Techgame.pl
PlayStation 5 i pad

materiały prasowe

Epic nie może nachwalić się konsoli PS5. "To arcydzieło"

1 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ewidentnie firma Epic Games już wybrała króla następnej generacji. Szefostwo firmy zachwala nowe PlayStation 5 tak, jakby była ich dziełem. "PlayStation 5 to prawdziwe arcydzieło" - mówił jeden z prezesów Epic.

Epic Games nie jest w stanie nachwalić się najnowszej konsoli Sony. Jeżeli rzeczywistość udowodni wszystkie pochwały, to faktycznie - możemy mieć już króla przyszłej generacj.

PS 5 to arcydzieło

Choć zaangażowanie Epic Games w promowanie PlayStation 5 widać było już jakiś czas temu (przy okazji pokazu dema silnika Unreal Engine 5 na PS5), prezesi firmy nie mogą wyjśc z podziwu dla osiągnięcia technologicznego japońskiego producenta. Biorąc pod uwagę to, że zapowiada się wyjatkowo zażarta walka między PS5 i Xbox'em Series X, wiemy przynajmniej, komu Epic Games kibicuje. "Jeśli chodzi o projekt samej konsoli, PlayStation 5 to prawdziwe arcydzieło. Stanowi nie tylko ogromny skok jakościowy w kwestii mocy obliczeniowej i wydajności graficznej, ale reprezentuje też technologiczną rewolucję w zakresie kompresji i przechowywania danych. Dzięki temu konsola otworzy dostęp dla nowych doświadczeń, którymi będą cieszyć się gracze" - mówił w wywiadzie Nick Penwarden, wiceprezes działu inżynierii Epica.

Czy może być coś lepszego?

Inni szefowie przedsiębiorstwa także wszem i wobec chwalą PS5. CTO Epic Games Kim Libreri również uważa, że PlayStation 5 to nie tylko ogromny skok technologiczny, ale też idealne narzędzie do grania. On sam chwali szczególnie możliwości, które w kwestii grafiki otwierają najnowsze podzespoły PlayStation 5, ale też uważa, że zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli na "wprowadzenie zupełnie nowych gameplayowych rozwiązań w pełni korzystających z dynamicznych środowisk i oświetlenia, znacznie lepszej fizyki, mądrzejszego AI i bogatszego doświadczenia w trybie multiplayer". Teraz pozostaje nam czekać, aż oficjalnie dowiemy się, czy nowa generacja faktycznie będzie tak wielkim przełomem, jaki jest zapowiadany.

Tagi:

Epic Games StoreSony PlayStationUnrealSony

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >