PSN
Źródło: playstation.com

Poważne problemy z PlayStation Network. Z biblioteki znikają kupione gry

Artur ŁokietekArtur Łokietek
18 Maja 2020

Choć problemy z PlayStation Network nie są niczym wyjątkowym, tym razem sytuacja wygląda poważnie. Wielu użytkowników zgłasza występowanie błędu "CE-42739-5", który dotyczy problemu z licencjami. Z bilbioteki niektórych graczy znikają zakupione wcześniej gry. Czy da się coś z tym zrobić?

Problemy PSN są na porządku dziennym, ale tym razem sytuacja wygląda na poważną i dotyczy znikających gier z biblioteki.

Error CE-42739-5

Wspomniany wyżej błąd wyskakuje niektórym użytkownikom chcącym uruchomić dowolną z posiadanych przez siebie gier. Nie ukrywajmy, że problemy z połączeniem, dziwne lagi czy brak możliwości nawiązania połączenia z PlayStation Network nie są niczym nowym. Jednak błąd licencyjny CE-42739-5 o którym donosi serwis MP1ST wygląda nieco poważniej, niż przyzwyczailiśmy się do tej pory. Informujemy tym samym, że wspomniany problem licencyjny nie ma żadnego związku z naszą działalnością, a jedynie jest problemem technicznym PSN. Z tego względu nie zdziwcie się nawet jeżeli z bilbioteki poznikają wam niektóre gry...

Znikające gry i PSN

Obszerny wątek odnośnie aktualnej sytuacji z PSN dostępny jest w serwisie reddit, gdzie wiele osób zgłaszało problemy nie tylko z samą usługą, ale także innymi, skojarzonymi z nią. Tym samym problem nie dotyczy wyłącznie nawiązania połączenia z usługami PSN, odpalenia konkretnej gry czy zabawy w siecie, ale również usługi PlayStation Now, subskrypcji PS Plus czy nawet powiązanych z naszym kontem zewnętrznych aplikacji, takich jak konto Epic Games (w przypadku Fortnite) czy EA Access, a i to nie wszystko. Niektórzy mogli solidnie się przestraszyć, gdy odkryli, że w ich bilbiotece brakuje niektórych tytułów. Liczymy jednak, że gdy Sony uda się naprawić sytuację, gry bez problemu z powrotem trafią na nasze konta.

Czy da się to naprawić?

Na ten moment nie istnieje jeden skuteczny sposób na naprawienie błędu licencyjnego. Niektórzy użytkownicy reddita donoszą jednak, że warto spróbować przywrócić licencje gier własnoręcznie. W tym celu należy w sekcji "Ustawienia" wybrać "Zarządzanie kontem", gdzie dostępna jest opcja "Przywrócenie licencji". Choć warto spróbować tego zmyślnego triku, nie gwarantuje on 100 procentowej skuteczności, gdyż wielu grczy twierdzi, że nic sie u nich nie zmieniło. Miejmy nadzieję, że usługa zostanie naprawiona najszybciej jak to możliwe, a sami gracze znów będą mogli wrócić do swoich produkcji.

Następny artykuł