Techgame.pl
Screen z gry Ghost of Tsushima przestawiający wojownika dobywającego miecz

IGDB/ Materiały prasowe

Sony rozpoczęło styczniową wyprzedaż w PlayStation Store. Na przecenie między innymi Ghost of Tsushima i FIFA 2021

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Weszliśmy w ostatnią fazę maratonu wyprzedażowego szaleństwa. Cykl promocji zaczął się wraz z Black Friday, po czym mieliśmy Cyber Monday, oferty mikołajkowe i gwiazdkowe, a teraz nadszedł czas noworocznych. Z tej właśnie okazji przeceny przygotowało międ

  • PS Store w 2021 rok chce nas wprowadzić wyprzedażą

  • Atrakcyjność ofert budzi jednak pewne wątpliwości

  • Przeceniono niby największe premiery roku, ale bywały one taniej w ostatnich tygodniach

  • Miłośników Star Wars i posiadaczy PSVR ucieszy solidna promocja na Vader Immortal

Atrakcyjność promocji zależy od kilku czynników. Najlepszym wyznacznikiem jest pojawienie się najniższych historycznie cen danego produktu.

PlayStation ekskluzywnymi tytułami stoi

Na przeceny, które są jedynie równie dobre co poprzednio lub nawet gorsze, można kręcić nosem. Jeżeli dynamikę cen obserwuje się przez dłuższy czas, liczą się głównie produkty, które nie podlegały wcześniej obniżkom lub nie tak dużym.

Z tej perspektywy pozostaje pewien niedosyt co do obecnej wyprzedaży w PS Store. W przeglądzie dajemy pierwszeństwo najgłośniejszym, świeżym hitom, które załapały się do aktualnej oferty.

Sony ma w rękawie kilka tegorocznych przebojów. Galę The Game Awards zdominowali The Last of Us Part II, zgarniając w różnych kategoriach 7 statuetek najlepszej gry.

Ostatni z nas dzielili i rządzili, wygrywając między innymi tytuł gry roku. Pasmo sukcesów PlayStation uzupełnił Ghost of Tsushima, czyli laureat głosowania graczy.

Obie uznane produkcje trafiły do noworocznej promocji PS Store, ale jakość obniżek nie dorównuje tej prezentowanej przez produkty. Niestety te pozycje można było dostać w niższych cenach w wersjach pudełkowych.

Sony wita rok bez fajerwerków

The Last of Us II da się kupić w przedziale 120-130 złotych i mowa tu o nowej kopii. Tymczasem Sony proponuje elektroniczne wydanie za nieco ponad 164 złote. Jest to dość spora różnica, która pozwala na dokupienie starszego tytułu lub ciekawego indyka.

Jeszcze bardziej rozczarowuje tytuł osadzony w samurajskiej stylistyce. Ghost of Tsushima nie zszedł nawet poniżej 200 złotych. Zapłacić trzeba 205 złotych, a w grudniu fizyczny egzemplarz tej gry kosztował już 150-180 zł. Nawet teraz znaleźć go można w okolicach 190 zł.

Nieco lepiej wypada FIFA 21, która jest na podobnym poziomie, co najlepsze kwoty w historii. Wersja sygnowana osobą Davida Beckhama to wydatek 147 złotych bez paru groszy. Miłośników VR zainteresować powinna Vader Immortal: A Star Wars VR Series za 75,71 zł. Akcja gwiezdnowojennej opowieści rozgrywa się na Mustafar, czyli wulkanicznej planecie znanej z finału Zemsty Sithów. To intymna historia ukazująca Vadera w sposób nieco odmienny, niż w filmach.

Wyprzedaż to także możliwość uzupełnienia zaległości. Tutaj wyróżnić można pozycje z serii Banner Saga czy też Dooma w okolicach 20 złotych. Nieco drożej wyniosą Ni No Kuni II lub BioShock Collection.

Tak jak zostało wspomniane na początku artykułu, atrakcyjność promocji zależy od punktu widzenia. Niektórym kilkadziesiąt złotych nie robi większej różnicy, inni polują właśnie na jak najkorzystniejszy układ.

Duży niesmak budzi fakt, iż elektroniczne wydania często są droższe od pudełek, które wiele osób odsprzedaje po przejściu gry. W tym kontekście propozycje PS Store są jeszcze mniej korzystne.

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >