Kontroler Dualshock do PlayStation 4.
Źródło: Wallpaperflare

PlayStation 4 mogło być ostatnią konsolą Sony. Były dyrektor wykonawczy wyjawił tajemnicę

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
2 Sierpnia 2020

Informacje tego typu zawsze wzbudzają wiele emocji. Jak wynika z najnowszych doniesień, PlayStation 4 mogło być ostatnią konsolą wyprodukowaną przez Sony. 

Nie ma w tym żadnego przekłamania, nadchodzący dokument traktujący o historii PlayStation ma jasno wyjawić, że kryzys związany ze słabą sprzedażą konsoli poprzedniej generacji mogło pogrążyć markę PlayStation.

Nowa generacja nadchodzi

Już tylko kilka miesięcy oddziela nas od premiery konsol nowej generacji. Microsoft potwierdził już, że prawdopodobnie ich konsola, Xbox Series X, trafi na sklepowe półki już w listopadzie. Jednocześnie firma założona przez Billa Gatesa poinformowała, że wstrzymuje oficjalnie produkcje konsol obecnej generacji. Microsoft szykuje swoich odbiorców na nadejście konsoli nowej generacji. Jeżeli chodzi o Sony, to balonik sam się pompuje dzięki prezentacjom kolejnych gier, w które będziemy mogli zagrać na PlayStation 5. Jeżeli chodzi o datę premiery, to dalej sytuacja jest niejasna. Sony na pewno jednak wie, jak zadbać o to, by fani o nich nie zapomnieli.

Pałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażeniePałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażenieCzytaj dalej

Od rewolucji do upadku – historia PlayStation

7 września swoją premierę będzie miał dokument “From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution”. Film będzie przedstawiał historię konsoli od Sony i jak się okazuje nie będzie w nim brakowało pikantnych szczegółów na temat największych kryzysów związanych z japońską konsolą. Informacje na temat trudnej sytuacji PlayStation pochodzą od osób, które dostały wcześniejszy dostęp do dokumentu. W produkcji wypowiadać ma się bowiem Shahid Kamal Ahmad, czyli były dyrektor wykonawczy Sony. Według informacji podawanych przez osoby, które widziały film, miał on powiedzieć, że PlayStation 3 nie sprzedawało się zgodnie z oczekiwaniami Sony co wywołało zmiany na poziomie korporacyjnym. Właśnie te zmiany sprawiły, że PlayStation 4 odniosło ogromny sukces na rynku, a zarząd uniknął tym samym zamknięcia działu zajmującego się konsolami.

Land of War, czyli polska odpowiedź na Call of Duty. Twórcy pokazali gameplayLand of War, czyli polska odpowiedź na Call of Duty. Twórcy pokazali gameplayCzytaj dalej

PlayStation 4 było ostatnią deską ratunku dla konsol Sony

Wszystko wskazuje na to, że gdyby zmiany wprowadzone w związku z premierą konsoli PlayStation 4 nie wypaliły, byłaby to ostatnia konsola w dorobku Sony. Całkowita zmiana punktu widzenia i prowadzenia strategii marketingowej doprowadziła jednak do ogromnego sukcesu, który sprawił, że Sony do premiery konsol nowej generacji podchodzi w roli faworyta, który może zagarnąć rynek konsolowy na kolejnych kilka lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażenie
  2. Nieoficjalne: Microsoft zrezygnuje z płatnej funkcji multiplayer
  3. Fani iPhone'a załamani. Apple przesuwa datę premiery iPhone'a 12
  4. Dyskusyjny design i cena z kosmosu. Konami wypuszcza własną serię komputerów

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł