

PlayStation 5 coraz bliżej

Chociaż do premiery japońskiej konsoli PlayStation 5 został już niecały miesiąc, to Sony wciąż nie odkryło wszystkich kart związanych ze swoją konsolą. W ostatnim czasie Japończycy zdradzili, jak będzie wyglądał system kompatybilności wstecznej, dla przypomnienia dodamy, że Sony zaplanowało dla PlayStation 5 kompatybilność z produkcjami z konsoli obecnej generacji, czyli PS4. Jest to wiadomość, która wśród graczy przyjęła się z mieszanymi odczuciami, jednak na plus tej decyzji przemawia z pewnością obecność trybu boost, który będzie odpowiedzialny za podnoszenie jakości w grach z PS4 do jakości, którą będzie umożliwiało PS5. Wciąż jednak wiele tajemnic zostaje nieznanych, jak na przykład interfejs nowej konsoli od Sony.

Burger King wkracza i zdradza

Właśnie w tym momencie pojawia się Burger King, który za pomocą swoich mediów społecznościowych przedstawił krótki i tajemniczy zwiastun. Po samym nagraniu wiele się nie możemy domyślić, ot tytułowy Król Burgerów stoi za kasą w jednym z lokali i ma przed sobą torbę z jedzeniem na wynos. Kiedy jednak ją otwiera i do niej zagląda, z torby zaczyna wydobywać się jasnoniebieska poświata, która jest charakterystyczna dla PlayStation 5 i motyw muzyczny, który może towarzyszyć konsoli przy włączaniu. Po chwili na ekranie pojawia się napis 10/15 co sugerowałoby datę 15 października. Połączenia z PlayStation 5 wzmocniły się, gdy oficjalny profil na Twitterze PlayStation udostępnił krótki teaser Burger Kinga. Wszystko wskazuje na to, że już jutro czeka nas oficjalna prezentacja interfejsu PlayStation 5 co jest niezwykle ciekawym wydarzeniem, gracze zastanawiają się bowiem, czy będzie on się różnił od tego, do czego zdążyły nas już przyzwyczaić dwie ostatnie konsole, czyli PS3 i PS4, na których interfejs był dosyć podobny.

Premiera PlayStation 5 w Polsce

Najnowsza konsola od Sony zadebiutuje w Polsce już 19 listopada i będzie dostępna w dwóch wariantach cenowych: 2299 zł za wersję z czytnikiem cyfrowym na płyty oraz 1849 w wersji bez czytnika. Konsola trafi na polski rynek z tygodniowym opóźnieniem. W pierwszej kolejności z PlayStation 5 będą się mogli cieszyć obywatele Stanów Zjednoczonych i Kanady, u których sprzęt ten będzie dostępny od 12 listopada.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >