Techgame.pl
Screen z gry Greedfall przedstawiający dwójkę bohaterów na łące z ruinami w tle

IGDB/ Materiały prasowe

Znamy styczniowe zestawienie PlayStation Plus. Greedfall, Shadow of the Tomb Raider i Maneater

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Osoby, które abonują PlayStation Plus od święta, mogą się już zastanawiać, czy wykupią usługę na styczeń. Sony ujawniło jaką ofertą wchodzi w 2021 rok. Najgłośniejszym tytułem jest ostatnia odsłona przygód Lary Croft.

  • Na początku roku otrzymamy podmianę gier w PS Plus

  • Z oferty zniknie między innymi Just Cause 4 na PS4 i Bugsnax na PS5

  • Pojawi się natomiast ostatnia Tomb Raider i Maneater

  • Przez pewien czas można jeszcze odebrać grudniowe i styczniowe propozycje

Sony wyjawiło listę tytułów zmierzających do oferty PlayStation Plus w styczniu 2021 roku. Do bibliotek posiadaczy abonamentu trafią świeże gry z przedziału lat 2018-2020.

Spora różnorodność w styczniowym PS Plus

W aktualnym schemacie PS Plus dwie produkcje trafiają na PS4, a jedna dedykowana jest posiadaczom PS5. Na nową generację będzie można pobrać Maneatera.

Maneater to gra twórców serii Killing Floor, ale w przeciwieństwie do niej zbierająca mieszane opinie. KF wraz z kontynuacją były lepiej przyjęte przez graczy, oferując niezwykle przyjemne odpieranie fal mutantów za pomocą wymyślnych broni.

Maneater z poprzednich dzieł studia czerpie głównie krwistość, gdyż w tym tytule kierujemy rekinem, który zdecydowanie preferuje mięsną dietę. Krytykowana jest powtarzalność i nuda wkradająca się po pewnym czasie. Choć tytuł jest również obecny na starszym modelu PlayStation, to nie zostanie udostępniony w tej formie w ramach subskrypcji.

Trudno oczekiwać gier powodujących opad szczęki w przypadku PS5, bo jeszcze nie ma za bardzo, spośród czego wybierać. Miles Morales, Demon's Souls i Sackboy to główne smakołyki, na które zapewne sporo poczekamy.

Póki co posiadacze next-genów otrzymali Bugsnax i Worms Rumble. Tego typu produkcje powinny zdominować także 2021 rok.

Użytkownicy PlayStation 4 mogą liczyć na Shadow of the Tomb Raider i Greedfall. Są to gry zgodnie oceniane pozytywnie, na poziomie bardzo solidnych, lecz bez rewelacji. Choć nowa trylogia Tomb Raider jest lubiana, to nie została postawiona obok klasyków gatunku pokroju Uncharted, a półeczkę niżej.

Greedfall z kolei to niezłe RPG, które nie każdemu przypadnie do gustu. Rozgrywka przywodzi na myśl uwspółcześnionego Gothica. Szczególnie chwalona jest fabuła, inne aspekty już trochę mniej.

Just Cause 4, Bugsnax i nowe Worms nadal do zdobycia

Jeżeli ktoś w grudniu nie posiadał abonamentu PlayStation, to wykupując go do najbliższego wtorku, i tak zgarnie tytuły z ostatniego miesiąca 2020 roku i nadchodzące styczniowe. Komplet wyglądałby zatem następująco: Bugsnax (PS5), Worms Rumble (PS5), Maneater (PS5), Just Cause 4 (PS4), Rocket Arena (PS4), Shadow of the Tomb Raider (PS4), Greedfall (PS4).

Najsmutniejszy jest w tym wszystkim fakt, iż w ramach subskrypcji nie zagramy w Tomb Raidera w Sylwestra. Sony spóźni się z wrzuceniem najnowszej części o kilka dni. Polska gamingowa tradycja musi być więc dotrzymana w inny sposób.

Sony podmieni dostępne tytuły we wtorek 5 stycznia. Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony ze specyfiką PS Plus, to szybko wyjaśniamy, na czym polega dodawanie gier do biblioteki. Gry są dostępne zazwyczaj przez miesiąc, ale bywają wyjątki jak Bugsnax, który zagościł nieco dłużej.

Tytuły są możliwe do uruchomienia, gdy posiadamy aktywną usługę, trzeba je jednak manualnie dodawać. Po wykupieniu abonamentu po pewnej przerwie, ponownie można ogrywać zaklepane podczas wcześniejszego okresu gry.

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >