Techgame.pl
PS5

Sony

PlayStation 5 jest ogromne i będzie wymagać sporo prądu. Pojawiły się też pierwsze rzeczywiste zdjęcia

21 Września 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W internecie pojawiły się pierwsze rzeczywiste zdjęcia konsoli PlayStation 5. Wiemy w końcu, jak olbrzymi jest ten sprzęt. Okazuje się, że najnowsze dzieło Sony może być jedną z największych konsol, jakie znamy.

Do tej pory nie mieliśmy okazji ujrzeć wielce oczekiwanej konsoli PlayStation 5 w pełnej krasie na rzeczywistych zdjęciach. Za sprawą tajwańskiej NCC dostaliśmy jednak  parę prawdziwych zdjęć, a nie kolejnych mock upów. 

Sony PlayStation 5

Najnowsza konsola Sony doczekała się oficjalnej polskiej ceny i startu preorderów w naszym kraju. Preorderów, które jednak wyprzedają się jak ciepłe bułeczki. Doszło do tego stopnia, że ciężko już znaleźć jakikolwiek sklep, w którym konsola nie została wyprzedana. Podobna sytuacja jest nie tylko w Polsce, więc Sony obiecuje, że w kolejnych tygodniach powinno pojawić się jeszcze więcej sztuk. Osobiście liczymy na to, że sprzęt trafi także na półki sklepowe. Sama premiera nowej generacji od Sony nastąpić ma już 19 listopada. Na ten moment znamy praktycznie wszystkie gry, które pojawiają się na premierę nowej konsoli. Wiele osób nie może się jednak zdecydować - PS5 czy Xbox Series X lub S?

Prądożerność

Jeszcze w trakcie oficjalnych, pierwszych zapowiedzi najnowszej konsoli japończyków, Mark Cerny, CEO Sony na którego spływa dużo zasług w pracach nad PS5 przyznał, iż firma nie zawsze dobrze ogarniała temat hałasu generowanego przez konsolę. W końcu z PS4 Pro pojawiały się swego czasu memy pokazujące sprzęt jako silniki odrzutowe rakiety i wiele innych, hałaśliwych rzeczy. Nie wiemy jak to będzie wyglądać w PS5, jednak Sony już teraz poinformowało, jak bardzo prądożerna będzie najnowsza konsola firmy. Mowa tutaj o poborze mocy na poziomie aż 350W w przypadku klasycznej wersji i 340W w wersji bez czytnika nośników fizycznych. PS4 Pro wygląda tu trochę inaczej - do 310W, a klasyczne PS4 jedynie 250W. Oczywiście nie oznacza to, że PS5 będzie ciągle pobierało aż tyle mocy.

Najnowsze zdjęcia PS5

Sony od samego początku chwali się, że ich konsola ogarnie mocą obliczeniową wszystko to, co do tej pory deweloperom nawet się nie śniło. Jakkolwiek świetnie nie brzmiałyby takie zapewnienia, liczymy na to, że konsola zmieści się do klasycznego polskiego domu. Tajwańska Narodowa Komisja Łączoności opublikowała w internecie plik PDF, w którym znajdziemy rzeczywiste zdjęcia sprzętu. Co ciekawe, urzędnicy zmierzyli również sprzęt. Sony już wcześniej jednak udostępniło informację, że najnowsza konsola będzie mieć wymiary:

  • Szerokość: 390 mm

  • Głębokość: 260 mm

  • Wysokość: 104 mm

Z czego wysokość ograniczona zostanei do 92 centymetrów, jeżeli mowa o edycji bez czytnika płyt. Wygląda więc na to, że Sony przygotowało dla nas naprawdę wielkiego kolosa, ale w końcu nic dziwnego - twórcy chwalili się, że zaimplementowali w środku nie tylko wiele nowoczesnych podzespołów, ale i wyjątkowo wydajny system chłodzenia. Opróćz tego sprzęt trochę może ważyć, gdyż mowa o 4,5 kilogramach. Do tej pory ten niechluny zaszczyt najcięższego sprzętu przypada PS3, które w podstawowej wersji ważyło aż 5 kilogramów. 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >